Třmeny na předních brzdách

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od Parez_Blatna »

Ahoj. Měl jsem sjetý destičky a špatný kotouče na předních brzdách. Mám ale ještě problém se třmeny. Jak je na nich to prasátko (nebo jak se to správně jmenuje), co vlastně tlačí destičky na kotouč, tak je zarezlý. Zajímá mě, jestli se to dá nějakým způsobem rozhejbat. Zkoušel jsem pod tu prachovku cáknout nějakou kapku oleje, jestli to povolí, ale bez úspěchu. Dá se to nějakým způsobem rozchodit, případně rozebrat a pročistit? :( Amatér děkuje předem za rady! :)
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od Lhoty »

nejlíp povoluje WD 40,lantru sem ješte nerozebíral, ale na audi se dá pístek vytočit imbusem, a pak se dá koupit repas sada,na zadek stojí do 1000kč, na předek nevím
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od mirpie »

nejlepší bude, když to celý sundáš a rozebereš, vyčistíš a slozíš. Tady ale doporučuji minimálně novou prachovku. Samozřejmě to pak bude trochu práce to celý odvzdušnit, ale bude to ok.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od Parez_Blatna »

Což sundaný to mam, ale nehnu s tim ani trochu. To by mělo jít jenom nějak vytáhnout ven nebo je to v tom třmenu nějak jištěný? 8-[ Díky
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od Jam »

Ono to taky chce ukrotnou sílu, nejlepší je to vyndat, když to máš připojený ještě na hadici. Normálně sundat třmen a našlapat to brzdovým pedálem, až to vyjede samo. To není tak, že to vemeš 2 prstama a vyndáš. Ikdyž měníš desky tak potřebuješ stolářskou svorku, abys ten pístek potlačil nazpět.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od Parez_Blatna »

Díky moc. Zítra vlezu do garáže a zkusim si s tím nějak pohrát. Už chci zasejc lítat, na špalkách to Hyundaice nesluší... :?
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Uživatelský avatar
v.Parnik6045
*
Příspěvky: 77
Registrován: 10 pro 2006, 19:08
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od v.Parnik6045 »

Měl jsem stejnej problém,pístky ve třmenech byly zarezlý.Když se mi je podařilo násilím vydolovat,byly tak vyrezlý,že zpětná montáž nepřicházela v úvahu ani po vyčištění.Nový pístky mě origoš Hyundai stály 2x700Kč a k tomu náhradní sada gumiček asi za 200Kč.
Hyundai Lantra combi 1.9D / 1998
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Třmeny na předních brzdách

Příspěvek od Parez_Blatna »

Tak jsem se konečně dostal k tomu to rozebrat, všechno jsem to pročistil, koupil opravnou sadu (obsahující prachovky - na pístek i na ty čepy, těsnící gumičku a gumičku na ten jeden čep). Sestavuju to ted dohromady, ale mám ještě další problém. Nedával jsem si pořádně bacha a trošku pomotal díly z levý a pravý strany. Jak je ta část třmenu, co se nasazuje na ty čepy, tak nevim, která je pravá a která levá. Je v tom nějaký rozdíl? Mě přijdou stejné a at nasadim kteroukoliv, tak po čepech "jezdí" bez problémů. Ptám se kvůli tomu, že ty čepy se liší, tak jestli je rozdíl i v těch otvorech na ně. Už jsem na foru na to narazil, ale nepovedlo se mi to dohledat, jak to má být.
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“