Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

89majlo96 píše:auto robia kolesa :wink:
sportak robi motor.
a na dotz jsem alergicky kvuli jejich cirkusdesignu. k hromadnemu odporu me dovedly ozajistne dotz HANZO =P~ ](*,)
a podle me se 15'' gumy prodat daji
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Nestor.Kea »

este jeden maly dotaz co znamena ET.....???
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od pepan »

Nestor.Kea píše:Ahoj chlapci ...!
ako tak citam tiato prispevky tak mi zacina vrtat v hlave jedna vec kazdy premysla nad tym ake disky 16,17,dokonca 19 ale kam potom date tie 15 gumy co su tam obute .......??? Napriklad ja silno premyslam o tychto http://www.najnakup.sk/Porovnaj_zliatin ... 84528.html ale ta cena je pre smrtelnika nedosiahnutelna a k tomu este aj nove pneu ](*,) ](*,) ](*,) to by jeden plakal skoda ze tento model nieje aj 15 ](*,) ](*,) [/color][/color]
no mě se ty kola dost líběj..jsou pěkný..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

Nestor.Kea píše:este jeden maly dotaz co znamena ET.....???
ET je vzdialenost zalisu kolesa od stredu disku. Cize je to vzdialenost od tej plochy co ti dosadne na naboj od mysleneho stredu kolesa. Cim mensie ET tym viac budu kolesa vycnievat, ak bude ET minusove, tak budes mat s toho formulu a ak je prilis velke ET tak budu zase moc zapustene do blatnika a je tam riziko ze ti to bude suchat o podbeh.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Nestor.Kea »

89majlo96 píše:
Nestor.Kea píše:este jeden maly dotaz co znamena ET.....???
ET je vzdialenost zalisu kolesa od stredu disku. Cize je to vzdialenost od tej plochy co ti dosadne na naboj od mysleneho stredu kolesa. Cim mensie ET tym viac budu kolesa vycnievat, ak bude ET minusove, tak budes mat s toho formulu a ak je prilis velke ET tak budu zase moc zapustene do blatnika a je tam riziko ze ti to bude suchat o podbeh.
Tak teraz som z toho trochu mimo :-k to znamena ze cim mensie ET tak je to lepsie.......??? takze 38 je lepsie ako 40.......??? :-k
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

to zalezi aj od toho aky je siroky disk a aka bola povodna Et na povodnych kolesach a treba to trosku porovnat, ked das prilis male ET alebo zase prilis velke tak to bude robit neplechu. Ak si nebudes isty tak sa chod opytat na to do pneuservisu, tam maju take hrube knizky kde maju vsetky druhy aut a maju tam vsetky moznosti rozmerov. Alebo ked budes kupovat kolesa tak v typovom liste mas napisane ze to vyhovuje na dane auto. Oni to skusaju v urade TUV alebo aj inde. Ja mam 7 palcovy disk a ET mam 45, keby boli 40 tak to vyzera agresivnejsie ale uz aj s tymi 45 to je tak na hrane a 38 by bolo uz moc.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Radek Švub »

89majlo96 píše:to zalezi aj od toho aky je siroky disk a aka bola povodna Et na povodnych kolesach a treba to trosku porovnat, ked das prilis male ET alebo zase prilis velke tak to bude robit neplechu. Ak si nebudes isty tak sa chod opytat na to do pneuservisu, tam maju take hrube knizky kde maju vsetky druhy aut a maju tam vsetky moznosti rozmerov. Alebo ked budes kupovat kolesa tak v typovom liste mas napisane ze to vyhovuje na dane auto. Oni to skusaju v urade TUV alebo aj inde. Ja mam 7 palcovy disk a ET mam 45, keby boli 40 tak to vyzera agresivnejsie ale uz aj s tymi 45 to je tak na hrane a 38 by bolo uz moc.
Já mám ET 35 a je to super!!!!
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od matysekul »

Ale na kola různých rozměrů máš i odlišné ET a stejně můžou být kola vylezlé stejně.ET samo o sobě je k ničemu.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od mechoun »

Nestor.Kea píše:este jeden maly dotaz co znamena ET.....???
Ještě jedna nabídka vysvětlení (ne, že bych dělal reklamu, ale je to jednoznačné, i s výběrem disků a pneu): http://www.pneu-lita-kola.cz/alu-kola-et-zalis
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
lordmartin
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 črc 2009, 11:56

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lordmartin »

zdravím Vás. Chci Vás poprosti o radu. Chci koupit alu disky a trápí mě to co mám zapsáno v TP, vím, že můžu dát i jiné rozměry na svojí Hyundajku, ale zase bych musel na tech. kontrolu, pak na úřady se zápisem do TP. Takže jsem se zaměřil na 6x15 et45 a padlo mi do oka Platin p50 nebo stejný rozměr Brock Matrix, co vy na to?
Přílohy
brock-matrix-big.jpg
brock-matrix-big.jpg (91.37 KiB) Zobrazeno 1067 x
platin-p50-big.jpg
platin-p50-big.jpg (80.78 KiB) Zobrazeno 1064 x
lordmartin: Hyundai I30 CW, 1.6 CVVT, 93kW, modrá metalízka Indigo Blue, edice "made in Czech"
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od j.albi »

Bral bych Platin P50, nebo možná Platin P53 .
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
lordmartin
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 črc 2009, 11:56

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lordmartin »

j.albi píše:Bral bych Platin P50, nebo možná Platin P53 .

platin p53 nejdou na i30 :(((
lordmartin: Hyundai I30 CW, 1.6 CVVT, 93kW, modrá metalízka Indigo Blue, edice "made in Czech"
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

Kdyz mam na litakach jiny diry (mensi) musim si sam obstarat odpovidajici klic nebo meli dat nejakou ''prechodku'' k sroubum v dodavce? Stupidni, ale co kdyby ... :oops:
i30 1.4 + kn, 12/2007
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od matysekul »

Klíč si musíš pořídit sám. Je to docela hustý takhle dlouho jezdit bez klíče :o Radši si ho pořiďte. Je to myslím 19. Já vozím takový kříž s několika rozměry. A nezapomeň na klíč na bezpečnostní matky,jestli máte. Bez toho taky kolo nevymenis.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

matysekul píše:Klíč si musíš pořídit sám. Je to docela hustý takhle dlouho jezdit bez klíče :o Radši si ho pořiďte. Je to myslím 19. Já vozím takový kříž s několika rozměry. A nezapomeň na klíč na bezpečnostní matky,jestli máte. Bez toho taky kolo nevymenis.
Je to husty no. Sam cucim :D Tak my mame na ted uz zimaky ten, co je ve vybave. Vim, ze na alu jsou jiny srouby, ale ze tam bude mensi dira me nenapadlo. Taky mame doma v garazi ruzne, ale jde o to, ze ta dira je moc uzka a normalni klic se do ni nevejde ](*,) Bezpecnostni nemame-zbytecnost. Prave sem myslel, jestli nedodavaji neco jako k tem bezpecnostnim.
foto:Mezi matkou a kolem je malinko mista, vidis? A tam se ani jeden z mnoha klicu na kola v nasi garazi nevejde :x
Přílohy
IMG_3133.jpg
IMG_3133.jpg (61.17 KiB) Zobrazeno 920 x
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“