Povrchová koroze náprav

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od michal2828 »

Je to přesně jak říká mexican, je to absolutně neškodná povrchová koroze na litině. Podle mě se tyto části ani nijak vzlášť antikorozně neošetřujou. Až ti tenhle díl prorezně či nějak zkoroduje už budeš jezdit svým dalším min. třetím autem. Pozn. měl jsem dřív clio II a tyhle díly byly rezatý už v den koupě. Vůbec bych si s tím neděl žádnou hlavu ani to nijak nepatlal, protože není důvod.
Brzdový kotouče taky nikdo nenatírá a v místech, kde se nestýkají s destičkou jsou rezavý, jak liška.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od 89majlo96 »

nazdar chlapi snad si spominate na to ked som na 14 strane hodil fotky tych hrdzavych zavesov kolies. Tak dnes som mal konecne trochu volneho casu a prialo mi aj pocasie tak som sa do toho pustil, posudte ako vyzera konecny vytvor... 8)
Přílohy
2.jpg
(219.17 KiB) Staženo 583 x
3.jpg
3.jpg (235.42 KiB) Zobrazeno 711 x
1.jpg
1.jpg (199.94 KiB) Zobrazeno 716 x
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Koroze náprav

Příspěvek od Markus »

Zdravim,

co odporucate na odstranenie hrdze z hriadelov kolies (viditelnej casti za diskami)?
Neviem preco ale tyka sa to hlavne zadnych. Predne su v podstate uplne ciste (ziadna hrdza), ale zadne hriadele maju suvislu vrstvu hrdze po okraji - o hrubke asi 3-4 cm (asi to suvisi s tym ako boli namontovane zimne pneu).

Taktiez - mozno ze by sa to dali zriesit s rovnakym pripravkom - brzdne kotuce tiez nie su uplne bez hrdze a zacinaju mat jemne naznaky...
A samozrejme tyka sa to aj brzd samotnych, ktore su zanesene ciernou spinou...

Mate niekto zaruceny tip ako poriesit taketo esteticke zalezitosti?

EDIT:Téma přejmenováno
matysekul
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Hrdza

Příspěvek od laufas »

i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdza

Příspěvek od 89majlo96 »

no to je presne moj problem ktory som uz vyriesil :D zadna naprava dostala tiez nalezitu upravu...
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Hrdza

Příspěvek od Markus »

Diky - pozriem odporucany thread... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Hrdza

Příspěvek od Chrochnik »

Tady máš fotku mojich náprav v den koupení auta, já mám narezlý předek a vzadu čistý... u těch odlitků je to asi zbytečné řešit, ale že je rez i na poloose a na vnitřní straně disku, to mně překvapilo. :? Vypadá to u tebe líp, nebo hůř?
Přílohy
nerez.JPG
nerez.JPG (119.18 KiB) Zobrazeno 2741 x
rez.JPG
rez.JPG (125.73 KiB) Zobrazeno 2745 x
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Hrdza

Příspěvek od Markus »

Hmmm. hned po kupeni noveho auta? Zaujimave...

Akonahle odfotim - hodim to sem...

V kazdom pripade - ide mi o to - ci sa to neda poriesit nejakym super zazracnym pripravkom ktory zlikviduje hrdzu.... a tak...?
Zaroven - potom nejaky pripravok ktory tomu zabrani aspon na 1 rok... (a ak je to mozne tak nie odmontovavanie kolies a nafarbenie x vrstvami...)

A este 1 otazka k tomu - myslite ze to stoji za to spomenut v servise - a nech to vycistia a ochrania oni?
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdza

Příspěvek od Mexican »

Markus ako pisu kolegovia vyssie.. neries to... skutocne to nestoji za to. radsej svoju snahu smeruj na ochrany proti korozii na kasltu (podbehy, okolie vyfuku,).. tato povrchova korozia je skutocne neskodna... je to na liatine... co ti v servise poradia je ze si sroby zatri rezistinom, nic ine na to nefunguje... ak budem mat cas, odfotim vam ako to vyzera u mna po 55 000km a dvoch zimach jazdenia
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Hrdza

Příspěvek od laufas »

taky mam jednu fotecku. jen me prekvapilo, ze to uchyceni vyfuku uz ma takovou zaslou barvicku. detail
Obrázek
i30 1.4 + kn, 12/2007
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Luniq »

89majlo96 píše:nazdar chlapi snad si spominate na to ked som na 14 strane hodil fotky tych hrdzavych zavesov kolies. Tak dnes som mal konecne trochu volneho casu a prialo mi aj pocasie tak som sa do toho pustil, posudte ako vyzera konecny vytvor... 8)
Koukám, že ti to ještě nikdo nepochválil, i když za pochvalu to určitě stojí. Takže super práce =D> Zkus se s námi podělit čím jsi to nakonec natřel :) Brousil jsi to a odmašťoval nějak před samotným nátěrem?
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od 89majlo96 »

Luniq píše:
89majlo96 píše:nazdar chlapi snad si spominate na to ked som na 14 strane hodil fotky tych hrdzavych zavesov kolies. Tak dnes som mal konecne trochu volneho casu a prialo mi aj pocasie tak som sa do toho pustil, posudte ako vyzera konecny vytvor... 8)
Koukám, že ti to ještě nikdo nepochválil, i když za pochvalu to určitě stojí. Takže super práce =D> Zkus se s námi podělit čím jsi to nakonec natřel :) Brousil jsi to a odmašťoval nějak před samotným nátěrem?
dakujem, aspon niekdo sa nasiel :mrgreen:
no najskor som tom umyl vodou a kartacom, potom odmastil, trochu som prebrusil len tie hrdzave miesta, nastriekal zinkovou farbou a na to som nastriekal ciernu... tod vse
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“