porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od Karky »

Ahojte všetci,
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc, dnes ráno som naštartoval auto a po zapnutí stretávačiek som si všimol, že svietia iba diaľkové svetlá, dokazuje to aj kontrolka na palubovke, ktorá svieti, po zapnutí diaľkových svetiel páčkou sa kontrolka rozsvieti viacej a stále svietia diaľkové svetlá. Vidím to na poruchu v páčke riadenia svetiel, ale nie som si istý.

Za každú radu vedúcu k oprave Ďakujem. :)
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Reklama
 

Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od Karky »

Chalani, to nikto neviem, čo by sa s tým dalo robiť ? Prosím pomôžte, ak môžte !
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od tatulda »

Pomoc je jen jedna-rozdělat přepínač a porovnat v něm pružinové kontakty.Dělal jsem to sestře na acc,je to nimravá práce,ale jde to
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od Karky »

tatulda píše:Pomoc je jen jedna-rozdělat přepínač a porovnat v něm pružinové kontakty.Dělal jsem to sestře na acc,je to nimravá práce,ale jde to
Tatuldo, prosím ťa nejaký podrobnejší návod by si sem nemohol k tomu dať ? Bol by som moc vďačný :)
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od tatulda »

Těžko se to popisuje-když ten přepínač rozděláš,tak v něm najdeš páskové kontakty,tuším,že po obou stranách,ale nepamatuji si to přesně.Mezi nimi jsou takové plastové kolíčky,které se pohybují v otvorech v těle toho přepínače.Nám se stalo,že ty kontakty přestaly pružit a ty kolíčky se zanesly a tím pádem to přestalo přepínat.Kontakty jsem připružil,kolíčky jsem očistil,promazal a problém byl vyřešen.(samo,že ne na první rozdělání,ale povedlo se to)
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od Karky »

Nazdar Tatuldo, tak po dlhom skúšani a prezeraní som dospel k názoru, že musí byť už zlé relátko musí byť vovnútri zalepené a preto neprepína.....zhrozil som sa , keď zaň v originál servise Hyundai pýtajú 27,10 ečiek...... asi neoriginálne nezoženiem čo ?
čo ešte prípadne s tým urobiť ?
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od PhanTom »

V případě že je to relé, to by jsi mohl rozchodit - tam kontakty očistíš. Jeslti váš kde je, tak ho zkus prohodit třeba s relátkem na mlhovky - to je stejný typ a uvidíš rovnou. Doopravdy to není ta páčka ?? Když odpojíš konektor k té páčce, co se stane?
Na Getzi jsem to řešil taky, ale oprava to jenom odsunula. Nakonec jsem stejně musel spínač vyměnit, ale stál jen 760 CZK. Fakt je, že v mém případě ten přepínač byl napálený a po "opravě" se mi proměnil v elektrickou dýmovnici. Normálně při přepnutí na dálkové se z něj začalo kouřit, i jsem si to tehdy natočil. Takže to zkus rozdělat - není to složité. Povolit šrouby krytu pod volantem, sundat celý kryt, odpojitkonektor a vycvaknout páčku ven. Na něm byly na bocích plastové západky a samořezné šroubky - je to jako Lego. A ty kontakty lehce najdeš tak je překontroluj.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od Karky »

PhanTom píše:V případě že je to relé, to by jsi mohl rozchodit - tam kontakty očistíš. Jeslti váš kde je, tak ho zkus prohodit třeba s relátkem na mlhovky - to je stejný typ a uvidíš rovnou. Doopravdy to není ta páčka ?? Když odpojíš konektor k té páčce, co se stane?
Na Getzi jsem to řešil taky, ale oprava to jenom odsunula. Nakonec jsem stejně musel spínač vyměnit, ale stál jen 760 CZK. Fakt je, že v mém případě ten přepínač byl napálený a po "opravě" se mi proměnil v elektrickou dýmovnici. Normálně při přepnutí na dálkové se z něj začalo kouřit, i jsem si to tehdy natočil. Takže to zkus rozdělat - není to složité. Povolit šrouby krytu pod volantem, sundat celý kryt, odpojitkonektor a vycvaknout páčku ven. Na něm byly na bocích plastové západky a samořezné šroubky - je to jako Lego. A ty kontakty lehce najdeš tak je překontroluj.
ešte sa na to skúsim pozrieť lebo mi to stále vrta v hlave, či to nebude tou páčkou........... kurňa jak to ty korejci robili, to by človeka trafilo... :(
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od mirpie »

klídek, na octáviích I taky častá závada
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
nafill
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2009, 22:01

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od nafill »

Zdravim vseci zkusil bych vymenit obě predni zarovky H4 parkrat se mi stalo ze se to v te zarovce propojilo. [-X
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od tatulda »

kdyby jen ochcavka-mit pažouta,tak tě to bude stát 7000 jak prd a bude se to opakovat a oprava není v domácích podmínkách možná
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od Karky »

no chlapci, môj najnovší poznatok je podzrenie na vypínač, pretože mi odpálilo poistku na lavej strane svetiel, sú spojené, zadné koncové+predné parkovačky , tak to vymysleli v Hyundai, je to na 10 A poistky a stále mi iba pravú stranu odpaluje, ľavá záhadne stále drží..
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
frufer
*
Příspěvky: 88
Registrován: 23 úno 2009, 15:26
Bydliště: Levice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od frufer »

Karky píše:no chlapci, môj najnovší poznatok je podzrenie na vypínač, pretože mi odpálilo poistku na lavej strane svetiel, sú spojené, zadné koncové+predné parkovačky , tak to vymysleli v Hyundai, je to na 10 A poistky a stále mi iba pravú stranu odpaluje, ľavá záhadne stále drží..
to iste spravilo aj mne. dovod = zle zapojene autoradio. spravene v servise.
len neviem, preco mi odvtedy nesvietia zadne hmlovky... :-k :-k
Obrázek
Audi A4 1,8T 20V QUATTRO 110KW made 11/95
Lantra 1,5GLS 63KW made 11/95 - darovane
Audi 80 1,8S 66KW made 11/91 - predane
Civic 1,4i 16V 66KW made 4/95 - predane
Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové - NOVÉ !

Příspěvek od Karky »

Zdravím vás všetkých, opäť aktualizujem túto tému, pretože stále neviem prísť na príčinu, vyzerá to na spojitosť chybnej páčky svetiel na palubovke , starého relátka, prípadne káblov, ktoré vedú od objímky tohto relátka, v motorovom priestore na svetlá priamo do ovládania svetiel.....som z toho zúfalý, už som to xkrát prestriekavala kontakt sprejom, raz to ide dobre, potom zas zle a teraz už vôbec....Pomôžte..Ďakujem...
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: porucha svetiel- permanentne svietia iba diaľkové

Příspěvek od mirpie »

sežeň si páčku někde z vrakoviště nebo tady z fora od někoho, kdo rozprodává Lantru na díly....Opravovat tam ty kontakty a skládat vyskakující pružinky je o nervy. Kup, to, vyměn kus za kus a mělo by to jet. Podle mě na 90% to bude páčkou.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“