Balada o Scoupe aneb: že by???

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od LongStar »

tak ta t25 od petra by mela jeste neco vydrzet! se na ni a na jeji vuli prijed podivat
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od Yurii »

Tak T25 od Petra nechám Petrovi, právě jsem si domů přivezl T25 bez jakýkoli znatelný axiální i radiální vůle údajně vytaženou před 14 dny z 200sx co měla nalítáno 70tkm, vůle a stav turba netvrdí opak, takže Jiřik tomu věří a s hlavou vztyčenou řeší jak tu T25 napasuje na svuj motůrek :)
Samozřejmě veškerou dokumentaci ap ostup sem pak hodím a podělím se s vámi o to aby se neřeklo že jsem škrt ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od LongStar »

Yurii píše:Tak T25 od Petra nechám Petrovi, právě jsem si domů přivezl T25 bez jakýkoli znatelný axiální i radiální vůle údajně vytaženou před 14 dny z 200sx co měla nalítáno 70tkm, vůle a stav turba netvrdí opak, takže Jiřik tomu věří a s hlavou vztyčenou řeší jak tu T25 napasuje na svuj motůrek :)
no ona ma spatne otocenyho sneka takze ho budes muset rozebrat a pootocit:) a taky ma blbe tvarovanej ten konec to bude chtit taky poladit:)
jinak big bratulace:) a radil bych poridit budik tlaku a regulator tlaku !!!!
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od Yurii »

Jj to už jsem zjistil, budu muset pořešit
otočení kompresorový části a
předělat uchycení WG,
sehnat exhaust outtake a podle toho si nechat si udělat přírubu na vejfukový potrubí,
pak přijde vyrobit příruba s trubkou tak aby se dala spojit se seriovým sáním jako u původního turba,
nebo udělat a navařit přírubu na standardní trubku sání....
no nebude toho málo ale: s chutí do toho a.. brzo se jezdí :D/ :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od LongStar »

no jak psal michaelS jezdil na tlak 0,3 a seriove nastaveni Wg T25 na otevreni je 0,75 myslim! takze asi budes jeste potrebovat ten regulator tlaku a budik tlaku. a taky psal neco o tom ze daval jine svicky!
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od Yurii »

Jasny no, jinak momentalne sem udelal takovy nouzovy reseni aby skupac moh jezdit za cenu toho ze bude zrat olej a turbo dojebu uplne ale na ty T15 uz beztak nesejde 8)
Mrkněte na video (je to formát MP4 takže Winamp přehraje jenom zvuk, ale ostatní přehrávače nejspíš budou OK)
http://www.edisk.cz/stahni/70056/280320 ... .03MB.html
a ještě na Streamu:
http://www.stream.cz/video/275265-vylag ... o-u-scoupe
Have a FUN :D/
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od LongStar »

no jestli se k tem autum takhle chovas porad tak se uz nicemu nedivim:D

a to nouzovy reseni je to ze z toho udelas LS jo?:) tak to asi pojede moc krasne
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od Yurii »

Tady je nekdo chytrej, :roll:, Prakticky sem z nej jenom udelal LS (i kdyz ls ma vetsi kompresni pomer prave kvuli tomu ze nema turbo) 8) tobe se to keca voe kdyz mas svy funkcni, ja to svy potrebuju protoze tatik neni schopnej ani dojet se Subarkem na emise a stehovat tramvaji se neda :-D
BTW mozna se o vikendu ukazu na Kladne u Petra ta kse prijd podivat :D/
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od LongStar »

no ja sem zas slysel ze se prijdes podivat se seemanem ke me na ty sedacky sparco. rikal petr.
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Balada o Scoupe aneb: asi vyhlásím kapitulaci

Příspěvek od Seemann »

LongStar píše:no ja sem zas slysel ze se prijdes podivat se seemanem ke me na ty sedacky sparco. rikal petr.
čau. bylo to v plánu, ale petr mi včera nezvedal telefon a myslel jsem že jsou u něj, tak jsem to dál neřešil. Že by dnes?
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: nic se nejí tak horký jak se uvaří :)

Příspěvek od Yurii »

Tak moje řešení se neukázalo jako ideální protože sem nepořešil co s olejem kterej protajka turbem, takze sem turbo dolagroval uplne a z auta se stala totalni dymovnice (kourilo to jako BVP kdyz zacne strikat naftu do vejfuku aby udelalo maskovaci mrak) Takze sem po konzultaci s mechanikem auto nechal u babicky s tim, ze musim zacit resit to turbo. #-o
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: nic se nejí tak horký jak se uvaří :)

Příspěvek od Yurii »

Takze po vcerejsku aktualizace stavu... Nahodili sme společně s Penerem T15 od známého a protože na mym autě ještě nikdy nebylo turbo sundavaný, trvalo nám to trošku dýl :) Urvali sme pár šteftů, strhli pár matek, zkXrvili pár závitů, a utvrdili sme se v tom, že moje auto má svý nejlapší časy dávno za sebou...
Prvním překvapením pro mne bylo, když na mne po sundání vejfukový trubky vykoukla u lambdy VÝFUKOVÁ VRTULKA turba!!! Jo správně vrtulky se oddělily a výfuková vlýtla do výfuku, naštěstí jí v dalším pokračování zabránila lambda :))
Po tom co jsme moje původní turbo vyndali a začali jsme vyměňovat hadičky, trubičky a takový ty věci okolo, sme přišli na to, že byl totálně ucpaný přívod vody, šroub, hadička, dokonce i TURBO byly plný písku ](*,) ](*,) ](*,)
Jak se tam dostal, nikdo neví každopádně sme motor a chladič jednou propláchli vodou ale vypadalo to, že písek byl jenom v turbu [-o<
Když se nám odpoledne povedlo spustit motor, nechali sme cca 20 minut vypalovat všechen olej kterým sme mazali matky a šrouby ale z vejfuku to pořád kouřilo jako Temelín takže sme naskákali do auta a jeli ho trochu protáhnout, napřed opatrně s plynem, pak trochu přitlačit, ale naše obavy s vyplnily :( turbo zřejmě puští olej a ne málo :(( V otáčkách to jde ale jakmile se zpomalí třeba při řazení, objeví se za mnou kumulonimbus jak vystřiženej z předpovědi počasí na Nově :(

Podtrženo sečteno :(
U starého turba zřejmě došlo k tomu, že se nechladilo dostatečně, tudíž se natavilo ložisko, přičemž se výfuková vtrulka v plné rychlosti zasekla a setrvačnost kompresorové vrtulky udělala svoje tj. krásný čistý zlom kolmo k ose, takže to vypadá jakoby tam nikdy žádná osička nebyla takže původní turbo je na vyhození :(
A zvýše uvedeného plyne že mi odešlo kvůli BLBOSTI skoro perfektní turbo co prakticky nekouřilo a po celodenním sraní sem si do auta nacpal špatný turbo díky kterýmu alespoň můžu jezdit ale žádný F&F to nebude :( Navíc to furt kouří jako když sem s tim jel jako s atmosférou.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: nic se nejí tak horký jak se uvaří :)

Příspěvek od LongStar »

tak nevim no michaels tlacil o,3 baru aby to jelo tak jak ma o,7 daval na sprinty

jinak ta saci cast drzi pomoci takovyhle pojistky co je zakrouzkovana cervene akorat ze je pekne drsna defka! teda apon myslim covece:( snaha se ceni ne
Přílohy
prislusenstvi3.jpg
prislusenstvi3.jpg (20.69 KiB) Zobrazeno 1261 x
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
oli
**
Příspěvky: 110
Registrován: 30 lis 2006, 14:24
Bydliště: Bruntal
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: nic se nejí tak horký jak se uvaří :)

Příspěvek od oli »

ja ti pomuzu me se to stalo taky odesla dopryč akorat mi ten hlinikovy talir a mezi tou vložkou u saci vrtulky protekal olej takže jsem sundala turbo pak jsem si obednal z vrakače turbo z Kadaně nekde na karlovarsku tam mi poslali turbo podle nich to byli svody a ta cast kde je ložisko a to bylo vše ješte to bylo skrz prestu čast kde vede hřidelka 6-tka šroubek pres cele a nakonci byly velke karosařske podlozky tak jsem to namontoval a privod vody a oleje jsem propojil tim jsem zabranil te dymovnici jestli maš v poradku tu hlinikovou přirubu mel bych zajem a saci vrtulku
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Balada o Scoupe aneb: nic se nejí tak horký jak se uvaří :)

Příspěvek od Yurii »

Hmm z toho co jsi napsal, skoro nic až na poslední větu nepobírám asi tě nepotěším, ale moje původní turbo je totálně nasráč tady se mrkni na fotečky, na první je sací vrtulka :( http://picasaweb.google.cz/YuriiGT/Turbo#
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“