Antikorozního nástřik spodné části auta

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od oKo »

michal2828 píše:... záruka na prorezivění kastle je 10 let ...
Vím, že to tak je, dobrovolně to řekl i prodejce, ale kde to je napsané? Jsem slepý nebo neumím hledat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od štaflík »

oKo píše: Vím, že to tak je, dobrovolně to řekl i prodejce, ale kde to je napsané? Jsem slepý nebo neumím hledat?
Taky mě zaujalo, že v servisce, ani nikde jinde se o pětileté záruce nepíše. Všude píšou jenom tři roky. Takže Hyundai sice dělá boro kolem pětileté záruky, ale máte to někdo černé na bílém...? :roll:
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od franta_i30cw »

No 5 let začali tuším uvádět u výroby z Nošovic, původní Korea měla 3 roky. Napsáno je to např. na obrázcích ne webu Hyundai.
i30cw Comfort 1.6i Nošovice
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od oKo »

Těch 5 let je všude, myslím, že jsem to našel i v návodu. Ale těch 10 let na prorezavění jsem zahlédl na jediné webové stránce a už nevím na které a říkal to prodejce. Právě z důvodu, že až k něčěmu dojde a všichni se začnou kroutit, bych rád toto měl oficielně na legálním dokumentu. Takže až půjdu pro velký TP, tak budu zjišťovat dál.
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od franta_i30cw »

i30cw Comfort 1.6i Nošovice
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od Tudy »

Pro lenochy:

Vážení zákazníci Hyundai,
pro zajištění Vaší spokojenosti s provozem vozidla je poskytována záruka v následujícím rozsahu.

Základní záruční doba výrobce vozidla je 3 roky od data koupě vozidla bez omezení ujetých km. Na modely i10, i20, i30 a i30cw je základní záruční doba výrobce 5 let bez omezení ujetých km.

Kupující má právo na bezplatné odstranění závady, která má jednoznačně výrobní charakter a k závadě došlo při normálním běžném provozu.

Podmínkou uznání záruky je provedení předepsaných periodických prohlídek a jejich potvrzení v garanční knížce. Prohlídky hradí majitel vozidla.

Po uplynutí zákonné záruky jsou vyloučeny Vaše nároky vyplývající z §623, odst. 1 Občanského zákoníku, resp. po uplynutí doby odpovídající zákonné záruce podle Občanského zákoníku zaniká právo požadovat odstranění vad dodáním náhradního vozidla (výměna) a právo od smlouvy odstoupit.

1. Záruční doba na díly karoserie je rozšířena na 10 let od data koupě vozidla bez omezení počtu ujetých kilometrů, za podmínek, které jsou uvedeny v kapitole garanční knížky Hyundai.
2. Záruční doba na lak je 5 roky od data koupě vozidla a vztahuje se pouze na tyto výrobní závady:
1. odlupování nebo odpadávání laku
2. chybné provedení svaru s následnou korozí
3. bodová koroze
4. tvoření puchýřků
5. prorezavění
6. změna barevného odstínu části karoserie

atd., odkaz viz výše u franty
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od štaflík »

Jojo Tudy, jenže tohle může z webu zmizet za týden a za tři roky, až se pětkrát změní zastoupení, tak se domáhej svých práv...

Takže raději info od prodejce: zatím nejsou vytištěné servisky se správnými údaji o zárukách. Až budou, prý je rozešlou.

Uvidíme.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od oKo »

štaflík píše:zatím nejsou vytištěné servisky se správnými údaji o zárukách. Až budou, prý je rozešlou. Uvidíme.
JJ. Tak si vzpomínám, že čekám nejen na TP ale taky na tu servisní kňýšku. Dám si bacha, co v ní bude.

Díky všem za odpovědi a omlouvám se za drobné odbočení od původního tématu.
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od Chrochnik »

Já mám teda taky starou servisní knížku, kde je psaná záruka 3 roky, ale ta záruka 10 let na kastli tam je!!! Je tam napsaná záruka 6 let na karoserii pro všechny :hyu: a 10 let pro vyjmenované typy (včetně i30). Navíc tam máte vytištěno 10 stran na záznam 10 ročních prohlídek karoserie.
Nemůžu se teď podívat přesně, protože mám servisku v autě, mimochodem, vozíte servisku v autě, nebo necháváte doma?
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od laufas »

Mam ji v aute.
i30 1.4 + kn, 12/2007
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od karel2 »

Tak jsem nasel malej problem na aute. Kdyz otevru dvere tak pobliz kovovejch pacicek na kterych jsou pripevneny plynovy vzpery vede svar karoserie. Ten svar je vytmelenej a nalakovanej. U me je na jednom miste tmel prerusenej a timpadem je tam dirka v ktere je videt primo plech karoserie. Prislo mi, ze je to na nestastnym miste, protoze tamtudy tece bezne destova voda a pokud by tou dirkou zatikala, tak by to nadelat paseku. Zapatlal jsem to trochou silikonovyho tmelu, ale nevim jestli s tim do servisu. Jestli jo, tak doufam, ze ten tmel tam moc neztvrdne. JE to prkotina a treba jsem to vyresil dobre, ale nevim, jak to vypada niz, tam je ten svar schovanej plastem. Az budu mit cas, tak to nafotim.
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od Tudy »

karel2 píše:Tak jsem nasel malej problem na aute. Kdyz otevru dvere tak pobliz kovovejch pacicek na kterych jsou pripevneny plynovy vzpery vede svar karoserie. Ten svar je vytmelenej a nalakovanej. U me je na jednom miste tmel prerusenej a timpadem je tam dirka v ktere je videt primo plech karoserie. Prislo mi, ze je to na nestastnym miste, protoze tamtudy tece bezne destova voda a pokud by tou dirkou zatikala, tak by to nadelat paseku. Zapatlal jsem to trochou silikonovyho tmelu, ale nevim jestli s tim do servisu. Jestli jo, tak doufam, ze ten tmel tam moc neztvrdne. JE to prkotina a treba jsem to vyresil dobre, ale nevim, jak to vypada niz, tam je ten svar schovanej plastem. Az budu mit cas, tak to nafotim.
Jestli to neteče dovnitř auta a plech je nalakovanej, tak by si s tím hlavu nedělal.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od karel2 »

To misto bez tmelu je netknuty lakem, takze je videt stribrnej plech. Jedna se o dirku v tmelu asi 4 mm v prumeru. Ted jsem to radsi zamaznul, kdyz maji prijit ty bourky:-) Nez se dostanu do servisu, tak to bude trvat. Spis se bojim, aby to nebylo na vic mistech, ktery nejsou tak na ocich.
Romko1
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 bře 2009, 07:39
Bydliště: Vráble

Re: Zavada i30 netesnost krytu prevodovky

Příspěvek od Romko1 »

Tak dnes som absolvoval pretesnenie krytu prevodovky dufam ze to bude uz dobre a nebude to tiect.
Nafotil som aj ten nekvalitny nastriekany nater.
Mechanik mi to v dobrej voli zacal striekat ochrannym gumoasfaltom spodok vozidla. Akonahle spustil tlak zo strikacej pistole povodny nastrek sa zacal na niektorych miestach oddelovat od karoserie. Po dokladnom prezreti bolo zistene ze je nekvalitne odmastnena karoseria alebo mastnotu sposibil vosk ktory sa strieka do dutin a boli znecistene niektore casti vozidla. Ale to by nebol dodrzany technologicky postup nanasania jednotlivych antikoroznych naterov.
Som zhrozeny nekvalitov prevedenia prac na mojej i30. Alebo vyrobca sa drzi co oko nevidi to srdce neboli. Takze teraz pri kazdej jazde len pocuvam ci nieco nebucha alebo nedrnci pozitok z jazdy je tym padom prec.
Přílohy
DSCF4269.jpg
DSCF4269.jpg (99.65 KiB) Zobrazeno 2157 x
DSCF4268.jpg
DSCF4268.jpg (98.17 KiB) Zobrazeno 2157 x
DSCF4267.jpg
DSCF4267.jpg (70.6 KiB) Zobrazeno 2157 x
Romko1
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 bře 2009, 07:39
Bydliště: Vráble

Re: Zavada i30 netesnost krytu prevodovky

Příspěvek od Romko1 »

Dalsie foto
Přílohy
DSCF4272.jpg
DSCF4272.jpg (88.73 KiB) Zobrazeno 2151 x
DSCF4271.jpg
DSCF4271.jpg (75.88 KiB) Zobrazeno 2159 x
DSCF4270.jpg
DSCF4270.jpg (87.69 KiB) Zobrazeno 2157 x
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“