Spotreba 2.0 CRDi VGT TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Měl jsem v plánu si příští týden objednat TUCSON 2,0CRDI ACTIVE,ale po přečtení příspěvku o spotřebě nevím.Je to problém všech kusů,nebo mají někteří jen smůlu? :shock:
Reklama
 

Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Zaujimava sprava (konecne nieco pozitivne) - Post #436 :
http://www.hyundai-forums.com/t1298-st- ... issues.htm
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

díval jsem se na to, no jestli to bude pravda. tak jsem zvědavý co bude dál. Jestli se nám někdo ozve, jako že máme přijed na přenastavení nebo tak něco.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Black
Příspěvky: 1
Registrován: 21 led 2006, 10:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Black »

Tak ho mám i já :D Od loňského prosince. Zatím najeto něco přes 1000 km. A na spotřebu si nemůžu stěžovat, pokud se dá věřit počítači. Stále mi klesá a v současné době se drží kolem 9,7 litru. Což při městském provozu a šílených podmínkách na cestách je přijatelné.
Tucson 2.0 CRDI manuál
Joe#13

Sportřeba CRDi

Příspěvek od Joe#13 »

Včera jsem psal dopis na hlavní zastoupení značky HYUNDAI, kde jsem popisoval problémy se spotřebou CRDi. Odpověď je zde. Snad Vám to pomůže. Joe :)



Vážený pane,

děkuji Vám za Váš mail a k Vašemu dotazu Vám sděluji následující - některá vozidla Tucson měla skutečně vyšší spotřebu než udával výrobce a u těchto vozidel je potřeba provést úpravu software řídící jednotky. Doporučuji Vám se proto obrátit na svého prodejce nebo servis a ten samozřejmě provede patřičnou úpravu, jestliže se na vozidlo vztahuje. Další otázka je technický stav vozidla a proto by bylo vhodné zkontrolovat, zda vozidlo nevykazuje nadměrné pasivní odpory apod. Domnívám se, že by jste měl navštívit Váš autorizovaný servis a požádat je o provedení kontroly vozidla z důvodu vyšší spotřeby.

S pozdravem

Jedlička Antonín
Technický ředitel
HYUNDAI Motor CZ s.r.o.
www.hyundaimotor.cz
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Že by o problému věděli??
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

babka k babce budu kapce :-)
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
KV- Tucson

Spotřeba Tucson

Příspěvek od KV- Tucson »

Zdravím všechny, máme nového Tucsona 2,0CRDi, najeto cca 600km a spotřeba ve městě 10,5-11 a poslední cesta 300km mimo město s průměrem 7,2-7,8l... S lehkou nohou se dá jezdit na tak velký auto s docela rozumnou spotřebou :wink:
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2006, 21:57
Bydliště: Bratislava

spotřeba Tucson

Příspěvek od fixxxer »

Zdravím všetkých zúčastnených.

Mám prvé dva dni novučičkého 2.0 CRDI VGT. Musím povedať, že ešte pred jeho kúpou som skúšal "klasické" 2.0 CRDI a povedal som si, to chcem !!! Zralo to nieco okolo 9,8 a nešetril som ho ani trochu. Kamarát si kúpil 5st manuál a nechal si na ňom u predajcu urobiť ponúkanú "optimalizáciu", nie Chip tuning, hoci mu aj ten ponúkali. Pred zásahom do riadiacej jednotky mal v meste spotrebu 10,3-10,8. Momentálne mu to papá 9,5 a ako ho poznám, nejazdí s tým s ľahkou nohou. Ako som už spomínal, ja mám dva dni VGT a momentálna spotreba po 278 km v meste kje 8,6 l. Nejazdím pod otáčkami. Svižný rozbeh na semaforoch a jazda po meste 60-80 km/h na 5st. Vôbec sa to nedusí a otáčky pri danom stupni a rýcjlosti sú okolo 1800/min. Skúsil som už aj 6st. pri 110 km/h. Mňam. 2100 ot/min. Ja osobne som zatiaľ spokojný. Na Tucsonoch CRDI som zatiaľ najazdil niečo okolo 1300 km a to bez závady.

Ešte k tej spotrebe musím napísať jedno. Mám aj novú Astru 1,7 CDTI a tam výrobca deklaruje spotrebu mimo mesto 5,1. Ja s mojim i 120 kg som sa dostal tak akurát po 6,3. Moja polovička so svojimi 65 kg jazdí za 5,8 - 6,0. Takže zase sme sa nepriblížili k tabuľkovým hodnotám. :-)

Na úvod teda toľko. Dúfam, že budete spokojný ako ja. Keď sa vyskytne nejaká závada, budem Vás informovať.

Marcel, Bratislava
Tucson Elegance 2.0 CRDI VGT 103kW
Arnie
Příspěvky: 6
Registrován: 01 bře 2006, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Optimalizacie

Příspěvek od Arnie »

A ake optimalizacie mu tam ponukali - resp.robili ? a kde a za kolko :D

napis o tom trosku viac
Tucson 2.0 CVVT 16V 04/2005
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2006, 21:57
Bydliště: Bratislava

Arnie

Příspěvek od fixxxer »

Ahoj Arnie.

Pokial si dobre spominam, Auto Palace v Bratislave ponuka dva typy úprav.
1. spočíva v Chip tunningu - nárast výkonu a mierne aj spotreby (hlavne v meste) s možnosťou kedykoľvek vypnuť chip obvod a jazdiť "normál". Mali sme na testovanie jeden Tucson s takouto úpravou a bola to riadna zverina. Na diaľnici sme to kalili 186 a ešte by to šlo aj viac, ale nemalo to žiaden význam. Na jednu nádrž v kombinácii s diaľnicou, šotolinou a terénom v okolí Terchovej nám kupodivu vyšla spotreba 10,5 L !!! Ale motor mal vážne nadupaný zvuk. Pri zapnutom chipovaní znel ako nazúrený trojliter. Predstav si, že zvuk diesela prehlušilo impozantné húúúúúúú. Bolo z toho fakt cítiť silu. Táto úprava stála cca 30 000 Sk.
2. Druhú úpravu predajca nazýva "optimalizácia". Ja osobne som pri tom zásahu nebol, ale spočívala v preprogramovaní riadiacej jednotky, čo technikovi trvalo asi 3 minúty a stálo to cca 14 000 Sk. Dnes je to tuším už lacnejšie. V každom prípade, takto upravený tucson som vnímal tak, ako by niekto posunul bod krútiaceho momentu k nižším otáčkam. Auto naozaj lepšie akceleruje a menej papá. Človek, čo ho vlastní nemá zrovna ľahkú nohu a v meste teraz jazdí za 9,3 l a mimo 8,0l.

Aby bolo jasné, bavíme sa o 2.0 CRDi 83kW.

Marcel
Tucson Elegance 2.0 CRDI VGT 103kW
kuko
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2006, 20:09

TUCSON Eleganc CRDi 2.0 VGT 103 kW

Příspěvek od kuko »

Tak už som aj ja vo Vašej rodine,caute!Tucsona mám od 22.2.2006 CRDi 2.0 VGT 104 kW.Prvá pokuta 1000 Sk,- 22.2.2006 .Na spotrebu si nemôžem sťažovať,dokonca som milo prekvapený,lebo čo tu čítam na nete som možno jediná výnimka.Od samého začiatku je spotreba do 8 l.Za mesiac som nabehal 6500 km.Vo štvrtok som bol v Blave na autosalone.Výsledná spotreba LM-BA a späť celkom 621 km 7,7 l a to bolo extremne veterné počasie nefúkalo mi stále do chrbta .
TUCSON výborné auto/ za tie peniaze/,na lyžovačku ako stvorené.
Ďalšie skúsenosti neskôr,pozdravujem Tucsonárov,bol som milo prekvapený,že sa mi zdravili z Tucsona dokonca aj Rakušan v Blave to medzi ostatnými značkami neni.Vstúpil som,zdá sa mi do slušnej rodiny.
Ahojte prajem veľa šťastných km za čo najmenej litrov .
pavel2005
*
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2006, 13:11

Spotřeba

Příspěvek od pavel2005 »

Zdravim
nezna nekdo firmu, ktera meri spotrebu
Mam stale 12.5 - 12.9 l/100km, podle servisu je to v noze
Dik
TUCSON 2.0CRDI AT
Uživatelský avatar
Joe # 13
*
Příspěvky: 83
Registrován: 26 bře 2006, 12:59
Bydliště: Plzeň

Spotřeba

Příspěvek od Joe # 13 »

Zatím mám spotřebu 8,7 l na zimákách, jednou týdně Šumava. Jinak jen příměstský a městský provoz " Studené starty".
Tedˇ jsem přezul na letní, tak doufám, že to poleze dolů.
Jezdím normálně, nijak se neomezuji. Maximálni spokojenost. 8) Při té váze a odporu pohonu 4 x 4 to ani za míň jezdit nemůže. :cry: Ten automat to bohužel krmí. :idea:
Joe 2.0 CRDi 83Kw, man.
kuko
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2006, 20:09

Už len7.2

Příspěvek od kuko »

Hoši už to ide dole na 360 km štreke už len 7.2 l :lol: :lol:
TUCSON Eleganc 2.0 CRDi VGT 103 kW 6-kvalt
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“