Spotřeba paliva

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Nam v Hyundai Olomouc nabizeli moznost overeni spotreby - ze tam daji nejakou nadrzku a projedou se s ni a zjisti, kolik to zere.... Ale pak jsme se na to vykaslali....pac se s tim predpisove nejezdi
a pak by to nejak resili...
Reklama
 

Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Příspěvek od mario_liptov »

Borek píše:Mario to ti snad teče nádrž. :shock: Takovou spotřebu nemám ani já na 2,0 litrovém Tiburonu.Roční průměr mám 8,4 l/100km. 8) Při delší cestě třeba do Itálie-průměr 7,9 l (klima,plně obsazené auto).Při hooooodně sportovní jízdě se i tak do 10 l/100km vejdu. :wink: Já jsem max. spokojený se spotřebou. :lol:
Tvoje spotř. s motorem 1,3 l není normální,ale jezdit do 2000 otáček není pro motor a spotřebu to nejlepší. :roll: Tím spotřebu nesnížíš-optimální otáčky pro tvůj motor leží kolem 2800-3000 otáček.Zkus i jinou benzínku-třeba benzín od Slovnaftu je podle zkušenosti SLUŠNĚ řečeno sr...ka-nejede to,klepou ventily.Zkus tankovat u jiné pumpy,ale určitě je někde chyba,protože tvá spotřeba je obrovská. :roll:
Ať ti spotřeba klesá a výkon roste(u auta i u tebe-manželka bude nadšená :lol: )
Dik za povzbudenie, aj kolegovci v robote krutia hlavou {mam spotrebu vyssiu ako kolega na oktavke 1,8 turbo benzin stvorkolka}. Ked sa troska otepli pojdem do hyundai a mam dohodnute ze pojdem na skusobnu jazdu s predajcom a potom sa uvidi ci mam tazku nohu{comu neverim}, pretoze som jazdil na firemnych feliciach a tam sa auto nesetri a spotreba bola pod 6,5 l/100km. Uvidim. Inac Hyundai slovensko sa nema o com so mnou bavit kym to neotestuje ich clovek. Dik este raz
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Mám najeto 5000 km a jezdím po Praze konstantně za 8 - 8,5l, hlavně krátké trasy cca do 15km. Teď jsem byl ale na den v Německu s plně naloženým autem a moc jsem ho zrovna nešetřil a vyšla mi spotřeba 5,2l :shock: , to je docela rozdíl.
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
vipe

Příspěvek od vipe »

Taktéž jezdím v 95% po městě couračky 5-10 Km najeto 7000 Km a spotřeba kolem 7,5-8 litru. :wink:
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Docent »

Tady je srovnávací test Getz 1.1, Citroen C2 a Kia Picanto. A Getze tam za průměrnou spotřebu 8,2 l zrovna nechválí...
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

test

Příspěvek od Juraj »

....dík za link na porovnávaci test. Prečítal som si ho celý a je výborný. Žial, potvrdila sa mi pravda o vysokej spotrebe tohoto auta Hyundai Getz s motorom 1.1. Je to veľké sklamanie, mať tento motor pod kapotou, bola to nie najlepšia voľba :cry: Ešte by som uvítal keby bol v tomto aute ten istý motor ktorý je v KIA Picante. V podstate hodnoty môjho Getza sú bližšie k hodnotám Picanta, nakoľko ho mám prečipovaný, ale ak by tam bol tento modernizovaný 1.1 motor z Kii už originál a ten by sa upravil znenou dát, tak by to mohlo byť pekné žihadlo. 8) Ale žial ten motor tam nieje :(
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
meky
*
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2005, 13:23
Bydliště: NZ, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od meky »

No ja sa len divim.
Mam priemernu spotrebu cca 6,5-7 L/100 km... Zalezi od toho, ako casto som v meste a kolko jazdim mimo mesta. Castejsie jazdim v meste ako mimo mesta, aj ked rada chodim na vylety s babami. Teraz v zime to bolo 7,5 L, ale studeny motor svoje prida, hlavne ked ho 4-5 x za den necham vychladnut a znova startujem prec...

Ale neviem ako je mozne, ze mate taku vysoku spotrebu :shock: Sledujem to od nakupu gecka a po 10tisic km mam priemer skor 6,5 ako 7 L ...
Je pravda, ze netlacim pedal az ku kobercu a jazdim rozumne, ziadne dlhe rozbehy... hm... asi mam stastie

:roll:
Hyundai Getz 1,1 5dv - Lilac Blue
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

spotreba

Příspěvek od Juraj »

...v podstate máš pravdu, bude v tom hrať úlohu aj štýl jazdy. Priateľka ktorá ho využíva viac ako ja, jazdí asi ako ty, vtedy je to lepšie so spotrebou, asi tak ako aj u teba. Podiel viny na vyššiej spotreba mám aj ja, kedže som jazdil ako obchoďák, a mám "svojský štýl" troška besnej jazdy. Spotreba vyskočí hlavne keď sa ujmem auta ja :oops: Ale itak je to troška moc na takéto auto, tých 1 až 1,5L /100km by to mohlo byť menej :evil:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
meky
*
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2005, 13:23
Bydliště: NZ, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od meky »

mne by stacil aj lacnejsi benzin :D ...
Hyundai Getz 1,1 5dv - Lilac Blue
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Re: Mojich 10l

Příspěvek od solva »

ledoborec píše:Mam par dnu Getze 1.3. Dostal jsem ho s premii plne nadrze, a ted z nitak po 480 km zbyva 1/8. To znamena... prumerna spotreba (40% Praha/50% dalnice/10% okresky - v zabehu) 12,2 l/100km. Docela sila ne? Tchan rekl ze to zere jako Messerschmit.
To je opravdu hodne a neni pocetni chyba typu 12.2km/1litr? To by se priblizilo k hodnote okolo 8 litru :-) Coz mi pripada normalni na jizdu po meste a v zabehu.
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

Po 17tis km mam prumernou spotrebu 7.1l pres zimu na zimnich gumach a najezdim toho spoustu po meste.
Tenhle tyden prezuji a uvidime jak to bude vypadat ted.

Kdyz jsem jel do francie na hory, tak pri pri zahradce s lyzema, plne nalozenem aute a jizde po dalnici tak 120-150km spotreba byla asi 7.5l.
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

verze 1.3 - nový, při stavu tacho 1900km měřená spotřeba tankováním do plné po 300km - výsledek 7,0 l/100 (50%/50% - krátké několika km cesty město/mimo město výlet)
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

No tak konec dohadům.
Mám nalítáno 60tis km a palivo si pravidelně zapisuju do pda v kterém mám na to příslušný program. Průměrná spotřeba je stále 8,55 litru na 100 km :?
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

To "xmrak"
Máš to asi rozbitý!....ale teď vážně, jak to tady čtu, nevím, co si mám o tom myslet. Ono asi
opravdu záleží na tom kde se jezdí (město, členitý terén, dálnice), jak se jezdí (klidná, nebo agresivní jízda) a kdy se jezdí (roční období). Já nalítám denně 60-70km, většinou ve čtyřech dospělých lidech, to znamená se slušnou zátěží. Polovinu cesty se musím courat po městě. Snažím se jet plynule, ikdyž mi to taky někdy nedá a protáhnu mu pérka.
Stav tachometru - 9300km, celková průměrná spotřeba - 6,0 l/100km!!! To přece není tak zlý, když si uvědomíš, že jsme měli extrémní zimu a auto začalo jezdit 18.10.2005. Spotřeba při posledních třech tankováních byla 5,9;5,8;5,8. Svítím celoročně, podle potřeby používám klimatizaci.

Getz 1,1/48kW
vipe

Příspěvek od vipe »

To jo s těma 1.1 budete mít menší spotřebu nám s 1.3 to bude papat víc s tím už se musíme smířit :roll:
Odpovědět

Zpět na „GETZ“