S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Hardcam »

vinklar: ano, delaji obtize a to byl jeden z duvodu, proc jsem tam letos nejel. Zname loni na hodinu zdrzeli a vsechno jim prehrabali. A dejte si pozor, pokud pojedete soubezne s dalnici po okresce na Octavie II kombi, jsou neoznacene, pouze Vas predjede a rozsviti napis Follow Me. Vim minimalne o jedne zlate a dvou stribrnych. Jezdi pry i po dalnicich. A to si pak najdou cokoliv, obzvlast na mym aute. A prijde mi to v poradku, ze delaj potize, protoze dalnice jsou od toho, aby se po nich jezdilo. Tady u nas taky nejezdime obcema, kde chtel lidi poklidne zit, ale po dalnicich. A 1000Kc za nase dalnice je ve srovnani s 30EUR mesicni v zahranici prd, protoze po jejich dalnici se jezdi komfortne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jíra T.
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2008, 18:43
Bydliště: Praha 7

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Jíra T. »

To Vinklar + Hardcam :

Ahoj.

Já jsem se nesetkal se žádnejma potížema ani na jedný trase ve Slovinsku. Nikdo mě nestavěl, ani jsem neviděl, že by policejní nebo civilní auto kohokoliv stavělo.
Pokud se přechodu hranic týká, tak Slovinsko-Chorvatsko jsme jeli ve středu okolo poledne a v naprostý pohodě. Zpátky jsme jeli tytéž hranice v sobotu okolo poledne, a byla menší kolona, tak na cca 1/4 hoďky, ale neprohlíželi nikoho. Ani Chorvati, ani Slovinci.
Přechod hranic Chorvatsko - Černá Hora jsem absolvoval 2x tam a 2x zpátky (uprostřed pobytu jsme vezli děti do Dubrovníku na letadlo), a jediná zácpa byla při cestě domů (v pátek v poledne), to jsme tam trčeli asi 3/4 hodiny. To Chorvati probírali některý auta, ale cizince z EU ne, jenom Černohorce, Albánce a vlastní. Při těch dalších 3 přechodech neprobírali nikoho. Ani jedni.
Za celej pobyt mě ani v jedný zemi nikdo nestavěl, nešikanoval, nic. Ale připouštím, že to mohla bejt náhoda, že to tak není vždycky.

Takže jsem spokojenej.

A k těm dálnicím : dovolím si nesouhlasit s Hardcamem. Nejsem v žádném případě povinen jet po dálnici, a to ani když tou zemí jenom projíždím. Pokud za jízdu mimo dálnici Slovinci někoho šikanujou, pak je to hodně ubohý, takový policejně-státní. Já si přece můžu klidně udělat turisticky zajímavou projížďku, vidět mnohem víc, než když svištím po dálnici, zastavit se v pravý místní hospodě a ne v prefabrikovaným motorestu na odmorišti, a tak podobně.

Jíra
Accent 1,4i MT Dynamic, Ebony Black / Beige, 03.2008
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Hardcam »

Jira: jak by se libilo Tobe, kdyby ses po letech zbavil dopravy ve svy ruusny vesnici a najednou se lidem nechtelo platit za dalnicni znamku, tak to strihnou v noci pod Tvyma oknama? Tranzitni doprava ve zbytku Evropy vede po dalnicich zpravidla ne v moc pekny prirode, zatezuje to sice taky zivotni prostredi, ale aspon ne ty jejich hezky mestecka a vesnicky.. Ale neee, my cesi, par chudejch polaku a uklizecky z Nemecka just musej jezdit uprostred noci vesnicema...jako satisfakce mi to od tech policajtu prijde docela trefny :mrgreen: chudaci deti a lidi, co sli za pokidnym zivotem na venkove.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Hardcam »

Jinak na www.chorvatske.cz je vse potrebne na cestu

nezapomente vzit s sebou CZku, kdyby ji Chorvati po Vas chteli vylepit, nekteri celnici CZku na RZ neuznavaji, dale vestu pro kazdyho clena posadky kvuli Rakusakum a vsechno nacpat pod predni sedacky vcetne lekarnicky. V pripade karavanu musite mit dva trojuhelniky. Dalnicni znamky se vylepuji pouze na stred nebo na stranu ridice, nikoliv jako u nas nalevo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jíra T.
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2008, 18:43
Bydliště: Praha 7

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Jíra T. »

Nemá cenu se hádat, je to názor proti názoru.
Každej máme možnost svobodný volby, z toho, co jsme tu napsali si musí každej udělat svůj závěr.

Pro Vinklar :
http://www.cerna-hora-info.cz/obec/cerna_hora.html
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... index.html

Cestou do ČH se přejíždí i území Bosny a Hercegoviny, pročetl jsem si i ... http://www.bosna.cz/turistika.html

A dá se vyhledat i spousta dalších užitečnejch informací.
Accent 1,4i MT Dynamic, Ebony Black / Beige, 03.2008
vinklar
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 úno 2009, 18:06

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od vinklar »

Hardcam píše:vinklar: ano, delaji obtize a to byl jeden z duvodu, proc jsem tam letos nejel. Zname loni na hodinu zdrzeli a vsechno jim prehrabali. A dejte si pozor, pokud pojedete soubezne s dalnici po okresce na Octavie II kombi, jsou neoznacene, pouze Vas predjede a rozsviti napis Follow Me. Vim minimalne o jedne zlate a dvou stribrnych. Jezdi pry i po dalnicich. A to si pak najdou cokoliv, obzvlast na mym aute. A prijde mi to v poradku, ze delaj potize, protoze dalnice jsou od toho, aby se po nich jezdilo. Tady u nas taky nejezdime obcema, kde chtel lidi poklidne zit, ale po dalnicich. A 1000Kc za nase dalnice je ve srovnani s 30EUR mesicni v zahranici prd, protoze po jejich dalnici se jezdi komfortne.
pro Hardcam-Já mile rád zaplatím za dálnice ,které mi ušetří čas.Ale platit za cca.10 km dálnice ve Slovinsku 2x 15 Euro a zbytek taky jedeš po okreskách je zlodějna a to odmítám podporovat.Na ty chudáky obyvatele dotčených vesnic měla myslet jejich vláda, když tuto zlodějnu připravovala.Navíc mě nemusíš poučovat jaké to je když obcí projíždí tisíce aut.Jsem z Plzně a než nám udělali dálniční obchvat trvalo to snad 12 let a byl to očistec.Za ušetřená Eura půjdem s rodinou v Č.H.na dobrou večeři.Již se těším na jejich exelentní čevabi ,pljeskavicu a zapiji to výborným Nikšičko pivo. :D/
Jak psal Jíra .T.300 gramové porce to jsou porce pro chlapy.
Uživatelský avatar
Jíra T.
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2008, 18:43
Bydliště: Praha 7

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Jíra T. »

Naprostej souhlas.
Nikšičko jsem zapomněl ve svých předchozích příspěvcích zmínit. Je fakt móc dobrý. Lehký, osvěžující, pro mě jako člověka upřednostňujícího "desítku" je to skvělej mok.
"Jedno veliko točeno" byla moje nejčastější objednávka v místních hospůdkách.
A samozřejmě "pečena paprika" s česnekem, to je pro mě lahůdka, stejně jako "ligni na žaru". To prostě nemá chybu.
A jehněčí kotletky nebo "domaca kobasica" na grilu, mňam.
Kruci, hned bych se tam ještě na pár dní vrátil ...
Accent 1,4i MT Dynamic, Ebony Black / Beige, 03.2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Vilda »

To Jíra T : Herdek, jenom to čtu a mám slinu, jak lepidlo na draka :D Jíro, nepopisuj ty dobroty tak barevně ..... mám velkou představivost :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od ryba »

vilda: Ted jsme chytali na Slapech na dovoleny, Hrimezdice, zacatek SLapsky prehrady, vubec jsme si nestezovali, ale meli jsme echolot a krmili jsme...candati kazdej vecer jatka, kapri, amuri, parada, pekna chytacka. Chytali jsme na prelomu melciny a srazu do hloubky.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Jíra T.
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2008, 18:43
Bydliště: Praha 7

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Jíra T. »

Funguje ještě v Hříměždicích palírna (tuším pana Černého)?
Míval vynikající hruškovici. Tak 5 let zpátky, od tý doby jsem se tam už nedostal.
Accent 1,4i MT Dynamic, Ebony Black / Beige, 03.2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Vilda »

ryba píše:vilda: Ted jsme chytali na Slapech na dovoleny, Hrimezdice, zacatek SLapsky prehrady, vubec jsme si nestezovali, ale meli jsme echolot a krmili jsme...candati kazdej vecer jatka, kapri, amuri, parada, pekna chytacka. Chytali jsme na prelomu melciny a srazu do hloubky.
Tak doufám, že jsi mi tam nějaký rybky nechal :D já v září taky vyrážim na Slapy - kemp Oboz, je to kousek od Cholína .... taková podzimní dovolená. Před čtyřma rokama v červnu, na zahájení, jsem tady zapřáhnul sumce, ale nedal mi šanci :? měl jsem tam filátko na candoše a vzala to tahle obluda ..... ale co naděláš, když máš namotanou 25 vlasec a vůbec nemáš šanci ho zabrzdit, natož ho otočit :cry: takže mi vymotal celou špuly a pak mi to utrh ....

Tady je jeden větší z Lipna - poledňák, míra okolo 75 cm ... ale už je to pár let zpátky, dneska když na Lipně chytíš kapra 55 cm, tak jseš geroj =D>

Obrázek
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Jíra T.
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2008, 18:43
Bydliště: Praha 7

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Jíra T. »

Vilda píše:To Jíra T : Herdek, jenom to čtu a mám slinu, jak lepidlo na draka :D Jíro, nepopisuj ty dobroty tak barevně ..... mám velkou představivost :lol:
rozumím Ti, já taky. :wink:
na mým oblíbeným webu o nožích (http://www.knife.cz pro ty, který by to taky zajímalo) je samostatný vlákno "Kulinářský koutek" a má velkej úspěch a návštěvnost.
možná by se tu taky uplatnilo. třeba by mělo podobnej úspěch jako "Hyundai a kočičky" :D/
Accent 1,4i MT Dynamic, Ebony Black / Beige, 03.2008
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od ryba »

rozhodne sli dobre. Kupodivu i pocasi bylo ok. A to docela dost sibovali s vodou. To Jira: Funguje, viz http://www.palenicemostarna.wz.cz/
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od dav »

Vildo: Seč - fajn, je tam pěkně. Poklidný kemp U letadla a u hráze - pro rybáře pohled jedna radost. Já nerybařím. Jezdívám tam relaxovat a točí gambáč skoro všude.

Obrázek
Obrázek
Byl - Accent 1.6
Miros
**
Příspěvky: 127
Registrován: 19 bře 2008, 08:18
Bydliště: Chotěboř

Re: S Accentem na cestách.. výlety,dovolené + foto

Příspěvek od Miros »

Vildo,omlouvám se,že píšu dýl.Jo,na Seči je míst na táboření dost.U letadla,je to asi půl kiláku od hráze.Letadlo tam už asi nejni,nechali ho dojit do dezolátního stavu.Další kemp je na pláži,to je směrem před Sečí.Další možnost je mezi Sečí a Hoješínem.Je to na rybaření jak dělaný.Kousek k vodě a na nákup taky.Ještě bývalo dobrý táboření na Ustupkách.Ale nevím jak to ted funguje.Dost pozemků díky restitucím a ,,pořádku"v privatizaci se náhle oplotilo.Já v r87 šel na vojnu,pak rodina a ted tam jezdím jen k rodičum.Bydlím 20km.
Jinak jsme byli na Mělických písákách.Super.Jezdíme tam už leta.Jedinej Hyndajek,a jak zářil.Až doma,při jeho očistě jsem zjistil,že ,,dobrák soused"mi odřel přední kapotu.Najel s Octávkou až k mému a pak nosil věci.Vypadá to,že něco přez ní tahal.Dostat ho ted do ruky.... :oops: Až stahnu fotky,tak nějakou přidám.Poradí někdo,jak?
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“