prec s rezervou

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: prec s rezervou

Příspěvek od matysekul »

A pak prořízneš gumu na krásné silnici o kousek překližky v tak blbé barvě,že jsem ji přehlédl. Je pravda,že to byl můj první defekt,ale stál za to 5cm škuba v bočnici.Stál jsem zhruba 10km od baráku.A když si představím,že bych čekal na AS kdovíjak dlouho,nechám si radši rezervu.Navíc by bylo dobré,přečíst si za jakých podmínek asistence vlastně funguje :-
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: prec s rezervou

Příspěvek od Radek Švub »

zdenek76 píše:já to všechno beru, rezervu vozím taky, je pod autem a nijak mi nepřekáží. Jen dnes už je trend do aut spíše rezervu nedávat, ať už z důvodu místa, snížení hmotnosti či prostě faktu, že dnešní cesty jsou natolik kvalitní, že defekt je opravdu výjimkou.
Přesně tak!!!!
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prec s rezervou

Příspěvek od tatchwud »

matysekul píše:A pak prořízneš gumu na krásné silnici o kousek překližky v tak blbé barvě,že jsem ji přehlédl. Je pravda,že to byl můj první defekt,ale stál za to 5cm škuba v bočnici.Stál jsem zhruba 10km od baráku.A když si představím,že bych čekal na AS kdovíjak dlouho,nechám si radši rezervu.Navíc by bylo dobré,přečíst si za jakých podmínek asistence vlastně funguje :-
Něco podobného se mi stalo na dálnici v noci se 3 dětmi vzadu.Rána a jen jsem si vybíral kam s autem.Guma mě vofackovala podběh. Dojel jsem k 2km k pumpě,čímž jsem tu gumu dodělal.Za 15 minut jsem jel díky rezervě dál. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: prec s rezervou

Příspěvek od zello »

Kolega tiez raz prerazil pneu tak ze pokial by nemal rezervu dalej by sa dostal asi tazko. Bola tma a nevsimol si vytlk na ceste a vpalil do neho v sedemdesiatke. A pneu bola uplne nova, mala asi tyzden a sla na odpis ako neopravitelna.

Takze urcite je lepsia akakolvek rezerva ako ziadna
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
patarik
*
Příspěvky: 16
Registrován: 21 kvě 2009, 09:01

Re: prec s rezervou

Příspěvek od patarik »

Ono to ma este aj iny aspekt.
Konkretne pre tych, co si chcu dat alebo hoci len uvazuju o zavedeni LPG.
V pripade diskovej nadrze nemusis likvidovat miesto v kufri s rezervou naboku na stojaka.

A v dnesnej fajnovej dobe nikto nevie ci tych 200 dolarov za barel ropy (predpovedanych uz na koniec minuleho roku)
nebude niekedy opat realne. (aj ked kvoli krize par mesiacov nie)
hyundai i30 1.4 classic plus. r.v. 2009
ivan30
Příspěvky: 4
Registrován: 23 čer 2009, 09:48

Re: prec s rezervou

Příspěvek od ivan30 »

ahoj, pripojim moje postrehy s rezervou a kufrom, pred casom tiez som sa rozhodol pre upravu v bat.priestore , povodne priehradky som nevyuzival(BTW nevojde tam trojuholnik, lekarnicka...?), priehradky som vyhodil, norm.koleso som nahradil dojazdovym(legalne podla tech.preuk),(poznamka: dojazdovka Hyund. ,bolo mi povedane nefiguruje, objednaval som u KIA...ale ta cena je divoka/ako dve norm.kolesa), teraz je hlbka kufra akceptovatrelna, resp. da sa hovorit o nejakej hlbke...
s pozdravom 'eye30'
Lubomir
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2009, 07:23

Re: prec s rezervou

Příspěvek od Lubomir »

To nie je možne zo zákona o cestnej premávke. Je povinnosť nosiť rezervné kolo.
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: prec s rezervou

Příspěvek od mechoun »

Lubomir píše:To nie je možne zo zákona o cestnej premávke. Je povinnosť nosiť rezervné kolo.
Na Slovensku možná ještě jo, u nás při splnění určitých podmínek ne. Osobně tyto podmínky splňuji, ale rezervu bych v životě z auta nedal.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Lubomir
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2009, 07:23

Re: prec s rezervou

Příspěvek od Lubomir »

Nosit rezervne kolo je povinnost zo zákona
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: prec s rezervou

Příspěvek od zdenek76 »

Lubomir píše:Nosit rezervne kolo je povinnost zo zákona
v ČR ne, § 76 odst. 1 zákona

(2) Povinnost podle odstavce 1 písm. c) a d) a povinnost vybavení vozidla náhradními koly rozměrů podle písmene e) se nevztahuje na
a) vozidla, která mají opatřena všechna kola pneumatikami zvláštní konstrukce umožňující nouzové dojetí po defektu s indikací defektu v kterékoliv z pneumatik nebo u vozidel kategorií M1 a N1 s indikací defektu v kterékoliv z pneumatik, která jsou vybavena prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující nouzové dojetí,

a navíc od poloviny července vstupuje v platnost nové znění a nebude nutný ani monitoring tlaku

„Povinnost rezervní pneumatiky nadále zůstane pro všechna stará auta s motorem vzadu, jako jsou například škodovky 105 a 120 či embéčka. Naopak mladší vozidla počínaje favority a feliciemi už rezervu mít muset nebudou, pokud bude řidič s sebou vozit soupravu na nouzovou opravu pneumatik či kartu s číslem asistenční služby,“ řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: prec s rezervou

Příspěvek od alarm »

Už to tu niekto písal, že vybratím rezervy zmenšujete deformačnú zónu auta, takže pri náraze zo zadu, keďže nemá čo absorbovať nárazovú energiu, absorbuje ju Váš krk a zlomené väzy.
Veĺa šťastia.....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: prec s rezervou

Příspěvek od Lhoty »

zdenek76 píše:
„Povinnost rezervní pneumatiky nadále zůstane pro všechna stará auta s motorem vzadu, jako jsou například škodovky 105 a 120 či embéčka. Naopak mladší vozidla počínaje favority a feliciemi už rezervu mít muset nebudou, pokud bude řidič s sebou vozit soupravu na nouzovou opravu pneumatik či kartu s číslem asistenční služby,“ řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
to je oficiální vyjádření? :D takže v trabantu když mam motor vpředu nebudu muset vozit rezervu? :D
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: prec s rezervou

Příspěvek od zdenek76 »

no Trabant asi nebude mladší než Favorit
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: prec s rezervou

Příspěvek od Borek »

No,rozdíl mezi Š120(110...)je právě v tom,že třeba ta rezerva v trabantu,je v zadu jen hozená na podlahu(kombi)nebo jen stojí připnutá řemínkem na boku kufru(sedan).Takže její ochranný účinek se rovná PŘESNĚ nule :!: To stejné v ostatních autech-třeba v Tiburonu ji drží jeden šroubek s plastovou velkou hlavou :D -a vsadím se,že při tak velkém nárazu do zadní části,kde by narážející auto proniklo až k rezervě....ten šroubek v klídku utrhne a rezerva má stejně 0 funkci na deformační zonu,jako v tom Trabantu a ostatních autech.Ale u zmíněných starých Škodovek je uložena na ležato v TUNELU z traverzy,takže v případě nárazu má nezastupitelné místo a funkčnost :!: Narazí na stěnu za motorem o kterou se opře a zdeformování nafouknutého kola na disku,to už je sakra deformační pomoc.Takže proto to nařízení-má logiku a nenavrhují ho blbci. :wink:
Osobně si myslím,že nejlepší řešení je úzké dojezdové kolo.Ušetří místo v kufru,hmotnost(oproti standartnímu rozměru)a můžu s ním frčet(pomaleji)jak daleko potřebuji.S opravnými sadami i spreji mám zkušenosti a ne zrovna dobré :( .Na nějakou menší dírku stačí(ale stejně se to musí hned jak to jde nechat opravit v dílně),ale větší hřebík :roll: -stejně jsem musel kolo měnit za rezervu(5x vyzkoušeno).Přesto ve všech autech opravný sprej i kompresor mám.Při píchnutí v noci nebo na dálnici,je to první pomoc(zkouška)a pokud poškození/netěsnost není velké,tak to pomůže. :D
Proto i když rezerva není povinná-určitě ji budu v současných i budoucích autech vozit :!: :wink: Představa,že někde v noci "trochu víc" :D píchnu(a při vší smůle třeba na dovče někde v cizině)a budu muset kvůli takové prkotině volat odtahovku-jen proto,abych ušetřil pár kg nebo litrů v kufru,mě přijde na hlavu padlá. :roll:
Stejně je to jen výmysl automobilek(německých škudlilů [-o< ),aby se VW,Škůdka mohla chlubit,že má velký kufr(který je bez rezervy k prdu :lol: )a zlevnit své předražené střepy o pár korun(no přeci nezlevní o celou cenu rezervy-to by prodělali :D ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: prec s rezervou

Příspěvek od Lhoty »

zdenek76 píše:no Trabant asi nebude mladší než Favorit
jasně že neni...ale pokud to tam bude takhle blbě tak to platí jen pro stará auta s motorem vzadu,ne?a my co ho máme vpředu máme klid :D :D
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“