snímač otáček jeho označení

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Dastin

Příspěvek od Dastin »

Tak ještě jednou,to co je tak zasrané,tak to je ono. Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

A teď se nabízí otázka co je druhé zač???
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Já to taky nevím,třeba se někdo najde a řekne.
Uživatelský avatar
FidoNet
Příspěvky: 8
Registrován: 25 dub 2007, 15:14

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od FidoNet »

Mohl by mi prosím někdo poradit jak se tento díl přesně jmenuje ? Tedy ten snímač na tu polohu. Když jsem to hledal na online eshop, abych si to objednal tak jsme nepochodil. Mohl by prosím někdo kouknou pod jakým sortimentem to asi je, a jaky to ma přesný nákup. Jedná se mi konkretně o obchod http://obchod.autokelly.cz/ , nevím zda jsme slepý ale nemohu to tam najit. Abych to upřesnil, mám hyundai 1.3 r.v. 1997, 3dveřák 1341 obsah cca. Moc předem děkuji. Kdyby se někdo ozval na meil budu moc rád. firga@ seznam cz

předem moc děkuji. Zatím ani neznám přibližnou cenu a auto mne zlobí a nechce stratovat.

Děla to pokaždé když je zahřáté. Buď po krátké jízdě, nebo na sluníčku :( Když čidlo vytahnu a dám zpět tak nastartuji, ale dělá to stále častěji a mám obavy, aby se to nepodělalo na vščné časy :(

předem moc díky
Accent 1.3 / 1997
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od Jam »

toi druhý čidlo vypadá na klepač a nejsem si jistej, ale je dost možný, že čidlo na setrváku je shodný s čidlem abs na předku
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
FidoNet
Příspěvky: 8
Registrován: 25 dub 2007, 15:14

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od FidoNet »

Pokud to bylo na mne, tak by se to mělo jmenovat snímač polohy nebo tak nějak, a má to spojitost s klikovou hřídelí ..

děkuji
Accent 1.3 / 1997
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od Brachypelma »

Netusite nekdo prosim, jake z toho snimace maji lezt signaly?

Predpokladal jsem, ze jeden drat bude zem, druhy napajeni a treti signal. Zem jsem nasel na kraji konektoru (cerna, nebo hneda), ale zbyle dva draty na sobe maji asi 3.2V bez ohledu na to, jestli se startuje a dokonce bez ohledu na to, zda je do konektoru skutecne zapojen ten halluv snimac.

Na osciloskopu jsem tam nasel nepravidelne zvlneni nekde pod 0.1V, coz povazuji za ruseni, protoze takto by nikdo inteligentni komunikaci senzoru a ridici jednotky nemohl navrhnout.

Starter toci, civka je - zda se - v poradku, ale nehazi jiskru ... tak z toho zatim podeziram tento snimac.

Diky moc za jakekoliv informace o tom snimaci.
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od kibut »

Ja si myslim, ze by to mal byt obdlznikovy signal, pricom by sa mal s rovnokou periodou pravidelne vyskytovat jeden obdlznik kratsi (resp. dlhsi) od ostatnych. To v pripade, ze by tam bol obycajny indukcny snimac. Jak vies ze je to Hallov snimac ?

nieco taketo: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 07efc44fee
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od Brachypelma »

Ocakaval som daco take, ale bolo tam len 3.2V a rusenie pod 0.1V. Neznas napajacie napetie toho senzoru? Vcera som ho dostal von z auta (ta skrutka takmer nesla povolit, nieje tam dost miesta na golu ...) a chcel by som ho skusit doma.

Neviem ci to je ozaj hallovka, ale priatelka to dakde vygooglila (je to jej auto). Co by to mohlo byt, keby to nebola hallovka? Keby to byl indukcny senzor, tak musi mat elektroniku vnutri (a generovat rovnaky signal). Vysokofrekvencny signal by sa z toho privodneho kabelu indukoval do vsetkeho naokol a riadicia jednotka by nevedela, ci to je zub na setrvalu, alebo kanalovy dekl pod autom.

Dakujem za odpoved.
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od laxo18 »

ten snimac otacok sa inak nevola nahodou Crankshaft Sensor?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od laxo18 »

ja som akurat nasiel na COUPE ale treba zistit ci tie snimace niesu rovnake
http://www.kspec.com/list.php?ac_id=81&ai_id=1962
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od kibut »

Pri indukcnom senzore sa ten signal generuje pomocou zmeny magnetickeho toku v jeho cievke. tuto zmenu vyvolava otacanie ozubeneho kolieska (na zotrvacniku) so zubami s feromagnetickeho materialu. Cize indukcny senzor vytvara pravidelene impulzy a tie posiela do riadiacej jednotky auta, ktora ich nasledne vyhodnocuje... medzera medzi zubami a cievkou je cca 1,5 mm, cize kanal, ani nic podobne na to vplyv nema... Ozaj, v zavislosti od roznych tvarov zubov a pod. by to mohol byt aj priebeh sinusovky...

laxo18:
Ten snimac sa asi vola Crankshaft Sensor

Ja neviem konkretne o tom snimaci nic, len som vychadzal s teorie..
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od Brachypelma »

laxo18: jj, vyzera rovnako ... to bude on.

kibut: keby to bol indukcny senzor s ocelovym jadrom a magnetom, generoval by prvu derivaciu obdlznika. Vetsinu casu nulove napatie a striedajucie sa spicky do + a do -. Velkost tych spiciek by byla umerna rychlosti otacanie motoru. Cakal by som, ze vyhodnotenie bude v tom senzori a nie dakde v riadicej jednotke. Problem s tymi vysokofrekvencnymi signalmi je ten, ze drot je aj cievka a dvojica drotov je cely zavit transformatora - pak sa signal straca v okolistych vodivych predmetoch. Preto sa tieto veci normalno tahaju koaxialom, lebo krutenou dvojlinkou (ako pocitacove siete).

Pokial to je len cievka s magnetom, nebude problem to namerit osciloskopom a magnetom. Vysledky sem poslem.

Dakujem.
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od Brachypelma »

Zda se, ze ten senzor je skutecne civka s magnetem ... kdyz okolo toho jezdim magnetem z harddisku (bez napajeni), tak to na dvou pinech dava az 20V spicky. S kusem zeleza jsem to nezkousel, dosly baterky v osciloskopu :-).

Nicmene pak nechapu proc to ma 3-pin konektor, ani proc nejede auto :-(.
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: snímač otáček jeho označení

Příspěvek od kibut »

tak ja neviem, a premeral si tie kable, ci nie su niekde prerusene? chcelo by to asi dat na diagnostiku :shock:
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“