Riadiaca jednotka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Prokop
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2009, 08:36

Riadiaca jednotka

Příspěvek od Prokop »

Vážení priatelia. V poslednom čase mi Santa zacal keď je studený nejak dymiť, tak som šiel do servisu, kde mi povedali, že na diagnostike je všetko v poriadku, tlaky, vstrekovanie, žhaviče, skrátka všetko OK. Akurat ten motor o tom asi nevie a dymí kým sa zohreje. Že vraj je to asi spôsobené tým, že riadiaca jednotka dáva (ale prečo to mi nepovedali) príkaz na vstrekovanie viac nafty do motora. Stretli ste sa niekto na tejto konferencii s niečim podobným? Aké sú Vaše skúsenosti?
Reklama
 

marianmKE789
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2008, 11:42
Bydliště: Kosice

Re: Riadiaca jednotka

Příspěvek od marianmKE789 »

Zdravim Ta aky je ten dym biely??? alebo skor cierny...
Prokop
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2009, 08:36

Re: Riadiaca jednotka

Příspěvek od Prokop »

Ospravedlňujem sa, že reagujem až teraz ale bol som preč. Tak ten dym je taký sivý. Je to len pri štarte, keď sa zohreje je to v poriadku (teda si myslím) Nie som automechanik, nedokážem to presne popísať, palivový filter je nový, vzduchový filter tiež, podľa testera sú všetky parametre motora (tlak, vstrekovanie a čo ja viem ešte) v poriadku, tak isto kontrolovali aj žhaviče, ktoré sú tiež v poriadku. A kým sa motor zahreje tak aj trochu klepe, a trasie autom. Cítiť to aj na volante. A ráno, keď je motor chladný tak horšie sa štartuje
Uživatelský avatar
Ligimaster
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2009, 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Riadiaca jednotka

Příspěvek od Ligimaster »

MNE TO TIEZ RANO ZADYMI ALE JE TEN DYM TAK BLEDO SIVY ZHRUBA PO POL MINUTE TO PRESTANE SKUS NASTARTOVAT A NECHAT MOTOR TAK MINUTU BEZAT A POTOM POMALY ROZBEHNUT
Santa Fe 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Riadiaca jednotka

Příspěvek od Hardcam »

Prokop: co tam davas za olej?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Prokop
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2009, 08:36

Re: Riadiaca jednotka

Příspěvek od Prokop »

Olej podľa doporučenia predajcu MOBIL Turbo diesel 0 - 40W Dával som ho od začiatku a nebol problém, to dymenie mám tak asi od decembra
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“