Řazení zpátečky

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Peťásek
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2006, 18:51
Bydliště: Klatovy

Řazení zpátečky

Příspěvek od Peťásek »

Mám Accent r.v.2005, najeto 7.500 km. Od počátku mám problém s řazením zpátečky. Někdy prostě nejde a nejde. Ať řadím rychle po sešlápnutí spojky či pomalu, problém je stále stejný. Musím autem popojet lehce dopředu a pak už jde. Toto špatné řazení se neobjevuje pokaždé, ale tak 2x z 10-ti pokusů.
Měsíc po koupi auta jsem to reklamoval. V autorizovaném servisu zkontrolovali montáž Defend Locku, nic nenašli a řekli, že si auto musí sednout a až ujedu více km, že se to již objevovat nebude. Při roční prohlídce letos jsem to opět reklamoval - zkontrolovali převodovku a opět nic nenašli. Prý to chce více kilometrů, ale dozadu :P na zpátečku.
Nemáte někdo podobné zkušenosti s touto závadou ? Co by jste mně radili ?
Díky za info.
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

to razeni zatecky mi taky sem tam nejde, jak bych si predstavoval, ale pomuze seslapnout spojku uplne anajit tuspravnou drahu, pripadne dat trosku plynu - tozabere stopro
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Mne to robi tiez - obcas nejde zaradit na prvy krat (po druhom stlaceni a medziplyne to uz je v poriadku). Mam 105 tis. km, novu lamelu, lozisko a tiez nanovo nastavenu spojku + novu kvapalinu. Mechanik mi povedal, ze to ma trosku tazsie ist, tak to neriesim. Da sa na to zvyknut...
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Občas se mi to stane,že napoprví nezařadím,ale po opětovným sešlápnutí spojky to je v pohode...Jak se už zde psalo,možná si musíš najít tu svoji dráhu :P YNic víc mi nenapadá... :( Ikdyž se mi to moc nezdá..
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Stava se mi u Coupe uplne to samy. S blbejsi zpateckou jsem nikdy nejel. Tezko odhadnout, ale je to opravdu tak cca 2x z 10 pokusu. Uz se mi i stalo, ze tu zpatecku jsem tam dal az napopaty.

V zasade to nevadi, ale kdyz za nekym tesne parkujete z kopce a potrebujete mirne zacouvat do kopce, abyste vyjeli...
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

jj taky se mi to stává ... když tam nejde hned, tak dám neutrál a pustím a opět sešlápnu spojku a většinou to pomůže ... pokud ani tehdy, tak lehce tlacim radici paku a lehounce pouštím spojku až hezky zapadnou kolečka a je to :oops: ...ale to jsem udělal asi tak 3x jinak to na podruhé většinou jde ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Josef »

Peťásek píše:Prý to chce více kilometrů, ale dozadu :P na zpátečku.
Co by jste mně radili ?
Díky za info.
Nauč se pořádně couvat :P a couvej do další garančky - třeba si to fakt sedne jak říkají. :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Josef dne 28 bře 2006, 16:34, celkem upraveno 1 x.
Romulus
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2005, 10:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Romulus »

Peťásek píše:Mám Accent r.v.2005, najeto 7.500 km. Od počátku mám problém s řazením zpátečky. Někdy prostě nejde a nejde. Ať řadím rychle po sešlápnutí spojky či pomalu, problém je stále stejný. Musím autem popojet lehce dopředu a pak už jde. Toto špatné řazení se neobjevuje pokaždé, ale tak 2x z 10-ti pokusů.
Měsíc po koupi auta jsem to reklamoval. V autorizovaném servisu zkontrolovali montáž Defend Locku, nic nenašli a řekli, že si auto musí sednout a až ujedu více km, že se to již objevovat nebude. Při roční prohlídce letos jsem to opět reklamoval - zkontrolovali převodovku a opět nic nenašli. Prý to chce více kilometrů, ale dozadu :P na zpátečku.
Nemáte někdo podobné zkušenosti s touto závadou ? Co by jste mně radili ?
Díky za info.
Řazení na těchto autech je velká slabost, taky jsem to byl několikrát reklamovat a nic s tím neudělali. Nejlepší by bylo jim ty auta začít vracet a myslím, že by s tím konečně začli něco dělat. Accent 2004, najeto 17000 km.
Uživatelský avatar
Karel Blažek
*
Příspěvky: 32
Registrován: 28 led 2006, 15:43
Bydliště: Prachaticko

5azení zpátečky

Příspěvek od Karel Blažek »

Já mám Accent z r 1998 a občas také musím řadit zpátečku až napodruhé.Ale vždy se nakonec zadaří,Jinak maximální spokojenost.
Accent 1,3LS 62Kw 12V,maximální spokojenost.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Když se začínal s ježděním auty,traktory a náklaďáky problém se vyskytl občas u všeho, co nemělo synchronizaci. No a kola bez synchronů mají jiný úhel zubů, takže s nimi po kratší praxi můžeš řadit bez spojky a sem tam se taky opřou zuby o sebe a nezařadíš. Halt život s technikou a já za takovouhle kravinou nevidím žádný problém, jen konstrukční nedostatek.... :roll:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Taky stejny problem. U me se ale objevil po cca roce. Resim to tak ze kdyz uz sem chcipnul motor a nejde tam vrazit zpatecka, tak povolim spojku a trochu hrknu autem vlastni vahnou v sedacce :)
Zaroven mam trochu "divne" razeni u dvojky trikrat reklamovano, ale pokazdy mi rekly ze to je v norme a je to o pocitu :) . Dvojka jako by nemela meky dosed a je takova surova jak kdyz se to zarazi o plech.
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Romulus
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2005, 10:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romulus »

Andrews píše:Taky stejny problem. U me se ale objevil po cca roce. Resim to tak ze kdyz uz sem chcipnul motor a nejde tam vrazit zpatecka, tak povolim spojku a trochu hrknu autem vlastni vahnou v sedacce :)
Zaroven mam trochu "divne" razeni u dvojky trikrat reklamovano, ale pokazdy mi rekly ze to je v norme a je to o pocitu :) . Dvojka jako by nemela meky dosed a je takova surova jak kdyz se to zarazi o plech.
Řazení z 1 na 2 je hlučné nadmíru,když už je to teplé tak je to docela v pohodě.Třikrát reklamace a vždy bez úspěchu.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Je jasné,že už jste zapoměli na bolševiky. :oops: a jejich heslo.
Kupředu levá,kupředu levá,zpátky ni krok :!: :roll:
A toho se korejští soudruzi drží. :lol: Tak zanechte brblání,vy imperialističtí štváči. :evil:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

korejsti soudruzi ale bydlej na severu :roll: :P
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

koukam ze tu zpatecku neodstranili ani na novejch vozech. Me to taky dela stejne...vetsinou to de, ale nekdy musis bud pridat plyn a docvaknout ji tam, nebo povolit spojku. Ale koukal jsem ze mechos do toho dycky sedne a narve ji tam bez uzardeni...takze bych se toho nebal.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“