audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

Zdar, tak v týdnu přišel od Vildy tmavý rámeček - včera vyměněno.
Postup:
1. vyndat dorazy z přihrádky u spolujezdce a demontovat přihrádku (pak je víc místa)
Obrázek
Obrázek

2. delší kulatinkou nebo šroubovákem fest zatlačit na pravý horní (nebo dolní - já to vymontoval přes dolní, Vilda přes horní roh) roh rámečku - objeví se škvíra - pak opatrně prsty (bacha, plasty jsou docela ostrý a tvrdý) brát za škvíru a rámeček je venku. Palubka jde velmi snadno poškrábat (a sedřít barvu - ano, je lakovaná :shock: - čekal bych probarvený plast), tak opatrně. Potom stačí odpojit 3 konektory (hodiny, vyhřívání zadního okna a výstražné blikače) a hotovo.

fotka bez rámečku
Obrázek

fotka s rámečkem
Obrázek

foceno mobilem v garáži - kvalita fotek tomu úměrná...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: audio

Příspěvek od Vilda »

Mě se při demontáži rámečku, kousek barvy na palubce taky odloupnul :? naštěstí mám černou, tak pomohla kapička krému na boty ..... no a jak se Ti certe výměna zamlouvá, je to lepší, než když tam byl stříbrnej ?? Mě se hliník docela líbí, aspoň to trochu rozbilo tu plastovost interieru .... teda mám ten pocit :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

Vilda píše:..... no a jak se Ti certe výměna zamlouvá, je to lepší, než když tam byl stříbrnej ?? Mě se hliník docela líbí, aspoň to trochu rozbilo tu plastovost interieru .... teda mám ten pocit :D
No já jsem spokojenej. Ten tmavej rámeček se mi v autě líbí mnohem víc.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
eMKejx
Příspěvky: 8
Registrován: 27 dub 2009, 12:29

Re: audio

Příspěvek od eMKejx »

pozeram vsetky strany a vkuse tu len repro spominate nove, vpredu vzadu ale nikde necitam nic o novej kabelazi, vie niekto aj o tomto nieco? myslim kade najlepsie potiahnut kabelaz /hlavne kvalitnejsie kable/ + kable pre subbac a zosik do kufra. vie niekto?
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: audio

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Já když jsem táhal kabely na subwofer do kufru od autorádia, tak jsem to tahal pod plastama, co jsou vedle sedaček...odcvakne se to a jsou tam i ostatní kabely, co vedou do kufru. Šlo to pěkně, akorát jsem se zapotil u pásů a potom u zadních sedaček. Tam je místa jak v... :lol: Časově to bylo tak na cca 1,5 hodiny
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

kto ma zaujem vylepsit zvuk vo svojom auticku, treba zacat uzavretim ozvucnice a tlmenim. Je to pekne popisane napr. tu: http://www.escudo.cz/tlumeni.html
Davam do pozornosti aj stranku "autohifi forum" (treba sa registrovat), kde sa mozte co to o ozvuceni dozvediet. Dozviete sa tak, ktore repro su vhodne na radio, ake kombinacie, na ktore uz treba zosilovac, ako za urceny obnos z toho vytazit maximum. Urcite zaujimave citanie. D.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: audio

Příspěvek od jurmich »

mozno mi budete vediet pomoct.

mam autoradio, ktore som dal do noveho accenta zo stareho auta š-forman. je to panasonic cq-c1465n. moj problem spociva v tom ze ked dam predny panel na radio a nastartujem tak mi stale vyhodi von cd. ked ho zapnem tak stale hodi na radio. ked si manualne, alebo automaticky vyhladam stanice a nasledne ich ulozim pod nejaku volbu mi stale po vybrati kluca a novom nastartovani tam stanice ulozene uz nemam. na nervy to je. vo formane to s cd prehravacom fungovalo normalne. ak som nahodil panel a zapol radio tak mi automaticky nacitalo cd (ak bolo vo vnutri) a pokracovalo presne tam kde pri prehravani disku naposledy skoncilo. raz som skusal nastavit aj radio ale bolo to tak ako teraz. cize po vypnuti uz stanice v pamati neboli. v com moze byt problem? moze to byt zle zapojene, alebo je chyba v radiu?
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

jurmich píše:mozno mi budete vediet pomoct.

mam autoradio, ktore som dal do noveho accenta zo stareho auta š-forman. je to panasonic cq-c1465n. moj problem spociva v tom ze ked dam predny panel na radio a nastartujem tak mi stale vyhodi von cd. ked ho zapnem tak stale hodi na radio. ked si manualne, alebo automaticky vyhladam stanice a nasledne ich ulozim pod nejaku volbu mi stale po vybrati kluca a novom nastartovani tam stanice ulozene uz nemam. na nervy to je. vo formane to s cd prehravacom fungovalo normalne. ak som nahodil panel a zapol radio tak mi automaticky nacitalo cd (ak bolo vo vnutri) a pokracovalo presne tam kde pri prehravani disku naposledy skoncilo. raz som skusal nastavit aj radio ale bolo to tak ako teraz. cize po vypnuti uz stanice v pamati neboli. v com moze byt problem? moze to byt zle zapojene, alebo je chyba v radiu?
Podle mně máš nezapojený stálý napájení (to živí paměti atd. když je rádio vypnutý). Rádia mají dva + napájecí vodiče - jeden je stále pod napětím a druhý se spíná přes klíček.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: audio

Příspěvek od amaize »

jurmich píše:mozno mi budete vediet pomoct.
mam autoradio, ktore som dal do noveho accenta zo stareho auta š-forman. je to panasonic cq-c1465n. moj problem spociva v tom ze ked dam p...............
Pravda bude tam , že to máš špatně zapojené, nevím zda si "jen" připojoval vodiče(káblíky) a nebo si použil originál spojky pro rádia a vývod v autě(myslím tu přípravu) .Dají se koupit z barevným roztříděním kablíků a pak jen stačí buďto propojit z tou v autě nebo z rádiem,záleží jak to tam máš.Samo zkontrolovat z manuálem rádia ,bývá nalepeno schéma na rádiu a zapojením v autě.Ty,řekl bych redukce se dají koupit třeba na ostravské autoburze nebo GM elektronic , a podobně
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

U dealera :hyu: se nechají koupit redukce - je to v doplňcích a příslušenství.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: audio

Příspěvek od jurmich »

prave ze mne to montoval autorizovany servis :hyu: - takze to zapojenie mam reklamovat? nauctovali mi konektor + robotu 20 €.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: audio

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

jurmich píše:prave ze mne to montoval autorizovany servis :hyu: - takze to zapojenie mam reklamovat? nauctovali mi konektor + robotu 20 €.
Určitě bych reklamoval...mně to dělali taky a v pohodě...žádný problém, jako píšeš ty nemám [-X
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: audio

Příspěvek od jurmich »

este som sa pytal predajcu ci im treba schemu zapojenia. povedal ze nie a zapojili to zle :evil: ](*,)
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

Přesně tak jak píše Zdeněk - reklamace.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“