spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od palčo »

Dnes som zažil menší, ale príjemný šok. Ružomberok-Bielsko Biala (Poľsko) a späť som mal spotrebu podľa palub.počítača 5,6l/100km. Jazda normálna, keď bolo potrebné predbehnúť, tak som predbehol, ale rýchlostné limity som dodržiaval (skoro :wink: ). Takže som úplne spokojný s voľbou autíčka. Najazdené 23000km. :D/
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Reklama
 

bahamontes
Příspěvky: 7
Registrován: 02 dub 2009, 13:34

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od bahamontes »

Ahoj, chcice se zeptat na vase zkusenosti, s Accentem jsem toho moc nenajezdil, ale jednou sem si ho pujcil od nasich na dovcu. Auto jelo super do tech 120 - 140, pak uz mu trochu na dalnicich dochazel dech. To by az tak nevadilo, ale zdesila mne tehdy spotreba, ktera vyskocila z cca 7 litru na 9,5 pri zhruba 140 taho na dalnici. Je to normalni? Je fakt ze sem mel na strese kolo, ale i tak se mi to nezdalo. Auto tehdy jeste nebylo moc zajety, melo tak 5 tis km, myslite ze spotreba jeste muze dal klesat. V servise pri tehdy rekli, ze je to syrovosti otoru atd...Asi budu mit moznost si todle auticko odkoupit, ale pokud bych mel na dalnicich pri 140 jezdit za 9, tak bych do toho asi nesel...
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od Vilda »

bahamontes píše:Ahoj, chcice se zeptat na vase zkusenosti, s Accentem jsem toho moc nenajezdil, ale jednou sem si ho pujcil od nasich na dovcu. Auto jelo super do tech 120 - 140, pak uz mu trochu na dalnicich dochazel dech. To by az tak nevadilo, ale zdesila mne tehdy spotreba, ktera vyskocila z cca 7 litru na 9,5 pri zhruba 140 taho na dalnici. Je to normalni? Je fakt ze sem mel na strese kolo, ale i tak se mi to nezdalo. Auto tehdy jeste nebylo moc zajety, melo tak 5 tis km, myslite ze spotreba jeste muze dal klesat. V servise pri tehdy rekli, ze je to syrovosti otoru atd...Asi budu mit moznost si todle auticko odkoupit, ale pokud bych mel na dalnicich pri 140 jezdit za 9, tak bych do toho asi nesel...
Kolo na střeše dělá určitě vyšší spotřebu .... daleko větší odpor vzduchu i když jsou to jen trubky, klidně 1.5 - 2 litry navrch a hlavně, když s kolem na střeše letíš 140 km/h :shock: Mě 1.6ka při 140 - 150 km/h bere 7.3 l, ale mám najeto okolo 3 000 km, takže ještě tajně doufám, že to klesne ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od cert »

Taky nemůžu říct, že by Accentu při 140 docházel dech... S 1,6 je tam 160 jako prd. Po dálnici jsem jel zatím jen jednou a taky auto mělo cca 3000 km, takže jsem jel spíš normálně než abych na to šlapal a spotřeba byla v pohodě (někde jsem to tu už psal). Kolo na střeše zvedne spotřebu fest a kor při takový rychlosti (BTW nepíše se u nosiče, do jaké rychlosti je dimenzovaný?).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od rastos »

bahamontes píše: ale pokud bych mel na dalnicich pri 140 jezdit za 9, tak bych do toho asi nesel...
Tak si vyskusaj aj ine auta, budes prekvapeny.
Podla mna je ta spotreba na benzin v takej rychlosti a zatazi primerana.
Matrix 1.6
bahamontes
Příspěvky: 7
Registrován: 02 dub 2009, 13:34

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od bahamontes »

Nevim, nic takovyho sem u nosice nenasel, je to mimochodem Thule 591, pry jeden z nejlepsich, zatim nemam zadny vazny problem. Jinak chapu ze kolo spotrebu zvedne, ale jezdil sem s kolem na strese i s Fackem (Favoritem) a rozdil byl uplne minimalni, jedna dovca na Slovensko a zpatky, jizda stylem co to da (ale tak, abych nemel plyn na podlaze, proste max. rychlost na tak zhruba 1/3 plynu, dal uz to pak skoro nezrychluje) a mel sem prumerku 6,4 l, posledni leto Chorvatsko, celkova byla asi 7,1 l, vsechno s kolem na strese. Proto sem mi nezda, ze by modernejsi auto melo mit o tolik vetsi spotrebu. Rychlost s Fackem byla podle moznosti 130 - 140 tacho po rovine, do kppce 100 - 120, s kopce i 150 tacho. Proto mne to atk zklamalo u to accentika. Jinak ale 1.6 asi ejde o dost rychlejc nez 1.4, ne?Proto tam mas 160 hned.
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od rastos »

Vilda píše: Mě 1.6ka při 140 - 150 km/h bere 7.3 l, ale mám najeto okolo 3 000 km, takže ještě tajně doufám, že to klesne ...
Kam to ma este klesnut? :)
Myslim ze uz teraz by to chcelo poklepkavat po PC, ci vobec funguje. Pripadne premerat manualne...
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od Vilda »

cert píše:Taky nemůžu říct, že by Accentu při 140 docházel dech... S 1,6 je tam 160 jako prd. Po dálnici jsem jel zatím jen jednou a taky auto mělo cca 3000 km, takže jsem jel spíš normálně než abych na to šlapal a spotřeba byla v pohodě (někde jsem to tu už psal). Kolo na střeše zvedne spotřebu fest a kor při takový rychlosti (BTW nepíše se u nosiče, do jaké rychlosti je dimenzovaný?).
Někde jsem četl, že s kolama na střeše, by si neměl překročit 90 km/h, ale je to tak, že na ně prostě zapomeneš ... S Twingem jsem jel na dovolenou na šumavu a prostě jsem se zakecal se ženou a najednou jsem zjistil, že se dvěma kolama na střeše jedu 150km/h a taky tomu pak odpovídá spotřeba. S Twingoušem se dalo jezdit v normálním režimu po dálnici, pod 5 litrů ... s kolama na střeše 7 litříků jako prd. Na Ácovi jsem kola zatím nevezl, tak budu zvědavej, ale nejdřív musim na střechu koupit příčníky :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od Vilda »

To bahamontes : jestli jsem dobře četl Tvůj příspěvek, tak píšeš, že si auto občas půjčíš od rodičů. Na každý auto si musíš zvyknout, najít jeho plusy i zápory .... až budeš mít s Accentem odjeto pár set kilometrů, tak uvidíš, že vysoká spotřeba byla pouze neznalost danýho auta, nic víc. Stačí si pročíst forum a je jasný, že takhle vysokou spotřebu 1.4ky nemaji, spíš naopak
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
bahamontes
Příspěvky: 7
Registrován: 02 dub 2009, 13:34

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od bahamontes »

Vsak sem ho mel asi na 1500 km, tj . vim ze alpsky silnicky na pohodu kolem 7,0 l, ale dalnice 140 km tacho s jednim kolem 9 - 9,5 l, zatimco Facko 130 - 140 tacho tytez podminky do 7,5 l, proto mne to zarazilo
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od jaara »

Spotřeba favorita 7.5 litrů při 130 km/h a s kolem na střeše? Promiň, ale to je úplná blbost, něco jako HTP jezdí 150 km/h kopec nekopec za 5 litrů :wink:. Průměrná spotřeba favoritů na spritmonitoru je 8 litrů: http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... fueltype=2

Cokoliv na střeše má na spotřebu zásadní vliv, občas vozím lodě a s tímhle jde spotřeba klidně na 9 litrů při 100 km/h a víc už se moc ani nedá jezdit.
Přílohy
lode.jpg
lode.jpg (195.21 KiB) Zobrazeno 1519 x
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od JoKo »

ja neveim ako to robite, ale ja stale jazdim za +/- 7litrov. ci je to jazda mimo mesta, ci je to jazda v meste... vacsinou jazdim po dialnici 120+ a mimo mesta 100-100 km/h. viacej info, ked si kliknete na moju spotrebu v podpise.

edit: pri predchadzajucom aute - clio 1.2 16v som mal takmer o liter nizsiu spotrebu, ale jazdil som o trosku pomalsie {najma dialnice}. aktualnu spotrebu mi na cliu ukazovalo pri 120tke okolo 6.5litra, zalezalo od profilu trate a zatazenia auta. pocitam, ze accent ma +/- rovnaku spotrebu pri tejto rychlosti.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od Schwarzie »

S jízdou s kolama na střeše mám bohatý zkušenosti. Přes léto s nima jezdím prakticky pořád. Na spotřebu to má zásadní vliv. Odhaduju kolem 1 litru nafty (možná i víc) na 100 km při jízdě po dálnici a rychlosti do 130 km/h. Fabii (50 kW) se třema kolama na střeše a při jízdě proti větru po D1 z Brna na Prahu (tj. do kopce) docházel dech při rychlosti kolem 100 km/h.


http://schwarzie.vyjimecny.cz/kola.jpg
Naposledy upravil(a) Schwarzie dne 03 dub 2009, 22:34, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

No jo, ale kolik váží clio a kolik Accent??
Myslím si, že 1,4 i 1,6 mají spotřebu dobrou!!
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
bahamontes
Příspěvky: 7
Registrován: 02 dub 2009, 13:34

Re: spotřeba a velikost nádrže ..Accent 07 1,4

Příspěvek od bahamontes »

To Jaara: Neni to blbost, spotrebu si porad merim od plny do plny, takze mam celkem prehled. A opravdu nebyl skoro rozdil s kolem (jednim) a bez kola, nevim proc, ale proste to tak bylo. Jinak kazdy Facko je jiny, to co je na sprintmotoru muze byt pravda, ale ne u vsech aut. Kamos ma taky Facko a jezdi po meste za 9 - 10 klidnou jizdou...Je pravda ze tedka mi spotreba i bez kola na strese po dalnici trosku stoupla, ale to asi bude tim, ze mam novy svicky a auto jede lip, takze jezdim rychlejc - po rovine 140 - 150 tacho, do kopce 100 - 120, nejprudsi kopec na D1 mne zpomalil na 90, ale celou dalnici sem projel na petku. Z Prahy Pankrace v Lednici na Morave sem byl za 2 h 10 min, kazdopadne pri tomhle rezimu si to vzalo 7,9. Jo jeste porad mam zimaky, mozna se to trochu zlepsi s letnakama.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“