1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Spokojenost s přístupem servisu???

ANO
17
71%
NE
2
8%
CIASTOCNE
5
21%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak, vidím že tu všichni řeší vlastní olej nebo ze servisu, je mi jasné, že při koupi vlastního oleje můžu šetřit i 500-1000kč, ale nakonec si řeknu stojí mi to za to...řešit!!!! Toď otázka?!?
Byl jsem na první prohlídce a po předpokládané ceně 5500,-kč AUTOCENTRUMHAŠA UL, přiládám výčet z faktury:
Kontrola klima........................43,70
Prohlídka karoserie.......................218,49
časová norma prohlídky................699,15
drobný jednicový materiál.............103,00
PRACE celkem bez DPH..............................1.064,34

Těsnění v.š. olej. vany..................12,67
filtr olejový crdi............................202,24
filter-vzduchový accent crdi...........421,00
olej 5w-40 ultra...........................1846,79
filtr klimatizace.............................680,00
směs do odstřikovačů......................29,00
MATERIAL celkem bez DPH...........................3191,70

CELKEM bez DPH........................................4256,02
celkem s DPH.............................................5064,69

podtrženo sečteno pohoda


Accentík celých 15.000km bez problému.............. a to ho nešetřím, když to jde tak se ženu i za WV passat 2,0 DTI a pořád na mě kouká v zrcátku..... někdy i z okénka u řidičě :x

:D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Mexican »

PabloPicaso no vidis, nam to z ato stoji :lol: a bolo to o 1800kc lacnejsie, co je solidne percento (cca tretina).. takze par klikov na e-shope, podpisanie papieru borcovi z DHL, hodenie do kufra a jedna veta technikovi : mam vlastny olej... a ta cca tisicka a viac sa za tuto "namahu" vyplati.. ale je to kazdeho vec, ako si spominal
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od DEXTER »

zajtra ma caka v dunajskej prva garancka mam vlastny olej tak som zvedavy o kolko € lahsi sa vratim do BA 8-[
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od DEXTER »

Obrázek
olej som kupil shell helix ultra diesel 5w30 - 5litorv 2000sk netreba kupovat viac
vzduchovy a pelovy filter len precistili vzduchom ,a hlavne auto bolo 2metre odo mna tak som videl vsetko ako robia trvalo to cele asi hodinu , urcite tam pojdem aj na dalsiu garancku bol som spokojny
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Mexican »

DEXTER
vzduchovy a pelovy filter len precistili vzduchom
znamena to ze uz 15 mesiacov jazdis s tym istym pelovym fitrom? no good luck alergie :-/ co sa tyka vzduchoveho filtru myslis v nasavani - v motorovom priestore?

cena nie je zla - ak teda spravne ratam 3800Sk aj s olejom. Bolo to v D. Strede?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od DEXTER »

12 mesiacov :) a mal som 10 300km nabehane ja som klimu moc nepouzival a filter som neraz povysaval chcem tam aj tak kupit uhlikovy a ano bolo to v dunajskej fakt slusny pristup a aj na spatnom mi vybrovalo zrkadlo ked som isiel rychlejsie tak hned povedal ze to cele objednaju nove ale stacilo to rozobrat a lepsie nacvaknut.
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Mexican »

DEXTER pelovovy filter je v "cinnostii" aj ked klima nie je pustena. Tych 15 som tipol kedze mas v podpise 2/2008. O uhlikovom filtri som nepocul, mozes pls skusit priblizit vyhody, nevyhody a cenu?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od DEXTER »

http://www.elitecat.sk/ArticleDetail.as ... eId=100263 viac to cisti vzduch a malo by to posobit aj antibakterialne nieco je o tom aj na nete popisane
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od DEDe »

kdyz vidim ty ceny tak novy auto je leda tak za trest tolik byste neutratili ani za opravu ojetiny. Ta nejakych 7 tacu kdyz si to koupite sami mate nejen blbej olej a filtry ale i rozvody a kdo vi co , novy auto se nehorazne prodrazi to snad ani nema ceny na ty kontroly chodit se na nich preplati desetitisice za ty roky. Co zkoumaji na aute kery ma najeto 15 tisic to fakt nevim asi si daj kourovou pak 5 minut kouknou pod podvozek jak se tam nic nezmenilo pak udelaj geometrii ktera je z 95 procent v poradku taze ji mozna ani nedelaj protoze sance ze je spatna je mala a skasnou prachy takle nejak to beztak funguje me to prijde jak z poloviny vyhozeny prachy hold clovek nema navyber aby neprisel o zaruku. A nejvic se usmivam kdyz u nas v praci nekdo kupuje auto a rika " ja nechci ojetinu ze bych do toho musel moc davat penez i pak a to ja nechci " Tak se fakt muzu jen zasmat pac do toho nakuli vic nez ja a to defakto ani nic neopravi misto novejsich veci to da za skoukniti ze je vse ok :mrgreen:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od DEXTER »

preto je uplne super ze ma kia 7 rokov zaruku :lol: na to by som sa fakt vykaslal vyhodit tolke prachy za nic , tie tri kontroly znesiem v pohode a potom samozrejme budem chodit ku znamemu
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Mexican »

DEDe ja by som jazdene auto (okrem pravda nejakeho skutocne specialneho kusku) uz nechcel. Samozrejme mas pravdu, ze ak kupis napr 2 rocneho Accenta za 60% ceny noveho, tak taurcite nebude stat ani s opravami tak ako auto nove. Lenze vela ludi ma rozne kriteria - ja napriklad viem ako sa o auto staram a viem ze som nic nezanedbal. Teda percento ze dojdem v predpokladanom case z A do B je vyrazne vyssia. Jazdievam v noci a jazdievam prakticky stale mimomesto. Na dochadzanie do prace (z nejakeho satelitu) by som nevahal kupit si jazdene auto, pretoze ak ma to necha nic sa nedeje.. znamy ta odtiahne za par minut. Vela ludi proste nechce nieco co pouzival niekto druhy a plne im rozumiem. Ani u noveho auta nemusis jazdit do Hyundai servisu, prichadzas ale o zaruku ktoru v podstate u jazdeneho auta nemas. A ak sa ti u jazdeneho auta ktore ma 80 000km vyseka turbo po tom co si ho pouzival pol roka, nastve to pretoze naklady a najma starosti su znacne. takze to je tych mojich pat centov k problematike

1 garancka u accentu nie je draha. Dokonca by som povedal ze cena je v porovnani s inymi znackami solidna. Za 3 garancne prehliadky som dal dokopy 12 600Kc (v com je 3x5,5 litra oleja, 3x filter klimy, 1xfilter paliva, 1xvymena chladiacej kvapaliny)... praca samozrejme cosi stala, ale nemyslim si ze su to velke nahlady. Kopa ludi tu najazdi rocne 10 az 15 000km, teda tych 4000 Kc rocne za kompletnu kontrolu nie je v porovnani s pokojnym spankom vobec vela


EDIT: este jedna vec... pozeram tvoj dennicek, velmi pekne to mas rozpisane.. podobne si to vediem ja na spritmonitore, od kupi ma garancky a vsetky doplnky a servis stali 34 800Kc (za 19 mesiacov co auto mam), teba podla dennicku 119 000Kc... neviem kolko si od kupi auta najazdil, u mna je to dneska 55 900km. Viem, ze si vela investoval do tuningu, ale beriem to naklady ako naklady :-) takze ako asi vo svetkom - vsetko je relativne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Gandalf »

Zastávám podobný názor jako Mexican, jsem rád, když přesně vím, jak se s autem od začátku jezdilo, jak se o něj pečovalo a mám z toho celkově lepší pocit. I když v mém okolí je spousta lidí, kteří na ojetiny nedají dopustit, mě by to asi nebralo :-) Ale to odbočuji od tématu vlákna, tak pardon...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Vilda »

Taky mám radši nový auto ...... mám z něj mnohem lepší pocit. Koupit ojetinu, je jako kupovat zajíce v pytli .. nikdy nevíš, co se kdy může vysypat a co bývalý majitel zakamufloval :? To radši zaplatím servisní prohlídky a mám klid .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Maťo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 lis 2008, 18:47

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Maťo »

Čaute accenťáci :hyu!Tak včera som absolvoval 1,servisnú prehliadku.Bol som v Košiciach,servis HaH.Robili kontrolu karoserie,kontrolu adoplnenie kvapalin,kontrola a n astavenie geometrie,vymenili olej.filter,olej(5l),tesnenie.Spolu k úhrade 87,42€,2633,61Sk.Som spokojný!Mal som vlastný olej,bez námietok.Za rok pôjdem do Košíc znova.
Hyundai Accent 1.5CRDi VGT Elegance,Celadon Blue.6/2008.
BigMax
*
Příspěvky: 39
Registrován: 16 črc 2008, 16:01
Bydliště: Dobříš

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od BigMax »

Nazdar všem!

Tak rok je fuč a nastal čas první garančky i pro nás!
- teda hlavně pro mího Ácu.

Dnes dopoledne Praha - Pyramida Průhonice: cesta 50+50km

popis..................................sazba.........norma.........sleva..........cena

servis roční..........................542,-..........1,5h............................813,-
prohl.karoserie......................300,-..........0,5h...........100%......... -
drobný mat. .............................................................................99,-
filtr olej..................................................................................177,-
pylový filtr..............................................................................680,-
olej vlastní Total 9000 5w40 5L (cena 940,-)................................. -
..........................................................................................-------
..........................................................................................1.769,-
.............................................................................DPH..........336,-
..........................................................................................-------
.............................................................................celkem....2.105,-
...........................................................celkem s vlast.olejem...3.045,-

Přístup technika celkem dobrý, docela ochotný, odepsal na mejla, kde i rozepsal
co se bude dělat a za kolik a konečná cena se lišila jen o 45,-kč (drobný mat.).
Vlastní olej bez nejmenšího problému a ještě mi pochválil dobrý výběr druhu oleje.

V servisní knížce (ani nikde jinde) žádná zmíňka o vlastním oleji !! Úplná
samozřejmost a ještě mi vrátili obal asi s třema deci oleje na dolití a to je
ryska na ,,max,, :shock:

Nakonec zhodnotil prohlídku, co je v jakým stavu (náplně,destičky,karoserie),
pochválil Ácu (,,jako kdyby vyjel z prodejny,, :mrgreen: ) a už jsme jeli domu.

Závěr? Jsem spokojený.
A proč jsem nejel tam, kde jsem Ácu kupoval? Stačil jediný dotaz na olej
-,,neexistuje,v žádným případě!,, a to mi stačilo. Tuto zkušenost má i můj
švagr (getz). Takže Autoprofi Příbram bohužel - snad někdy příště. #-o

Mějte se fajn a někdy na dalším srazu ahoj MAX
,,zlaťák-CRDi,,
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“