i30 nepřesné hodiny...

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

i30 nepřesné hodiny...

Příspěvek od pája22 »

Zdravím Íčkaři! :hyu:

Chtěl jsem se jen zeptat, zda náhodou nemá někdo z vás zkušenost se zpožďováním palubních hodin. Když je nastavím na sekundu přesně, tak cirka po 2-3 dnech se zpozdí cirka o 15 minut........ Auto mám doma dva měsíce a tenhle problém začal až teprve teď. Co vím, tak je v pojistkové skřínce nějaká paměťová pojistka, auto mám ještě Korejské a stálo rok na skladě v Německu, nemůže být třebe vybitá nějaká malá interní baterie? :?: K čemu vlastně slouží ta paměťová pojistka??

Předem moc děkuji za Vaše případne rady a odpovědi, je to sice prkotina, ale když si člověk na ty hodiny zvykne a jezdí podle nich do práce, tak je to docela otravné. Ještě jednou dík! Pavel
Reklama
 

Uživatelský avatar
Michal Jedlička
*
Příspěvky: 51
Registrován: 29 pro 2008, 08:57
Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od Michal Jedlička »

Ahoj, ja mam trochu jiny problem... Stava se mi, ze nastavim hodiny manualne a pak je necham na automatiku a cas od casu se stane, ze se mi tam vrati zimni cas, tipuju, ze to bude mit co do cineni asi s RDS signalem radia, pres ktery se bude cas aktualizovat, takze chyba bude asi nekde v nejakem vysilaci... Jinak co se tyce tveho problemu, tak si myslim ze zadna interni baterie tam neni, zkus schvalne nastavit automatiku a uvidis behem tydne, jestli se to srovnalo, nebo to porad zpozduje...
I30 Comfort 1.4 80kW Ember Red 8/08
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od 89majlo96 »

Michal Jedlička píše:Ahoj, ja mam trochu jiny problem... Stava se mi, ze nastavim hodiny manualne a pak je necham na automatiku a cas od casu se stane, ze se mi tam vrati zimni cas, tipuju, ze to bude mit co do cineni asi s RDS signalem radia, pres ktery se bude cas aktualizovat, takze chyba bude asi nekde v nejakem vysilaci... Jinak co se tyce tveho problemu, tak si myslim ze zadna interni baterie tam neni, zkus schvalne nastavit automatiku a uvidis behem tydne, jestli se to srovnalo, nebo to porad zpozduje...
to iste sa stalo aj mne, lebo som odpojil baterku a tym sa vymazali ulozene stanice. Potom som ich znovu naladil a ulozil a uz je vsetko zase ok
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od tatchwud »

89majlo96 píše:
Michal Jedlička píše:Ahoj, ja mam trochu jiny problem... Stava se mi, ze nastavim hodiny manualne a pak je necham na automatiku a cas od casu se stane, ze se mi tam vrati zimni cas, tipuju, ze to bude mit co do cineni asi s RDS signalem radia, pres ktery se bude cas aktualizovat, takze chyba bude asi nekde v nejakem vysilaci... Jinak co se tyce tveho problemu, tak si myslim ze zadna interni baterie tam neni, zkus schvalne nastavit automatiku a uvidis behem tydne, jestli se to srovnalo, nebo to porad zpozduje...
to iste sa stalo aj mne, lebo som odpojil baterku a tym sa vymazali ulozene stanice. Potom som ich znovu naladil a ulozil a uz je vsetko zase ok
No je to asi v nastavení.Někde se už tady o tom psalo.Nesmí se to nastavit na auto,ale ručně,páč si to ladí podle nějakého signálu,jak to přejíždí mezi stanicema.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od pája22 »

Ahoj!

Dík za odpovědˇ. Zkusím to nastavit na manuál a uvidím, jestli to potom bude držet.

Dám potom vědět!
tatchwud píše:
89majlo96 píše:
Michal Jedlička píše:Ahoj, ja mam trochu jiny problem... Stava se mi, ze nastavim hodiny manualne a pak je necham na automatiku a cas od casu se stane, ze se mi tam vrati zimni cas, tipuju, ze to bude mit co do cineni asi s RDS signalem radia, pres ktery se bude cas aktualizovat, takze chyba bude asi nekde v nejakem vysilaci... Jinak co se tyce tveho problemu, tak si myslim ze zadna interni baterie tam neni, zkus schvalne nastavit automatiku a uvidis behem tydne, jestli se to srovnalo, nebo to porad zpozduje...
to iste sa stalo aj mne, lebo som odpojil baterku a tym sa vymazali ulozene stanice. Potom som ich znovu naladil a ulozil a uz je vsetko zase ok
No je to asi v nastavení.Někde se už tady o tom psalo.Nesmí se to nastavit na auto,ale ručně,páč si to ladí podle nějakého signálu,jak to přejíždí mezi stanicema.
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od pája22 »

Ahoj!
Zpožďuje se mi to právě na automatiku, zkusím to nastavit, nechám tam manuál a uvidím, jestli to bude držet...

Dík za odpověď, pak dám vědět, jak to dopadlo!

Michal Jedlička píše:Ahoj, ja mam trochu jiny problem... Stava se mi, ze nastavim hodiny manualne a pak je necham na automatiku a cas od casu se stane, ze se mi tam vrati zimni cas, tipuju, ze to bude mit co do cineni asi s RDS signalem radia, pres ktery se bude cas aktualizovat, takze chyba bude asi nekde v nejakem vysilaci... Jinak co se tyce tveho problemu, tak si myslim ze zadna interni baterie tam neni, zkus schvalne nastavit automatiku a uvidis behem tydne, jestli se to srovnalo, nebo to porad zpozduje...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od laufas »

mne se stalo, ze sem mel preply na fm2 a tam nejakou kryplstanici ceskych suprdechovek a hodiny se opozdily o 15 min. prepl jsem na lidstejsi radio a hodiny se vratily na pravou miru
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od De&d »

laufas píše:mne se stalo, ze sem mel preply na fm2 a tam nejakou kryplstanici ceskych suprdechovek a hodiny se opozdily o 15 min. prepl jsem na lidstejsi radio a hodiny se vratily na pravou miru
Že by to bylo stanicí?
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od Hardcam »

Mne tohle dela SONY s RDS, rano vyjedu do prace v 7:30 a v 7:20 uz jsem v praci...nevim, jak to delam. Bohuzel cas stanic je nekdy dost odlisny. Proto je lepsi to mit na manual - tedy mit vyple CT ( u Sony je to automaticke nastaveni casu pomoci RDS)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: I30- nepřesné hodiny...

Příspěvek od pája22 »

Zdravím!
Tak jsem to nastavil na manuál a zatím to vypadá, že by to mohlo být v pořádku, uvidíme co dál..

Každopádně moc děkuju za rady a tipy!

Hardcam píše:Mne tohle dela SONY s RDS, rano vyjedu do prace v 7:30 a v 7:20 uz jsem v praci...nevim, jak to delam. Bohuzel cas stanic je nekdy dost odlisny. Proto je lepsi to mit na manual - tedy mit vyple CT ( u Sony je to automaticke nastaveni casu pomoci RDS)
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 nepřesné hodiny...

Příspěvek od jmicro »

Me se stala s hodinama taky zahadna vec. Jedu si v noci z prace, na displeji je 0:16 , posloucham hudbu z USB, najednou kouknu na displej a ukazoval 5:39 !! Tak na to koukam jak puk, co se deje, no a jak to doslo na 5:42, tak za chvili tam zase bylo 0:20 - spravnej cas. To mi fakt hlava nebere ! Nikdy driv se mi to nestalo. Nevite nekdo ? :D
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 nepřesné hodiny...

Příspěvek od oKo »

Čas je součástí vysílání RDS signálu. Je fakt, že některé stanice na přesnost kašlou, ještě loni třeba trvalo i ČRo skoro den, než zareagoval na letní čas.
Přes tu paměťovou pojistku se napájí (mezi jiným?) paměť rádia.
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 nepřesné hodiny...

Příspěvek od j.albi »

oKo píše:Přes tu paměťovou pojistku se napájí (mezi jiným?) paměť rádia.
Pokud je řeč o té pojistce vlevo u dveří tak ano. Stačí vytáhnout a vymaže se nastavení rádia, čas, palubní počítač (samozřejmě zůstává počítadlo kilometrů). Používá se to, když auto dlouho stojí.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 nepřesné hodiny...

Příspěvek od N2DRFT »

pája22 píše:Zdravím Íčkaři! :hyu:

Chtěl jsem se jen zeptat, zda náhodou nemá někdo z vás zkušenost se zpožďováním palubních hodin. Když je nastavím na sekundu přesně, tak cirka po 2-3 dnech se zpozdí cirka o 15 minut........ Auto mám doma dva měsíce a tenhle problém začal až teprve teď. Co vím, tak je v pojistkové skřínce nějaká paměťová pojistka, auto mám ještě Korejské a stálo rok na skladě v Německu, nemůže být třebe vybitá nějaká malá interní baterie? :?: K čemu vlastně slouží ta paměťová pojistka??

Předem moc děkuji za Vaše případne rady a odpovědi, je to sice prkotina, ale když si člověk na ty hodiny zvykne a jezdí podle nich do práce, tak je to docela otravné. Ještě jednou dík! Pavel
mně se automaticky při zapnutí rádia nařizujou o 3 minuty dopředu :(
ale teď už je to vlastně v pohodě, jak se to spravilo netuším
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“