problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Espero »

Při srovnání Dacie Logan MCV (34 tis. Km) s Hyundaiem H1 (54 tis. km) musím souhlasit s názorem vyjádřeným v předchozím příspěvku o nekvalitě Hyundaiů. Letos v podstatě H1 spíše opravuji než jezdím, zatímco u Dacie jsem za celou dobu měnil jenom palubní desku v důsledku rozlomení zámku víka kastlíku, stěrače a v důsledku jejich nekvality jimi poškrábané čelní sklo (vše uznaná záruka), u H1 jsem - zatím - měnil spínače př. dveří, elektroinstalaci turbodmychadla, 3x novou baterku, 2x rozpadlé topení, házivost zadních brzdových bubnů, přední brzdové destičky v méně než 50 tis. Km, prasklé čelní sklo od horka z vnitřní strany a novou nádobu ostřikovače. Na druhou stranu pohodlí v Hyundaji, příjemné pocity při jízdě a perfektní řidičská ergonomie ve srovnáníémi s jinými typy (třeba Octavie, Fabie, Honda Civic, ale i ta Dacie) převažuje nad nepříjemnými pocity při zařizování oprav a hlavně jejich placení.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: problémy

Příspěvek od jandaxx »

Tak EGR ventil by měl servis vyměnit na záruku bez debat. Když já jsem tenkrát napsal, kolik jsem měl problémů s Elantrou - ještě víc než Ty, tak jsem tady byl sprostě napadnutej, že lžu, pomlouvám Hyundai, jsem agent Škodovky a podobně. Blbý je, že jsi do auta nacpal X desítek tisíc za nový kola a pneu, snížení, tmavý okna atd. To už Ti nikdo nezaplatí... Bohužel jsi asi padnul na špatný kus, jako já. Vím, tohle konstatování je prd platný a trpkost v ústech vůči značce už zůstane navždy......... Celé Tvé putování Hyundai Clubem i s jeho počátečním nadšením, sleduji od začátku. Postupně ovšem opadalo, jak se začal objevovat jeden problém za druhým. Projevilo se to i v Tvém podpisu, když zmizela ta max. spokojenost. Ještě štěstí, že jsi nenechal motor načipovat. To by byla výborná záminka pro neuznání reklamace EGR ventilu. Přeji mnoho štěstí v servisu.
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

jj Folie, 17 kola, snižení, parkovací čidla atd... a auto je zrovna špatny kus, když např czechjoker ma najeto skoro 100tis km bez jediného problému. Bohužel Hyudai tímto u mě ztratil důvěru.. jj sem tu na foru od roku 2006 a auto sem koupil 2008 tak se zdálo že zasadní problémy nejsou... nevím jak si to mam vysvětlit. Na citroenech sem měl tyhle problémy po 5 letech provozu a najetých 200tis km ale tady víc závad po ujetí 50tis km... Mám vás rád kluci a budu sem chodit pořád ale musíte mě prostě chápat [-o< :lol: aspon bude mlada ráda že ma auto
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: problémy

Příspěvek od Vilda »

David C3 píše:jj Folie, 17 kola, snižení, parkovací čidla atd... a auto je zrovna špatny kus, když např czechjoker ma najeto skoro 100tis km bez jediného problému. Bohužel Hyudai tímto u mě ztratil důvěru.. jj sem tu na foru od roku 2006 a auto sem koupil 2008 tak se zdálo že zasadní problémy nejsou... nevím jak si to mam vysvětlit. Na citroenech sem měl tyhle problémy po 5 letech provozu a najetých 200tis km ale tady víc závad po ujetí 50tis km... Mám vás rád kluci a budu sem chodit pořád ale musíte mě prostě chápat [-o< :lol: aspon bude mlada ráda že ma auto
Tak tohle může nepochopit jen blbec :? přesně vím jak se cítíš, sám jsem si tohle prožil s Renaultem .... už jsem se bál vůbec někam vyjet :| absolutně jsem vozu nevěřil, protože jednu závadu odstranily a za chvíly se ozvalo něco dalšího. Takhle to šlo celý rok .... až potom to nějak ustalo a dalších pět let byl vcelku v pohodě. Doufám, že Yeti tyhle problémy mít nebude ... jinak včera jsem si Yetíka prohlídnul a vypadá docela dobře ... jen mi trochu nesedí ty mlhovky, ale to bude o zvyk. Tak Ti držim palce, aby se ta smůla už neopakovala ... čeho je moc ....... znáš to
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Mexican »

mno ja si myslim, ze Davidova frustracia v mnohom prameni zo servisu... opravovat 3x AB neznamena ze sa to 3x pokazilo ale ze proste nevedeli najst pricinu. pokazeny EGR moze skutocne suvisiet s nekvalitnou naftou. Urcite by vsak bolo dobre pozriet aj na stav sacieho potrubia a pod.. ale to snad odbornici od Samohyla zvladnu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

pánové Já už na to nemám sílu. Ted sem tam byl a že se řeší jestlí to uznají že se musí počkat na vyjádření Prahy.
Já- ok Praha to neuzná tak zaplatím 16tis a bude to v pořádku mužu stím jet 2500km dovolená, když se to pokazí zaplatíte odtah???
paní- Proč????
Já- vždyt jste to opravily za 16 a ručíte za to????
Paní- no víte, ta diagnostika nám nic neukázala ale myslíme si že je to ten ventil EGR?
Já- to siděláte prdel, opravujete systémem pokus-omyl?????
paní- nemáte to čiplé?????????????????????????????????????????????????
Já šel do kolen...............................................
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Espero »

Ale ono by ten ventil EGR šlo určitě zaslepit, jde částečné o přisávání zplodin zpátky ke spalování. Výsledkem by podle mého mělo být snížení spotřeby, zvýšení výkonu a bohužel zvýšení emisí. Ale byl by pokoj.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: problémy

Příspěvek od jaara »

Ten servis je totálně neschopný. Podle popisu závady to vůbec nevypadá na EGR ventil, ale spíš na snímač polohy plynového pedálu. To je první věc, kterou by měli zkusit vyměnit, pokud neví, čím to je, protože bude podstatně levnější než EGR ventil.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: problémy

Příspěvek od jandaxx »

tak ono je to pokus-omyl i v jiných oborech a se schopností servisu to nemusí souviset. Diagnostika nic neukáže a auto je složeno z tisíce součástek. A teď hledej, která to je. Tohle se dělá všude, nejenom u Hyundai. Jenom nikde na plnou hubu nepřiznají, že si půjčují díly z jednoho auta do druhého, jen aby se zjistilo kde je vada. Smůla je, že máš auto na leasing. Nedá se ani vrátit... Je samozřejmě problém, jezdit v autě, kde je něco v háji, neví se ale co a kdykoli se to může projevit...
Servis by to ale měl uznat na záruku. Musel by prokázat, proč to neuzná. To důkazní břemeno je na něm, ne na Tobě.... Tak se s nimi moc neser :evil:
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

No Davide, nestačím se koukat :shock: :?
Jojo, já si říkal, že to není možné, že ty máš od začátku problémy s aute.
Asi to bude opravdu páteční kus...nebo aspoň v to doufám...nerad bych něco podobného řešil i já :-k Na druhou stranu jsem za rok a čtvrt neměl s autem žádný veliký problém...kromě špatné geometrie je to v "cajku"...ŤUK ŤUK
Osobně jsem si říkal a nebo předpokládám, že až odjezdím leasing, tak si pořídíi i30 combi...uvidím postupem času, každopádně jsem zatím s accentíkem spokojený...Hodně štěstí s opravou!!! :roll:

Jo, co si koupíš za Yetíka???
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

ted sem mluvil s účetním a volal sem na leasing. Problém není. Zaplatí se jednorázová splátka (asi 200tis) a prodám to nevím za kolik. Dám akontaci a vemu něco jiného.... každopádně prodělek moc velký
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od dantasik »

Este bych dodal k tomu EGR ze ja ¨jsem snim taky zustal vyset, auto slo natocit ale neudrzelo se, pak me jednou ukazal mechanik kde se to odpojuje, protoze jsem zustal vyset pak znovu kvuli tomu ze spatne dotahli hadici podavaciho cerpadla...ale kdyz se egr odpoji tak se zavre a smitec. Ja ho mel totalka zakarbonizovany.


Jinak doplaceni leas po 1-2letech kdyz auto blyo treba na 5 tak je to podel jak krava....to asi nic jinyho nejde rict. Ja sem byl ze sonatou taky takhle hotovej, pak jsem zmenil servis a jsem hnedka veselejsi a od nejakejch 25-30tKm uz leju jen naftu a jezdim na vymenu oleje a filtru.
Je to des bes ze se novy auta takhle sypou :(Ale ze zkusenosti vim ze proste jak ten servis nefunguje a nestavi se k problemum hned tak rychle pryc, jak tu nekde psal Mr.Hyundai profit z prodeje auta je maly a rikat si v hlave ze auto bylo kupovany tam tak budu jezdit proste tam je chyba...Ja dojizdim skoro 50Km do servisu ale jsem spokojeny.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

David C3 píše:ted sem mluvil s účetním a volal sem na leasing. Problém není. Zaplatí se jednorázová splátka (asi 200tis) a prodám to nevím za kolik. Dám akontaci a vemu něco jiného.... každopádně prodělek moc velký
Pane jo, to jsou ale starosti. :(
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: problémy

Příspěvek od Gandalf »

Je pravda, že všechno tohle je relativní. Já se takhle trápil s Fabií, hloupé závady v mechanice i elektro, pak už jsem střídal servisy (vesměs katastrofální přístup) a nakonec šla z domu a jsem rád.
V každém případě bych taky zkusil změnu servisu, zbavovat se auta v téhle fázi leasingu je finančně totální propadák a opravdu ještě může překvapit a dobře sloužit.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: problémy

Příspěvek od jandaxx »

dantasik píše:rikat si v hlave ze auto bylo kupovany tam tak budu jezdit proste tam je chyba...Ja dojizdim skoro 50Km do servisu ale jsem spokojeny.
Přesně. Taky jsem koupil auto a jezdil tam. Pak se servis choval jako prase, takže jsem začal jezdit jinam. Výčitky nemám. Jejich problém.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“