pristojovka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Ligimaster
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2009, 19:39
Kontaktovat uživatele:

pristojovka

Příspěvek od Ligimaster »

robil uz niekto zmenu podsvietenia pristrojovky a ovladacov kurenia ........ je to vobec mozne zmenit a pristrojovka ma ziarovky alebo ledky diky :-k
Santa Fe 2.0 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: pristojovka

Příspěvek od Pavel M »

U starýho santíka jsou žárovky.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: pristojovka

Příspěvek od Rexcor »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... t&start=15
Udělat to jde. Pod budíkama jsou žárovky s paticáí jako pro parkovačky(dají se tedy nahradit LED do parkovaček). Dál už jsou různé. My jsme vše nahradili LED s dodělávaným odporem.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Ligimaster
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2009, 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: pristojovka

Příspěvek od Ligimaster »

A ako sa vyhadzuje von pristrojovka je to zlozite? :?
Santa Fe 2.0 CRDi
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: pristojovka

Příspěvek od Maky »

Nie je to nic zlozite......teraz :D , ked som to rozobral aj vdaka ludom z fora.
Pristrojovka:
1. volant uplne do spodnej pozicie, inak nedostanes von oramovaci plast pristrojovky!!!!!
2. 2x sruby pre plastove oramovanie (kalpicku ako mi bolo poradene)
3. 4x sruby uchytenie pristrojovky
4. odpojit kable a vymenit ziarovky za LED

Stredova konzola s ovladacmi( je rozdelene na dve casti):
1. v popolniku su skryte 2 x sruby - z dole - treba sa zohnut ;-) - nic viacej
2. dat dole prvu polovicu - ide to trochu z tuha, ale da sa...odpojit kable (este teraz ma z toho bolia prsty)
3. vymontovat autoradio - odpojit!!!!
4. ak das prec prvu polku konzoly, najdes skryte dalsie 2x sruby pre druhu polocivu konzoly
5. druha polovica ide dat von tazsie ako ta prva ... o dost...jednou rukou tahas z hora... tam kde su vetracie otvory a druhou cez otvor po autoradiu....to boli nervy :twisted:
6. odpoji kable.

Zelam prijemnu pracu...je to babracka menit ziarovecky za LED+predradeny odpor (treba si jeho hodnotu dopocitat inak odpalis LED ..na beton. Hodnoty su od 280 -470 ohmov zalezi na parametroch LED-iek). Inak vsetko je uchytene cez plastove haciky (tlacidla, krytky atd.)...treba pouzit trochu citu a nervov.
...ale vysledok stoji za to (vid obrazky od rexcor)....aspon myslim. Ja som to este nedokoncil. Dal som tam farebne ziarovky 1.2W celeskolenene a stoji to za prd (nic to nesvieti). V pondelok idem objednat LED....dufam,ze mi pridu aspon do konca tyzdna. V tom www.gme.sk su strasne pomali.... a nikdy nic nemaju na sklade, debili. Vobec, ci maju nejaky sklad, sa cudujem ja #-o ???....ale zatial mali vsetko co som kedy kolvek potreboval, to im musim priznat.
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
raiman76
Příspěvky: 2
Registrován: 05 črc 2009, 09:20

Re: pristojovka

Příspěvek od raiman76 »

Ahoj, mám dotaz. Mám Santu asi měsíc a nejsem si jistý zda mě funguje kontroka málo paliva. Ručičku mám skoto na 0 a stále nesvítí. Má se kontrolka rozsvěcet při startování jako ostatní nebo jen když opravdu dochází nafta.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: pristojovka

Příspěvek od zdenek76 »

raiman76 píše:Ahoj, mám dotaz. Mám Santu asi měsíc a nejsem si jistý zda mě funguje kontroka málo paliva. Ručičku mám skoto na 0 a stále nesvítí. Má se kontrolka rozsvěcet při startování jako ostatní nebo jen když opravdu dochází nafta.
Podle mě se při startu nerozsvěcuje. Rozsvítí se až když zbývá na cca 50km a pak když je to už fakt krizovka, tak myslím začne blikat.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: pristojovka

Příspěvek od Redvous »

zdravím, právě mi přišlo nové autorádio a nejde mi vytáhnout to staré. Jak na to? zkoušel jsem rozebrat ten středový panel, spodní díl šel ale ten vrchní nejde, protože jde mírně za panel starého rádia a ten je asi nějak na pevno a mám strac to nějak moc rvát at mi středový panel nepraskne://
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: pristojovka

Příspěvek od zdenek76 »

pokud nemáš origo vyndávací plíšky k radiu, tak vem nějaký delší plíšky, zasuň je po bocích radia do rámečku a odjisti západky v šuplíku, pak to normálně vytáhneš ven.

Anebo zaparkuj v nějaké indiánské čtvrti a nech chvilku otevřený dveře, on už to starý radio někdo vytáhne
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Plano
*
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2009, 20:39
Bydliště: pár kilometrů od Hradece Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: pristojovka

Příspěvek od Plano »

Indiánská čtvrť mne pobavila :-) Otázkou je, jestli tam zůstanou aspoň nerozřezané sedačky :-) Omlouvám se za offtopic, ale nedalo mi to.
I30 Kombi 1,6 2014

předtím:
Trabant 601
VW Pasaat 1.6 CL
Peugeot 405 1.9 GRi
Škoda Felicia 1.3
Opel Vectra 2.0 16V
Škoda Fabia Combi I. 1.9 sdi
Škoda Octavia Combi I. 1.9 TDi
Hyundai Santa Fe 2,0 CRDi 4WD 2003

https://www.e-samolepky.eu
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: pristojovka

Příspěvek od Redvous »

jak hluboko +- asi? už jsem to tady totiž viděl tak jsem to zkoušel ale nešlo to víc jak 3-4 cm://
mají některé rádia ještě přední panel nějak na pevno do přístrojovky?
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: pristojovka

Příspěvek od Rexcor »

A nemáš to třeba zezadu přišroubované? Neobvyklé, ale někdo si s tím mohl i tak vyhrát.
Jinak my rádio vyndáváme pomocí kapesního nožíku.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: pristojovka

Příspěvek od Redvous »

Rexcor píše:A nemáš to třeba zezadu přišroubované? Neobvyklé, ale někdo si s tím mohl i tak vyhrát.
Jinak my rádio vyndáváme pomocí kapesního nožíku.
vůbec netuším, přes ty nožíky,plíšky po stranách to vůbec nešlo tak jsem zkoušel sundat celý středový panel, jde to všude ale přes to rádio to prostě drží, zkoušel jsem to rvát docela hodně a nic://
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: pristojovka

Příspěvek od Maky »

Najpr musi ist to radio von, inak to nejde a do stredovej konzoly sa nedostanes.....skoro :wink: ...ja som to vytrhol, ale so stastim a nic sa nezlomilo.
Na prednom paneli autoradia po krajoch su (mali by byt) 4 otvori pre tie "pliesky", ktore po vsunuti odtlacia spatne zapadky na autoradiu, ktore znemoznuju , aby radio "same od seba" :) vypadlo a odislo do 10 sekund :D . Musia byt uvolnit vsetky styri zapadky sucasne.
Teraz to robim tak, ze tam proste vopcham 4 x ocelovy drot s cca. 2mm priemer a radio povytiahnem cca. 5 cm, aby som nevytrhol konektor na antenu a na napajanie +repro a dostal sa k zadnej strane a vsetko odpojil.....no a potom hura von druhu polovicu stredovej konzoly a rychlo vymenit ziarovky za LED pre podsvietenie indikacie zapnutych hmloviek a vystraznych svetiel (blikacky)....ak v tom tlacidle vymenis ziarovku za LED-ku + odpor,....si dobry 8) . Ja som tam dal vysoko-svietivu (4500mcd) modru LED (priemer 5mm) a trochu som to s tou svietivostou prehnal....razi to strasne do oci....stacilo by dat vacsi odpor, ale uz nemam nervy to vsetko po nociach rozoberat ](*,)
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: pristojovka

Příspěvek od Redvous »

Tak jsem si ráno sjel ke známému do servisu at mi s tím pomůže a nakonec bylo to rádio přišroubované,takže by ho opravdu nikdo neukradl:o)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“