hustenie pneu u noveho SAntafe

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

jansk
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2007, 09:40

hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od jansk »

dobry den pani som novy prispievatel a som rad, že som našiel kolegov v zbrani. 12/O6 som kupil SANTU 2,2 čierne v plnej vybave, predtím sommal len W naposledy Pasat 4x4.U Santu mám jediny problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant /cez zimu sompoužival zimne Semperit/ , v servise pneu nechcu vymeniť lebo na inom aute nevybruju ma niekto skusenosti s touto zavadou?Ódalej si neviem yviknuÓt na velku tvrdosÓt vozidla na nerovnostiach priam ska4e ako kebz nemal pružiny - robili mi test tlmičov, kontrola podvozku včetne geometrie ale mne sa javí vozidlo velmi tvrde a skušal som aj rozne tlaky v pneu /servis tvrdi - hustit 2,5 až 2,7 prečo vyrobca potom predpisuje 2,2/ je to stejne a som velmi sklamany z tohto vozidla .ake mate skusenosti vy kolegovia? :twisted:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Prijde mi celkem normalni u SUV a 4x4, ze jsou to tvrdy kozy. Svez se nekdy s X5 na 19kach, rad presedlas...foukej to, co udava vyrobce, jinak nicis gumy..ja foukam (u osobaku) vetsinou 0,1 nad udaje vyrobce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od Zdeněk ČB »

jansk píše:......... problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant ....... :twisted:
Předpokládám, že toto bylo první co jsi udělal, ale přesto: co nechat kola převážit? Pokud možno u jiného gumaře, pro případ, že by ten původní neměl úplně v cajku vyvažovačku. Jiné auto nemusí být třeba tak citlivé na vyvážení ....
Jinak hustím na data výrobce.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Paci
*
Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2005, 13:37

Příspěvek od Paci »

Po přezutí na zimní pneu se mi u Tucsonu objevili také vibrace. Nechal jsem převážit všechny kola, ale kola chvíli vibrovala, chvíli ne. Pak jem zjistil, že na zimních gumách je vzorek, do kterého se vmáčkne i několikagramový kámen. A než vypadne, kola vibrují. Protože najíždím přes šotolinovou cestu, kamínky pravidelně chytám. Letní gumy nemají tak velký vzorek a tak se tam nevejdou tak velké kameny.
jansk
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2007, 09:40

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od jansk »

jansk píše:dobry den pani som novy prispievatel a som rad, že som našiel kolegov v zbrani. 12/O6 som kupil SANTU 2,2 čierne v plnej vybave, predtím sommal len W naposledy Pasat 4x4.U Santu mám jediny problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant /cez zimu sompoužival zimne Semperit/ , v servise pneu nechcu vymeniť lebo na inom aute nevybruju ma niekto skusenosti s touto zavadou?Ódalej si neviem yviknuÓt na velku tvrdosÓt vozidla na nerovnostiach priam ska4e ako kebz nemal pružiny - robili mi test tlmičov, kontrola podvozku včetne geometrie ale mne sa javí vozidlo velmi tvrde a skušal som aj rozne tlaky v pneu /servis tvrdi - hustit 2,5 až 2,7 prečo vyrobca potom predpisuje 2,2/ je to stejne a som velmi sklamany z tohto vozidla .ake mate skusenosti vy kolegovia? :twisted:
Mako
*
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2006, 08:13

Příspěvek od Mako »

Chlapi nemá někdo z Vás volnou jednu origo pneu Kumho R18. I sjetou ?

Dík
Mako 2.2Crdi A/T 180K
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od tomki »

jansk píše:dobry den pani som novy prispievatel a som rad, že som našiel kolegov v zbrani. 12/O6 som kupil SANTU 2,2 čierne v plnej vybave, predtím sommal len W naposledy Pasat 4x4.U Santu mám jediny problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant /cez zimu sompoužival zimne Semperit/ , v servise pneu nechcu vymeniť lebo na inom aute nevybruju ma niekto skusenosti s touto zavadou?Ódalej si neviem yviknuÓt na velku tvrdosÓt vozidla na nerovnostiach priam ska4e ako kebz nemal pružiny - robili mi test tlmičov, kontrola podvozku včetne geometrie ale mne sa javí vozidlo velmi tvrde a skušal som aj rozne tlaky v pneu /servis tvrdi - hustit 2,5 až 2,7 prečo vyrobca potom predpisuje 2,2/ je to stejne a som velmi sklamany z tohto vozidla .ake mate skusenosti vy kolegovia? :twisted:
ja mam ten isty problem pri rychlosti cca od 120km/h asi do 140km/h sa mi rozvibruje volant. Neviem cim to bude, ja mem pneu 275/45/19 ale myslim ze s Kumho som to nemal. Bude to rozhodne geometria alebo skratka problem s vyvazenim. Skor by som to videl na geometriu lebo santa fe ma zle napravy. Preto aj ten buchot. Rovnako mi od vyroby auto taha doprava a nikto s tym nic nevedel urobit. Zaujimave je ze na kazdej garancke mi robia geometriu lebo ju mam vraj uplne rozsypanu. Hladal by som problem u auta a nie v gumach ale mozno sa mylim. To trasenie je skoro vzdy ale semtam sa stane ze nie je nerozumiem tomu. Väcsinou sa to stane ked pridam pod plynom sa predok rozvibruje ale ked uberiem plyn a nechom ho v takej davke len aby som udrzal rychlost tak mam pocit ze sa to prestane triast. Co sa tyka X5 ano je tvrdsia, lepsie povedane tlmice menej pruzia ale aspon nemam pocit ze sa ide rozsypat ako santa fe ked idem cez vymoly.
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od dudl »

tomki píše:
jansk píše:dobry den pani som novy prispievatel a som rad, že som našiel kolegov v zbrani. 12/O6 som kupil SANTU 2,2 čierne v plnej vybave, predtím sommal len W naposledy Pasat 4x4.U Santu mám jediny problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant /cez zimu sompoužival zimne Semperit/ , v servise pneu nechcu vymeniť lebo na inom aute nevybruju ma niekto skusenosti s touto zavadou?Ódalej si neviem yviknuÓt na velku tvrdosÓt vozidla na nerovnostiach priam ska4e ako kebz nemal pružiny - robili mi test tlmičov, kontrola podvozku včetne geometrie ale mne sa javí vozidlo velmi tvrde a skušal som aj rozne tlaky v pneu /servis tvrdi - hustit 2,5 až 2,7 prečo vyrobca potom predpisuje 2,2/ je to stejne a som velmi sklamany z tohto vozidla .ake mate skusenosti vy kolegovia? :twisted:
ja mam ten isty problem pri rychlosti cca od 120km/h asi do 140km/h sa mi rozvibruje volant. Neviem cim to bude, ja mem pneu 275/45/19 ale myslim ze s Kumho som to nemal. Bude to rozhodne geometria alebo skratka problem s vyvazenim. Skor by som to videl na geometriu lebo santa fe ma zle napravy. Preto aj ten buchot. Rovnako mi od vyroby auto taha doprava a nikto s tym nic nevedel urobit. Zaujimave je ze na kazdej garancke mi robia geometriu lebo ju mam vraj uplne rozsypanu. Hladal by som problem u auta a nie v gumach ale mozno sa mylim. To trasenie je skoro vzdy ale semtam sa stane ze nie je nerozumiem tomu. Väcsinou sa to stane ked pridam pod plynom sa predok rozvibruje ale ked uberiem plyn a nechom ho v takej davke len aby som udrzal rychlost tak mam pocit ze sa to prestane triast. Co sa tyka X5 ano je tvrdsia, lepsie povedane tlmice menej pruzia ale aspon nemam pocit ze sa ide rozsypat ako santa fe ked idem cez vymoly.
problem asi kazdeho santa fe u mna skoncilo trasenie az po vyvazeni , vystriedal som asi 6 pneuservi. kym som nasiel aspon jeden co si pravdelne kalibruje stroje . ak trasenie citit aj na karoserii tak potom by som hladal chybu na napravach alebo kardane
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od tomki »

dudl píše:
tomki píše:
jansk píše:dobry den pani som novy prispievatel a som rad, že som našiel kolegov v zbrani. 12/O6 som kupil SANTU 2,2 čierne v plnej vybave, predtím sommal len W naposledy Pasat 4x4.U Santu mám jediny problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant /cez zimu sompoužival zimne Semperit/ , v servise pneu nechcu vymeniť lebo na inom aute nevybruju ma niekto skusenosti s touto zavadou?Ódalej si neviem yviknuÓt na velku tvrdosÓt vozidla na nerovnostiach priam ska4e ako kebz nemal pružiny - robili mi test tlmičov, kontrola podvozku včetne geometrie ale mne sa javí vozidlo velmi tvrde a skušal som aj rozne tlaky v pneu /servis tvrdi - hustit 2,5 až 2,7 prečo vyrobca potom predpisuje 2,2/ je to stejne a som velmi sklamany z tohto vozidla .ake mate skusenosti vy kolegovia? :twisted:
ja mam ten isty problem pri rychlosti cca od 120km/h asi do 140km/h sa mi rozvibruje volant. Neviem cim to bude, ja mem pneu 275/45/19 ale myslim ze s Kumho som to nemal. Bude to rozhodne geometria alebo skratka problem s vyvazenim. Skor by som to videl na geometriu lebo santa fe ma zle napravy. Preto aj ten buchot. Rovnako mi od vyroby auto taha doprava a nikto s tym nic nevedel urobit. Zaujimave je ze na kazdej garancke mi robia geometriu lebo ju mam vraj uplne rozsypanu. Hladal by som problem u auta a nie v gumach ale mozno sa mylim. To trasenie je skoro vzdy ale semtam sa stane ze nie je nerozumiem tomu. Väcsinou sa to stane ked pridam pod plynom sa predok rozvibruje ale ked uberiem plyn a nechom ho v takej davke len aby som udrzal rychlost tak mam pocit ze sa to prestane triast. Co sa tyka X5 ano je tvrdsia, lepsie povedane tlmice menej pruzia ale aspon nemam pocit ze sa ide rozsypat ako santa fe ked idem cez vymoly.
problem asi kazdeho santa fe u mna skoncilo trasenie az po vyvazeni , vystriedal som asi 6 pneuservi. kym som nasiel aspon jeden co si pravdelne kalibruje stroje . ak trasenie citit aj na karoserii tak potom by som hladal chybu na napravach alebo kardane

ani neviem ci je to aj pri karoserii skratka sa rokmita predok, no a urcite sa pri 140km/h nieco prenesie aj na kasnu ale tazko ro rozonat.
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od Zamo »

jansk píše:dobry den pani som novy prispievatel a som rad, že som našiel kolegov v zbrani. 12/O6 som kupil SANTU 2,2 čierne v plnej vybave, predtím sommal len W naposledy Pasat 4x4.U Santu mám jediny problem nd 13Okm/h na orig.pne 18 vibruje volant /cez zimu sompoužival zimne Semperit/ , v servise pneu nechcu vymeniť lebo na inom aute nevybruju ma niekto skusenosti s touto zavadou?Ódalej si neviem yviknuÓt na velku tvrdosÓt vozidla na nerovnostiach priam ska4e ako kebz nemal pružiny - robili mi test tlmičov, kontrola podvozku včetne geometrie ale mne sa javí vozidlo velmi tvrde a skušal som aj rozne tlaky v pneu /servis tvrdi - hustit 2,5 až 2,7 prečo vyrobca potom predpisuje 2,2/ je to stejne a som velmi sklamany z tohto vozidla .ake mate skusenosti vy kolegovia? :twisted:
měl jsem při vyšších rychlostech stejný problém = pneumatika (KUMHO) házela na výšku 1 cm a to se vyvážit prostě nedá. Přehodil jsem ji s rezervou a OK. Chce to jen najít ten správný pneuservis.
( před pár lety mi to samé dělala i pneumatika Goodyear u jiného vozu).
Doplňuji: v obou případech se jednalo o pneu na zadní nápravě, u Santy konkrétně LZ
Naposledy upravil(a) Zamo dne 26 srp 2008, 08:32, celkem upraveno 1 x.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Příspěvek od dudl »

mal som problem s chvenim na volante a problem bol v zadnej naprave jednoducho sa to prenasalo cez kardan [ ale bolo citit chvenie aj na kasni hlavne ked bolo auto na zdvihaku tak to s nim triaslo ] . v servise zacali skusat postupnou vymenou od polosi ,dali druhu traislo dali naspet moju a prestalo takze zahada :shock: aspon tak to tvrdili . jednoducho sami nevedeli .odvtedy pokoj ,ale santa fe maju este traja kamarati :D a kazde musu ist vzdy pri prezuvani na precizne vyvazenie . ta naprava je nejaka divna co sa tyka tochto . takze ak si neviete rady odporucam auto na zdvihak a nastartovat a uvidite ......mozno 8)
Naposledy upravil(a) dudl dne 24 kvě 2009, 18:19, celkem upraveno 1 x.
marconi
Příspěvky: 5
Registrován: 10 črc 2008, 18:04
Bydliště: Šluknov

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od marconi »

Také připojuji svoji zkušenost: jeden rok se mi nedařilo zbavit se těch vibrací (všude mi tvrdili, že je to dobře vyvážené), nakonec opravdu stačilo dovyvážit jedno přední kolo a je klid.
Santa Fe 2.2 AT Elegance, 7míst, Ebony Black
marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od marco0 »

Mam ten isty problem, tak od 120km/h až 140km/h mi zacne triast volantom, ked ho pustim, vibruje ozivot. Kedze som si cez net objednal kompletnu sadu disky Ronal a zimne pneu Matador, dal som si prevazit prednu napravu, lebo mam dojem, ze to ide od laveho predneho kolesa. Ale po vyvazeni sa to dialo znova. Tak som cakal az obujem povodne disky s pneu Kumho a ani pri 170km/h auto nedrnaclo a ked pustim volant pri 120ke ani sa nepohne. Mylsel som, ze to budu Matadory, uz som sa chystal napisat vyrobcovi nepeknu reklamaciu, ale podla prispevkov to vyzera na vyvazenie? I ked sa mi to nezda, zatial vzdy mi po vymene kolies, alebo po vymene pneu na disku a vyvazeni isli kolesa normalne. Skusim napisat do Puchova, nech si ich otestuju, ci je to v pneu, alebo diskoch.
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od DusMi »

Ak sa to na jednych diskoch deje a na druhych nie, nechybaju vam tam nahodou niekde tie plastove vystredovacie kruzky?
Potom sa to sprava presne takto aj ked su pneu vyvazene...
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: hustenie pneu u noveho SAntafe

Příspěvek od dudl »

vzdy precizne vyvazit :!: :!: :!:
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“