kontrolka teploty

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Hardcam »

Gandalf: jelikoz nejsem auto, nedokazu to posoudit, ale myslim si, ze prevodovce a jinym soucastim muze trvat delsi dobu, nez jsou na 100% provozni funkcnosti. Pokud to odbornici tvrdi, mozna na tom nco pravdy bude.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Vilda »

Vrátil bych se ke kontrolce teploty .... osobně bych se absence ukazatele teploty vůbec nebál, při přehřátí motoru se jako první zapne ventilátor na chladiči a ten motor schladí. Když je v pořádku termostat a máš dostatek chladící kapaliny, tak hodně dlouhých let, kontrolku přehřátí motoru rosvícenou neuvidíš ( pouze při startu ) .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Marecek »

Jestli také mohu přispět svou trochou do mlýna, byť se to tady už objevilo. Máme v rodině už 3 Ria a všechny to mají jinak :D

1) Já mám klasický ukazatel teploty vody tzn. ručičku - rv.2007
2) Otec první Rio, které mu nabourali, tam měl jak modrou kontrolku vody, tak i červenou bez budíku - rv. 2006
3) Otec druhé Rio model Samba rv.2009, tam je už jen pro jistotu červená kontrolka přehřátí. Nic víc :shock:

Jinak to, že se na ukazateli teploty ručička zastaví neznamená, že je motor dostatečně prohřátý. Dle mého se prostě voda ohřeje vždycky rychleji než blok atd...Takže já ještě chvíli potom, než se zastaví v pohybu ručička teploty klidním a jedu ještě pár km v klídečku.

Marek
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
zelokvet
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2009, 16:54

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od zelokvet »

Dnes som sa dozvedel cudesnu vec. Neveril by som, ze je to mozne, ale predajca nemal ani sajnu o tom ci je tam kontrolka alebo nie je.Najprv tvrdil, ze tam je, a ked som povedal, ze asi nie, tak povedal, ze nevie... Ze ked im pridu dalsie, tak mi da vediet, ci mi chyba alebo tam vobec nie je. V sucasnosti by som cakal profesionalnejsi pristup... hyun. urobil krok vzad, lebo kontrolka teploty chybala aj na polskom fiate (maľuch) a to je 2O rokov dozadu...
accent 1,4 dynamic, 6/2009, bronze gray
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Hardcam »

zelokvet: no vidis a ja mam polskeho Fiata stareho 23 let a zadny ukaztel potreba neni.

Zrejme opravenen uznali, ze takovy ukazatel je tam vicemene k nicemu, coz chapu.

Tady jsem si dovolil autentickou fotecku:)
Přílohy
130820071170a.JPG
130820071170a.JPG (47.62 KiB) Zobrazeno 1572 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zelokvet
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2009, 16:54

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od zelokvet »

potesil si ma, presne tak vyzeral moj interier, ale ked som ho prvykrat videl, tak som myslel, ze to ma nejaky snimac tlaku v pneumatikach (prvých 10 min). a podme okresat auto, naco v interieri:
1.ukazovatel smeroviek, dialkovych svetiel, benzinu v nadrzi a dalsich kontroliek, ved vytusim ze benzin dochadza, viem, ze som dal smerovku ... a naco spatne zrkadla, sak sa otocim, a naco calunene sedadla, stacia drevene ako v starych vlakoch... :)))))))))))) a mame tu auto za 150 000 :)))))))
accent 1,4 dynamic, 6/2009, bronze gray
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Martun »

Je to děs, jak šetřej. Je fakt, že ve výsledku je tam asi fakt nanic,ale ja si na ni zvyknul, tak by me chybela. :-) když jsem měl tu Lagunu02 ztracela se mi voda, vlivem spatné hadice. Ručicka tam sice byla, ale že to bylo v červeným poli jsem si nevšiml. Probralo mě až když to na mě začalo mluvit francouzsky a na displeji se objevil velkej červenej trojuhelnik s vykřičníkem.. :mrgreen: tak asi tak.. Máte alespoň čalouněny to viko kufru nebo taky ne??
HARDCAM uzasny retro! :-D
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Limitz »

Hardcam píše:zelokvet: no vidis a ja mam polskeho Fiata stareho 23 let a zadny ukaztel potreba neni.

Zrejme opravenen uznali, ze takovy ukazatel je tam vicemene k nicemu, coz chapu.

Tady jsem si dovolil autentickou fotecku:)
ono to má najeto fakt jen 12 000km? :shock:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od Hardcam »

Ano, opravdu ma najeto jen 12tkm a ma stale prvniho majitele, puvodne ho koupila babicka, ta zemrela, jezdi s nim deda cca 1x do mesice. Posledni 4 roky stoji na ulici, ale ani tak na nem neni jedina tecka rzi a vse je original. lak je opravdu novy. Fotky hodim do spravne sekce - Aktualni fota.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od xwing »

Hardcam píše:Ano, opravdu ma najeto jen 12tkm a ma stale prvniho majitele, puvodne ho koupila babicka, ta zemrela, jezdi s nim deda cca 1x do mesice. Posledni 4 roky stoji na ulici, ale ani tak na nem neni jedina tecka rzi a vse je original. lak je opravdu novy. Fotky hodim do spravne sekce - Aktualni fota.
Kukám že to má len 5 miest na číslice tak to kľudne môže byť aj 111970 bez stáčania (211970, 311970...) :mrgreen: (joking)
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od mirpie »

jsem rád aspon za tu ručičku na teplotu chladicí kapaliny, i když ručička na teplotu oleje by byla lepší. Na předchozím autě byla seriově i ručička na tlak oleje a při vypnutým motoru sloužila jako ručička na množství oleje a aby nebylo přeručičkování, tak palivoměr byl digitální co rozlišoval s přesnotsí na litr paliva....To se ještě dělali kloudný auta (renault z léta páně 1991 a vše fungovalo bez problému i po 15ti letech), ted už je to o ničem....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
riskojesuper
*
Příspěvky: 15
Registrován: 15 kvě 2009, 19:03
Bydliště: poprad

Re: kontrolka teploty

Příspěvek od riskojesuper »

tak asi tak.. Máte alespoň čalouněny to viko kufru nebo taky ne??

dnes som bol pozriet na predajni a na kufri nieje nic. vidno droty na podsvietenie SPZ . len plech a droty . :cry:
hyundai accent 1,4 active celadon blue
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“