Olejový filter

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

Mám menší problém.
Auto mi žere ako divé olej. Aj som si myslel že má vybehaný motor, no odkedy parkujem v praci tak vidím na betóne malé flaky o priemere cca 10cm za 8hod.
Cez víkend som dal dole plastový podbej aj ten plast čo je pod motorom (fakt netuším ako sa to volá). A s hrôzou som zistil že mi pri výmene v servise dali nakrivo olejový filter,Čo s tým?
ak mi zničili závit dá sa to nejako opraviť????
alebo nejako utesniť.
A kolko oleja sa zmestí ak by som to chcel vymeniť sám 3-4l alebo viac? (doma mám tak 3l a musel by som kúpiť)
V každom servise kde ho dám mi niešo do....., najskor svetla , potom volant teraz olej filter :cry:
už ma to prestáva baviť :( :?
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filter

Příspěvek od Fulli »

lacokubik píše:Mám menší problém.
Auto mi žere ako divé olej. Aj som si myslel že má vybehaný motor, no odkedy parkujem v praci tak vidím na betóne malé flaky o priemere cca 10cm za 8hod.
Cez víkend som dal dole plastový podbej aj ten plast čo je pod motorom (fakt netuším ako sa to volá). A s hrôzou som zistil že mi pri výmene v servise dali nakrivo olejový filter,Čo s tým?
ak mi zničili závit dá sa to nejako opraviť????
alebo nejako utesniť.
A kolko oleja sa zmestí ak by som to chcel vymeniť sám 3-4l alebo viac? (doma mám tak 3l a musel by som kúpiť)
V každom servise kde ho dám mi niešo do....., najskor svetla , potom volant teraz olej filter :cry:
už ma to prestáva baviť :( :?
myslim ze zavit by znicit nemali lebo na filtri by mal byt mäksi zavit ako na tom kde ho nakrucas....mozno ho znicili na tom filtri ale to je ten lepsi pripad.....oleja by tam malo ist 3,3 litra......ak by predsa lem bol zniceny ten zavit tak si odmeraj priemer, zozen si zavitove ocko a prebehni ho ale len prebehni aby si zrezal znicene hrany, nenarezavaj novy mensi zavit lebo ti uz nebude pasovat ziadny filter....a utesnit sa to da....je na to taka silikonova paska....vyzera to ako izolacka len je to take tenucke a strasne pevne a to len namotas na zavit a nakrutis filter....ale myslim ze ten zavit by nemali znicit ale museli to byt borci ked ho dokazali nakrutit krivo....sa museli pekne natrapit
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Re: Olejový filter

Příspěvek od zhrado »

isto je na krivo? to uz musel byt aky mamut aby nakrutil nakrivo olejovy filter. kokos ved to sa ani neda. a ako pisu vyssie zavit sa znici na filtry tak ho iba vykrut a daj novy filter. oleja tam ide asi tych 3,3 litra. podla moznosti to urob cim skor
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

Chystam sa na to zajtra lebo dnes nemam kedy ísť kúpiť nový filter.
Ked to dám dole tak potom napíšem čo bolo zlé len dúfam že pokazili závit na filtri [-o< ak nie tak už aj mám (svokor má) súpravu na "pretiehnutie" - oživenie závitu.
Dakujem za rady.
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Olejový filter

Příspěvek od ryba »

no to jsou kreteni. Jinak na tom nic neni, das si pod vypustny sroub (nejnizsi misto ol. vany) kbelik, nahore otevres otvor pro nalevani oleje a povolis sroub, vytece olej (po zahrati, nechat vykapat), povolis filtr, das novej, pred namontovanim lehce pomazat tesneni olejem at to tesni, dotahnout bud klicem na filtry nebo silne rukou, nepretahovat. Namontovat zpatky sroub do vany. Nalejt 3 litry oleje, kontrolovat merku a dolivat do pozadovanyho mnozstvi. How simple, dear Watson.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

No kupil som si filter zdrhol som cez obed z roboty tak dnes sa ide na to este kupit niekde olej cestou domov a je to na dobrej ceste :)
Neviete mi poradit nejaky obchod na nahradne diely v blizkosti Brna? lebo na Slovensku chcú za náhradné diely strašné prachy (držiak stabilizátora 26€ za kus nie sadu ](*,) [-X :cry: )
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Olejový filter

Příspěvek od mechoun »

Jestli ti půjde vyšroubovat filtr rukou, zprasili to v servisu.
Jestli jsi průběžně doléval úbytky oleje, tak olej celý nevyměňuj, máž ho průběžně povyměňovaný doléváním :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

mechoun píše:Jestli ti půjde vyšroubovat filtr rukou, zprasili to v servisu.
Jestli jsi průběžně doléval úbytky oleje, tak olej celý nevyměňuj, máž ho průběžně povyměňovaný doléváním :-)
Jasne že som to dolieval toto sa deje asi rok :(
nalial som tam asi 5l oleja
som si myslel že je vybehany motor, ale ako som sa začal oň starať a vymieňať alebo "reštaurovať" staré časti tak som zbadal toto - skoro ma kleplo ked som bol pod autom :( :oops: :cry:
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

Vymenené =D>
Postavil som ho na betón a uvidíme, že či bude kvapkať alebo nie.
dúfajme, že nie a mám o problém menej [-o<

Ďakujem za rady
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: Olejový filter

Příspěvek od mario74 »

Ale zober to aj z tej druhej stranky.
Kedze si dolial 5l za rok, aspon si mal stale novy olej. =D>
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Re: Olejový filter

Příspěvek od zhrado »

to ti vlastne aj vycistilo motor z vnutra :)
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

Netečie :D/
som lepší ako v servise.
Ale aj ked som "prečisril" motor tak vytiekol od tial čiermy maglajz ale nebol ako voda nema kedy stratiť mazivosť 8)
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: Olejový filter

Příspěvek od super.soso »

Ja by som vymenil aj olej. Lebo ked ten filter tam bol zle namontovany tak asi neplnil svoju funkciu aku ma. To co vytieklo mohol byt dobry olej a ten spinavy ostal vnutri.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

Ja som dal novy ja som nepisal že ten stary maglajz šiel s5 8-[
radšej zainvestujem do noveho ako niečo posrať.
Dnes idem konecne prezuvat =D> dufajme že to stihnu za hodinku


No nestihli to za hodinku ale za dve a to preto lebo pri pieskovani diskov sa niečo stalo a sú cele pokrivené :cry: ja fakt nemam štastie na nič ](*,) čím to bude?????
jedine kedy som ich mal z dohladu bolo pieskovanie, lebo som ich chcel znava dať vyleštiť. Švagor mi ich nakoniec nastriekal a to som bol s ním a povedzme si otvorene striekanie nemá ako skriviť disky.
Sú ako vajce chlap v servise ma priamo odkázal na zberňu hliníka. Minulý rok boli dobré ja už fakt neviem čo mám robiť všetko mi do.... čokolvek dám z očí ](*,) :oops:
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Olejový filter

Příspěvek od lacokubik »

3 dni po výmene a olej je stále na tej istej úrovni a čo je dôležitejšie filter a ani okolo neho nieje nič od oleja :D/ paráda o problém menej =D>
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“