Pružiny

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Pružiny

Příspěvek od Petr HC »

Tak jsem si byl včera nechat vyměnit olej v převodovce a když mi auto sundali z heveru, zjistil jsem, že mam prasklou pružinu na pravim zadním tlumiči. Myslim, že tu nemusim psát, že na Coupé se repliky nedělaj a oryginály budou pekelně drahý a Hyundai to navíc bude trvat zas cca 6 týdnů než je doveze. Další varianta je vrakáč (?), nebo koupit za cca 4000+ (za všechny 4) nějaký sportovní cca -30mm. Tam se bojim toho, že se mi tam pak nevejdou zimáky co tam mam (195/60/15) popřípadě, co to udělá na letních 205/40/17. Co radíte? Má někdo svoje Coupe snížený v kombinaci třeba s těma 17"?
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

já mám coupé v sérii a za žádnou cenu bych nesnižoval, tady v praze jsou silnice tak zníčený, že sériie bohatě postačí na to abych měl vyklepanou prdel....pokud bydlíš ve Švýcarsku tak asi no problem, jinak se 17kama kolama ti to hůř pojede, bude vyšší spotřeba - větší valivej odpor, nevim co na ně řekne čidlo ABS, celej podvozek (hlavně tlumiče) se mnohem rychlejš opotřeběj...toť můj názor :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Tiburon_FX píše:já mám coupé v sérii a za žádnou cenu bych nesnižoval, tady v praze jsou silnice tak zníčený, že sériie bohatě postačí na to abych měl vyklepanou prdel....pokud bydlíš ve Švýcarsku tak asi no problem, jinak se 17kama kolama ti to hůř pojede, bude vyšší spotřeba - větší valivej odpor, nevim co na ně řekne čidlo ABS, celej podvozek (hlavně tlumiče) se mnohem rychlejš opotřeběj...toť můj názor :wink:
Tak v tom s tebou nesouhlasim, když tam dam 205/40/17, tak šířka pneu zůstane stejná (205mm)=stejný valivý odpor, rozdíl na poloměru oproti sériovím 205/50/15 bude +5mm, rozdíl na obvodu +1.68 %(skoro zanedbatelný), naopak pokud bude ten ráfek lehkej, třeba magneziovej, tak to bude spíš lepší. Jediný co se stane je, že to bude tvrdší. Samozřejmě něco jinýho by bylo kdyby se nějak razantně změnil průměr celého kola, dát tam třeba 225/45/17 tak se určitě zhorší akcelerace a bude ukecávat tachometr.
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Jinak tu variantu s kratšíma pružinama beru jako krajní, protože v kombinaci se sériovejma tlumičema (který jsou dělaný na sériovej rozsah) by se taky mohly dost katastrofálně zhoršit jízdní vlastnosti... :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Jo s čim máš asi pravdu bude to rychlejší opotřebení podvozku zvlášt kvůli našim silnicím (fakt nebydlim ve Švícarsku) :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

evidentně se v tom líp vyznáš :wink: ...já sem toho názoru, že když má auto od výrobce předepsanej rozměr gum a ráfků, tak k tomu má svý důvody...krom toho to beru taky tak že 17tky stojej víc než 15tky...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

No jo, ale ke sportovnímu autu prostě patřej pořádný kola, tam je asi nejvíc znát známé rčení, že "kola dělaj auto"....no prostě ty 17ky jsou na Coupátku děsně sexy :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

No to máš pravdu, ale bohužel je to mimo můj finanční rámec :)
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

cus, cus , hele Tiby ?? Martasz ma snížený a na 17 " ne ?
když pošleš SZ určitě ti poreferuje :-)
C.
Hyundai Scoupe 95 1.5, Hyundai Coupe 12/98 1.6 16V CARY, Hyundai Coupe 2.0 FX 06/06 Blue-Berry,
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

máš recht, myslim že řikal že má sníženej předek :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Tak už mam objednanou sériovou pružinu model: "vrakáč" za 600, jinak origo stojí jedna 2000 :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

koukám origo je pěkně drahý, ostatně asi jako všechny díly na coupé...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Přesně tak, nepřekvapilo mě to. Další fór je v tom, že kdybych kupoval nový, tak musim koupit 2ks :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

tak tady je foto, doufam ze to poravnani snizeni je trochu vidět
fotka CARy snížení Marztasz
Obrázek
Hyundai Scoupe 95 1.5, Hyundai Coupe 12/98 1.6 16V CARY, Hyundai Coupe 2.0 FX 06/06 Blue-Berry,
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Sakra.. škoda že sem přišel pozdě, protože já mám sníženej předek a jsem s tim maximálně spookojenej.. Teda abych byl přesnej, tak vepředu mám na seriovejch tlumičích sportovní pružiny Veitec -40mm a vzadu original a tlumiče Koni se stavitelnou tuhostí a řeknu ti, výbordelná kombinace :-) Jinak v zimě sem jezdil taky na 15" 195/60 a v létě tam mám 17" vepředu 215/40 a vzadu 235/40.. vepředu to neškrtá ani při větších hupech, vzadu trochu jo, ale jen o nárazník.. je to tam tvarově pro ty kola na hovno.. Zkusim poslat fotky, abys moh porovnat jak to vapdá bez snížení a s
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“