K&N vzduchovy filtr

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Hardcam »

Long: ukaz mi, kde je tady tema venovane K&N a pak to smazu a omluvim se novackum.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Hardcam »

A vy co mate K&N, pouzivate primo cistici sadu od K&N nebo existuji univerzal?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Hardcam »

Borku, pokud narazis na tema sportovni vzduchovy filtr v sekci Lantra, tak tam je neco malo o Greenu, o K&N prakticky nic a nic jsem se nedozvedel na trech strankach. Primarn mi jde o to, ze ho ma nekdo z majitelu Elanter, proto je v sekci Elantra a ne Lantra a ptam s na konkretni filtr od jedne znacky, ne na nejaky sportovni hribky, ktere jsou uplne k nicemu. Mel jsem ho a bouchnul mi za jizdy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Engineer »

Russell píše:
Engineer píše:Zlepsenie jazdnych vlastnosti som spozoroval hlavne v nizkych otackach, pri vyssich to uz neviem posudit.
Borek ma tiez vlozku K&N nie?
Uz ju mas namontovanu v aute? Co reakcia zoslapnutia plynu? U mna po vymene okamzita...
Kde si kupil tu vlozku ? Ja rozmyslam bud nad nou alebo siskou.
To se nerika :lol:

Ja som to kupil pod pultom, Iridiove sviecky NGK filter K&N, H&R pruziny za 170 euro. Takze ja som mal cenu velmi dobru.

Hardcam: este som ho necistil ale urco budem origo olejickom... na jesen a na jar.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Rexcor »

My máme tyhle filtry na obou autech. Subjektivně si myslíme, že má lepší zvuk, ale jestli jsme zaznamenali nárůst, to už si nepamatujeme. Jezdíme s ním už dýl.:-) Jinak čistit bych ho chtěl jen originálníma olejíčkama.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Hardcam »

Rexcor: to "bych ho chtel" znamena, ze jste jeste ani jeden necistili? Doufam, ze v manualu je to cisteni dobre popsane, abych neco nezanedbal. Tu sadu koupim zhruba za 3 mesice, driv tech 15tkm asi nenajedu. Jinak myslim, ze u tech silnejsich aut mohlo projevit, obzvlast u toho sestivalacha:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Engineer »

Ja som niekde cital ze kazdych 6 mesiacov alebo 15t km.... By sa to malo cistit.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Hardcam »

Engi: ja cetl jen tech 15tkm, ale stejne to budu delat. Docela by me zajimalo, na jake bazi je ten olej, urcite existuje i nejak nahrada, nejsou preci jediny, kdo vyrabi unikatni olej.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Rexcor »

Tak jsem na to koukal a jednou už jsme ho nechávali čistit. Jen jsem se neptal jakým olejem, jestli originálem. Náš dvorní mechanik to vyřešil za mne.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od clay »

Objektivně by tam měla být větší díra na sání ( filtr klade menší odpor ) a motor by se měl rychleji dostávat do otáček - subjektivně si na to rychle zvykneš a pak to nevnímáš. Je však předpoklad, že čím je menší přebytek výkonu motoru v autě, tím více bude změna citelná. Přeci jenom se ten můj šestihrnek většinou převaluje mezi 1800 až 3000 otáčkami a tam se to nemá proč projevit - je ale fakt, že pokud s ním musím do tahu nad 3500 tak je zvuk o něčem jiném a lépe drží v tahu.
Ono se to vyplatí i po ekonomické stránce - čištění je přeci jenom levnější než kupovat nový papírák - současně je to i přínos pro ekologii.

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od skel »

clay píše:Objektivně by tam měla být větší díra na sání ( filtr klade menší odpor ) a motor by se měl rychleji dostávat do otáček - subjektivně si na to rychle zvykneš a pak to nevnímáš. Je však předpoklad, že čím je menší přebytek výkonu motoru v autě, tím více bude změna citelná. Přeci jenom se ten můj šestihrnek většinou převaluje mezi 1800 až 3000 otáčkami a tam se to nemá proč projevit - je ale fakt, že pokud s ním musím do tahu nad 3500 tak je zvuk o něčem jiném a lépe drží v tahu.
Ono se to vyplatí i po ekonomické stránce - čištění je přeci jenom levnější než kupovat nový papírák - současně je to i přínos pro ekologii.

clay

jo no, myslím že máš ve všem pravdu =D>
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od PhanTom »

KN filtr jsem měl na GETzi, nejdříve samotný, potom společně s Denso Iridium Pro. Při prvním testování pocit WAW - super zvuk, ale ve vyšších otáčkách až moc hlučné. Zkusil jsem to nechat zavřené i v tom původním boxu, hluk se zmenšil jízdní vlastnosti pořád lepší. Ale faktem je, že jsem si musel pohrát se zabezpečením přísunu studeného vzduchu, první stádium bylo řešené tak, že jsem prostě odpojil tu gumovou hadici od toho plastu na nasměroval ji přímo do mřížky tak, aby se to chovalo jako náporové nasávání. Pokud jsem to nechal koukat dolů. byl problém v létě s teplotou vzduchu - nasávalo to teplý vzduch od silnice a to nebylo ono.Čím chladnější vzduch, tím lepší výsledky v okamžitém zvýšení otáček po sešlápnutí plynu. . Dokonce jsem tenkrát měřil i teploty, ale disk, na kterém byly výsledky už bohužel točí plotnami někde v binárním nebi.
Shrnuto - jezdilo to výrazně lépe, ale opačný efekt byl v tom, že člověka to nutilo jezdít zostra. Takže spotřeba šla nahoru :(
Nakonec jsem ho demontoval, takže se válí v garáži. Jestli ho někdo chce a je z okolí Most tak ho přenechám, ať se raduje. Ale je potřeba ho nechat vyprat, já ho kupoval v Ústí v tuningshopu, a tam jsem si ho nechával i prát.
Pokud najdu fotky, pozdeji přiložím, jestli bude zájem
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Hardcam »

Phantom: no, pokud bude slusna cena, tak bych ho vzal...pokud je na 1.1 filtr stejny

Edit: tak je to shodny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od Rexcor »

PhanTom - Počkej ale to se bavíš o tom kulatém a ne o normální vložce, ne? Jina nechápu proč jsi to zavíral do původního boxu až potom. Ten se přeci nijak u vložky nemění.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: K&N vzduchovy filtr

Příspěvek od PhanTom »

Hardcam píše:Phantom: no, pokud bude slusna cena, tak bych ho vzal...pokud je na 1.1 filtr stejny

Edit: tak je to shodny.
--- asi jsi nečetl můj příspěvek moc dobře, psal jsem přenechám, ne prodám :) ˇAž se někde třeba potkáme na nějakém srazu, zaplatíš mi pivko :D/
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“