spotřeba diesel

Moderátor: Moderátoři

Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matmar »

Já se pod auto pro jistotu taky díval, ale nic. Odvzdušňovák je pokud sem si všiml až skoro u hrdla, je potřeba to dočerpávat pomalu aby se netvořila moc pěna a jak vidím, že už se hrne nahoru hrdlem tak chvilku počkám. Ale je to fakt tak na čtvrt hodiny tankování :idea:
Matrix CRDi
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Robert_Kania píše: Ale ještě víc se mi líbí ten compík. Sleduju nejvíc kilometrový dojezd a když vyjedu z města na chalupu, na konci cesty mám na dojezd víc kilometrů, než když jsem vyjížděl a to ještě 100 km najedu cestou :lol: . A platí to i naopak, vjedu do města, ujedu 20 km a údaj o dojezdu klesne o 150.
To by malo byt OK. Dojazd vypocitava z aktualneho stylu jazdy. V rezime Mesto (navyse aj studeny motor, ked ide sytic), by presiel menej km, ako ked sa zahreje a vyjde sa mimo mesta. Treba to pozerat po zahriati a samozrejme ratat s tym, ze ak zmenim charakter jazdy (mesto/mimo), dojazd sa o chvilu adekvatne tomu upravi.
Inac jasne, ze je to aj tak plus minus orientacne a casom sa clovek na to uz nepozera, staci mu rucicka palivomera... Ja pouzivam PP na meranie vonkajsej teploty...
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uzi77 »

Mam auto 2 měsíce najel sem 2000 km spotřeba 7 l/100Km Měřeno nádrž po hrdlo. Doufám a čekám jestli půjde spotřeba dolů :roll:
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Příspěvek od kaartr »

tak zatím stále spotřeba ve městě větší, než se uvádí :(
Najeto 9000km a spotřeba 7,8l. Jinak velká spokojenost!
1.5CRDI (98kW)
ivos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 úno 2008, 09:44

Příspěvek od ivos »

Zatím najeto 8600km a spotřeba jde stale dolů nyní aktualně 5,7l/100km. přes týden jezdím do práce v Praze ,každý den 4km a 4 zpět (je to zvrlost ale šetří mi to 1/2hod česu na jednu cestu proti MHD) o víkendech chalupa 90km dálnice a 60km silnice , rychlost na limitu. Čili spokojenost ,pokud to ještě spadne tak to už beru jako bunus.
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Příspěvek od Robert_Kania »

ivos píše:Zatím najeto 8600km a spotřeba jde stale dolů nyní aktualně 5,7l/100km. přes týden jezdím do práce v Praze ,každý den 4km a 4 zpět (je to zvrlost ale šetří mi to 1/2hod česu na jednu cestu proti MHD) o víkendech chalupa 90km dálnice a 60km silnice , rychlost na limitu. Čili spokojenost ,pokud to ještě spadne tak to už beru jako bunus.
Jo, myslím, že jezdíme hodně podobně. Já se s tříválcem (najeto teď 93 tis) dostal aktuálně nejméně na 5,8, to když jsem přestal po létě jezdit naložený nadoraz. Jinak to bylo za průměrných 6,0, nejvíc 6,3 s klimou. Až se mi zdá, že různé režimy jízdy se moc neprojevují, kvůli těm pár desetinám asi nemá cenu se moc na nějakou úsporu soustředit.
maxbubakoff
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 bře 2008, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od maxbubakoff »

S Matrixem 1,5 CRDI mám najeto 11000 km, zatím maximální spokojenost...musím zaťukat na dřevo. Spotřeba klesla asi na 5,6 l, jezdím dost krátké pojížďky po Praze, takže to považuju za super výsledek.
Hyundai Matrix, 1,5 CRDi VGT Celadon Blue
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od postai »

Mám Matrixe 14 dnů ,ujel jsem zatím 1700 km na 2 nádrže ,projel jsem ho do Magdeburgu a zpět po dálnici jinak se tu točím kolem komína ,ten diesel se jim povedl za 5,8 je to moje 15 auto ,ale funglovka teprve druhá
jsem z něj unešený Už v prvním okamžiku když jsem se vyhoupl za volant ten posaz! Řekl jsem manželce že už nic vybírat nebudu zadek to vybral za mě i kdyby to motrističtí novináři hanili sebevíc .
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kaartr »

Najeto 17tis. km. Spotřeba po Praze při svižné jízdě 7,5l...

Jedna cesta se čtyřmi koly na střeše-dálnice- spotřeba přibližně stejná.
1.5CRDI (98kW)
MIKEs84
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 dub 2008, 18:57

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od MIKEs84 »

Momentálně najeto 21t a mé poznatky:
Měřím vždy až po hrdlo, jelikož po čerpání ještě vždy pár desítek km najedu a tudíž mi "přetečení" nádrže nehrozí.

Poslední měření - Shell VP Diesel - styl jízdy -> jako prase - cesta Opava -> Brno - rychlosprint - po cestach 1. a 2. tridy prumer cca 95km/h po dálnici cca 170km/h -> 2 lidi + cca 80kg nákladu s občasným sešlápnutím "nadoraz" (přes 200 jsem se nedostal). Občas zapnutá klimatizace kvůli odmlžení předního skla - venkovní teplota -4C. Spotřeba 7,5l/100km
Běžně jezdím dálnici (okolo 110km/h v průměru) a něco málo města (tak 25%), spotřeba 6-6,5l/100km. Pod 5,5l jsem se ještě nedostal ani při opravdu velice citlivé dlouhé jízdě, ale třeba to ještě příjde...

Dle mých poznatků se mi nejvíce osvědčilo palivo od Benziny a to jejich prémiová VERVA nafta, kdy oproti TopQ pozoruji pár dclitříků na spotřebě úlevu...

Jinak spokojenost - zvláště při poklesu cen PHM z 33Kč na 25Kč :)
Hyundai Matrix Premiun 1,5 CRDi
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kaartr »

najeto 29.600km po Praze - spotřeba 7,49 l...

(měřeno podle tachometru a všech účtů za naftu)
1.5CRDI (98kW)
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kabin »

ech jak to děláte ](*,) kombinovaná 6,4 níž to nejde a nejde [-X
Matrix 1.5 CRDi VGT
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od Robert_Kania »

Nic si z toho nedělej, mně se to taky nedaří, dvakrát se mi nějakým zázrakem povedlo 6,0, ale teď pokaždé 6,5 ať jezdím jak chci, pořád to samé. Ale zase je to bez nějakých větších výkyvů i když to někdy docela kalím nebo jezdím dost naložený, takže jsem vlastně maximálně spokojený. Jen doufám, že se cena naftičky udrží tam co je co nejdéle :-).
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od pavel11 »

Nazdárek. Máme Matrixe od roku 2006, čerstvě najeto 32.000km a spotřeba průměrná 5,6 l/100. Dlouhé tratě 5,3 l/100, po městě 6,2 l/100. Nejezdím jak šnek, ale taky né jak závoďák, klima i topení zapnutý dle potřeby. Na křižovatce nejsem první, ale v kopcích běžně předjíždím koncerny VW. Možná je to také tím, že do klasické nafty od Ben. (nedělám jí reklamu, jen to konstatuji) přidávám ještě od kámoše přípravek "Supremium" (doufám, že jsem to napsal dobře). Přípravek dávám od začátku co ho máme a spotřeba se vždy takhle pohybovala, nedošlo ke snížení po zajetí motoru.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kabin »

ahojky lidičky
tak chorvatsko tam a zpět klima cca na půl cesty něco nacouráno v místě celkem asi 2500km spotřeba 5,8 l
tak ateď nevim mám se radovat nebo plakat :D papírová spotřeba to zrovna není [-X ale asi mám těžkou hnátu :-k
na druhou stranu cesta ubíhala v pohodě a únava byla minimální nevím ale v getcíku bych asi se svýmy 197cm zaplakal
Matrix 1.5 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“