LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

alpaz
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2009, 09:50

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od alpaz »

Čauky chlapi, pomoc! Mám asi obdobný problém. U Lantry J2 s ABS (r.v.96) to začalo zezadu pěkně hučet! Podle otáček - rychlosti. Při určité rychlosti (kolem 80km, ale je to různé) je to malinko lepší, ale stejně v autě není slyšet vlastního slova. Drnčí to, hluboce hučí, občas vibrace (jak když startuje bombardér). Po proštudování fóra jsem šel cestou nejmenšího zla - kontrola zadních brzd včetně ručky. Všechno vyčištěno, promazáno, chodí, kola se volně otáčejí. Nemají žádnou vůli, viklání. Proto se obávám nejhoršího - ložisko?!? Navíc jsem zjistil, že po jízdě jsou úplně rozpálený šrouby kola na LZ straně. Na PZ jsou jen vlažné až studené. Tedy asi nejspíš ložisko. Co? A jak na to? Udělám to doma "na koleně"? Žádný stahovák nemám. Budu ho na to potřebovat, nebo jde ten náboj sklepnout s hřídele jen kladivem, nový nasunout a dotáhnout? A jak moc dotáhnout, "na krev"? A na co si dát případně bacha? Abych to ještě víc nepos...(píp). Za každou radu předem dík.
Ahoj
Alpaz
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od mirpie »

tak nejdřív bys mohl uvést co máš za auto, jakej rok a jakou motorizaci. Pokud Lantru J2 s kotoučema vzadu, pak výměna je velice jednoduchá. Koupíš celý náboj včetně ložisek (samostatně ložiska se do toho snad ani neprodávají). Cena kolem 3500CZK, náboj pro levou i pravou stranu je stejný. Jsou verze bez ABS kroužku nebo s ABS kroužekem, cenově prakticky stejný.

Postup výměny:

sundáš brzdový třmen, povolíš centrální matici, sundaš podložku s jazýčkem, co je pod maticí a pak sundáš z trnu celý náboj s ložiskama včetně kotouče. Nepotřebuješ žádný stahovák ani jiné speciální nářadí. Kotouč si přehodíš na nový náboj. Nasadíš na trn, nasadíš podložku, nasadíš matici a tu chce dotáhnout na správný moment. Z hlavy nevím, ale když to dorveš moc, kolo se bude blbě otáčet, dkyž málo, bude to mít axiální vůli.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od karlosino »

Tak shodou okolností sem si dneska na Coupe 1 G měnil ložiska na zadku a musím říct,že stahovák sem nakonec tak či tak potřeboval.Pravé ložisko mi šlo stáhnout v pohodě ,pěkně v rukách.Na levým mi zústala na hřídeli jedna část ložiska viset.Totálně zarezlé.Tu mi pomohlo jenom VD a stahovák. A ty ložiska mi dneska dovezl kámoš z Polandu a za obě sem vysolil 3650 Kč. Je to Made In Korea. Minulý týden by byly ještě za 3200 Kč,ale zloty šel bohužel dost nahoru. :evil: No a už sem se byl aji projet a to je KLID,TICHO,NIC NEHUČÍ.Konečně po roku nemusím mít rádio osolené na plné pecky. :D
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od tatulda »

Na autopb komplet ložisko originál H 2700,-kč,včera mi došlo,tak jenom mít čas.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
alpaz
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2009, 09:50

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od alpaz »

To: mirpie, karlosino a taťulda
Kluci moc Vám díky za rady a za příspěvky. Každá rada a zkušenost dobrá. Tak abych to upřesnil (omlouvám se), mám Hyundai Lantra II (J 2) limuzína, 1600 ccm 16V, r.v.1996, s ABS, kotoučema i vzadu. Má to nalítáno už přes 140 000 km, takže výměna ložisek asi normál. Mirpie díky za podrobný postup, taky jsem měl takovou představu, jen jsem se chtěl ujistit. A mám trochu obavy, jestli přeci jenom nebudu potřebovat ten stahovák. Se pozná. :P A pak si budu muset trochu pohrát s tím dotažením, momenťák bohužel nemám, takže zkusmo, s citem. :wink: Snad se mi to povede.
Zítra si jedu pro náboj s ložiskem. Myslím za celkem slušnou cenu - 2 068,- Kč i s DPH (druhovýroba). To jde, ne? :D Jinak co se týče samotnýho ložiska, tak mám pocit, že je taky prodávaj - Auto Matějček, Praha Vysočany (www.automatejcek.cz), za 1174,- Kč. Aspoň myslím, že je to jen samotné ložisko (podle té ceny). :wink: A perfektní služby - dneska jsem v 11.30 hod. objednal po netu (přímo na jejich formuláři na jejich webstránce) a ve 14.30 hod. už mi volali, že ho tam mám připravený. Asi zrovna náhoda, že ho měli na skladě, jinak píšou do dvou dnů. Tak mi držte palce, asi v sobotu se do toho pustím (podle počasí, v lijáku to dělat nebudu [-X ). Dám sem potom vědět, jestli jsem zvítězil, čili nic. :lol: Ještě jednou díkec všem a ahoj a ať to drandí. :D
alpaz
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2009, 09:50

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od alpaz »

Tak hlásím, výměna ložiska provedena :D . Šlo to jako po másle, celej náboj i s ložiskem jsem krásně stáhnul s hřídele (normálně rukou), stahovák jsem nepotřeboval. =D> Vibrace přestaly, je to tišší, klidnější, ale trochu to ještě hučí = tzn. vyměnit ještě ložisko na pravé straně (což jsem očekával) :-k A bude to krásně tichounký (kytičky, ptáčkové, hudba - to bude jízda!). :D/ Jen doufám, že to půjde taky bez stahováku a bez problémů. [-o< Tak všem díky za rady a šťastnou jízdu. :D/
Uživatelský avatar
MIREK72
Příspěvky: 4
Registrován: 13 črc 2008, 12:07

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od MIREK72 »

Ahoj ,kdo potrebujete menit zadni lozisko, ja sem ho menil pred par mesicema, velmi slusne ceny maji na http://ekatalog.intercars.cz/
Nahrada pro Lantru s ABS stoji 2000,- a bez ABS pouze 1200,- :shock: vcetne DPH.
kod - H20504JC a h20503JC
Hyundai Lantra J II,1.8 GLS+LPG
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: LOŽISKO ZADNÍHO KOLA

Příspěvek od tatulda »

Original 2700,-,náhrada někde kolem 1700,--na autopb,jinak-ceny na tom odkazu mají docela slušné
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“