Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Chrochnik »

laufas píše:Bezpecnostni nemame-zbytecnost.
No já bezpečnostní šrouby nepovažuju za zbytečnost od té doby, co jsem našel svoji feldu na parkovišti bez dvou kol ležet na zemi. Naštěstí tam byla vrstva uježděného sněhu, takže brzdový kotouč se jen zabořil a nic se mu nestalo. Ale pokud většinou parkuješ v garáži u RD, tak to je zas jiná situace.
Já jsem bezpečnostní šrouby vyrazil z prodejce jako jeden z bonusů.

Udivuje mně, že tady píšete, že na lité kola musí být jiné šrouby (u :hyu: by jsme měli spíš psát matice :wink: ) , když jsem se při koupi ptal prodejce, tak mi tvrdil, že na plecháče i lité jsou matice stejné, tak jak to vlastně je?
Já jsem teď v situaci, že jsem to koupil na plecháčích, na zimu na ně nechám obout zimní pneu (nejspíš Michelin Alpin A3) a na jaře chci koupit lité disky. Budou to muset být 15", když už mám ty 15" letní pneu, ale na těch českých silnicích ... raději vyšší profil. Takže budu muset kromě disků kupovat i jiné matice?
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Vilda »

To Chrochnik : Matice jsou součástí sady litých kol a jsou opravdu menší než na plecháče ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od maco »

mohu potvrdit...
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Digis »

To nemůžu potvrdit, měl jsem dva typy elektronů a oba se přidělávali původníma šroubama. A taky teda nevím nic o tom že by byly šrouby součástí sady elektronů možná to záleží na typu auta, ale ani tak tomu moc nevěřím. Ale pokud by to tak bylo, tvrdím že elektrony se dají přidělat stejnýma šroubama jako plecháče. A taky záleží na typu některý auta mají šrouby a některý matky, obojí je správně.
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od matysekul »

Záleží co máš za kola. Kola od alcaru mají většinou menší díry. Je možné,že příslušenství hyundai,nebo od jiného výrobce mají díry větší a tím pádem by se mohly použít stejné matky. Ale i tak budou mít matky jiné dosedaci plochy,než matky na plechy. Já dostal s hliníkácema sadu matek na všechny kola.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
mesires
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2009, 14:52
Bydliště: Albrechtice, Karviná

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od mesires »

Budu to řešit podobně jako Chrochnik. Teď na zimu koupím zimní pneu a přezuju je na plecháče.
Letní 15" pneu chci dát po zimě na nová alu disky. Prozatím jsem uvažoval o Dezent V dark (mám tmavěšedý lak).

Dvě otázky:
1. Má vůbec smysl alu o tak malém průměru? S ohledem na cenu plecháčů asi není co řešit.
2. Viděl / má někdo z vás ty dezenty V na i30? Na elektrony.cz si je orientacni nahled na auto s disky, ale je to doopravdy jenom orientační. Jsem rozpolcený, jestli volit víc tenkých nebo méně širších paprsků v disku.
i30cw Steelgray, 1,4 cvvt, classic plus, Nošovice - koupeno 07/2009
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od matysekul »

Prolistuj tohle téma. Tyhle kola mají minimálně dva uživatelé. A když tu nebudou,zkus prohlédnout fotky vašich i30. Určitě něco najdeš.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od maco »

mesires píše:1. Má vůbec smysl alu o tak malém průměru?
proc ne? alu jsou prece jenom hezci...a prumer kol tu asi byl resen uz hafo moc, ja mam 15ky alu a jsem spokojenej, na vetsich by auto vypadalo asi jeste lepe, pri zavodnickem stylu jizdy by taky se sirsima a nizsima pneu bylo auto stabilnejsi, ale ten rozdil neni u i30 az tak velkej. S mensim prumerem disku a vyssima pneu zase na nasich otresnejch silnicich snad oddalis vrzani v interieru a odrovnanej podvozek...
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

maco píše:mohu potvrdit...
ja taky.

A k tem bezpecakum. Uz jsem tu psal, ze v dnesni dobe maj zlodeji uni nastavce, takze jim ten sroub nedela zadnou prekazku. Je to jen proti nejakym zacatecnikum nebo zavistivymu sousedovi.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Radim Brožek »

je nějaký rozdíl mezi plechovými disky s kódem FD a FDH?
V techničáku mám pro CW kód FDH, na netu jsou vesměs disky FD 5,5Jx15 5x114.3
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Digis »

mesires píše:Budu to řešit podobně jako Chrochnik. Teď na zimu koupím zimní pneu a přezuju je na plecháče.
Letní 15" pneu chci dát po zimě na nová alu disky. Prozatím jsem uvažoval o Dezent V dark (mám tmavěšedý lak).

Dvě otázky:
1. Má vůbec smysl alu o tak malém průměru? S ohledem na cenu plecháčů asi není co řešit.
2. Viděl / má někdo z vás ty dezenty V na i30? Na elektrony.cz si je orientacni nahled na auto s disky, ale je to doopravdy jenom orientační. Jsem rozpolcený, jestli volit víc tenkých nebo méně širších paprsků v disku.

Já to mám naplánovaný úplně podobně. Teď na zimu koupím a obuju na plecháče tady tyhle, které se dost chválí
http://www.rajpneu.cz/pneumatika-122100 ... 1T-M-S.php a na léto si koupím taky Dezenty V úzké desetipaprskové 16" nebo 17" a k tomu nějaký gumy šíře 205. Vím že bych mohl ušetřit kdybych si koupil elektrony 15" na stávající gumy, ale nechci 15" větší vypadají líp. Ale to je samozřejmě věc názorů:)
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

laufas píše:
maco píše:mohu potvrdit...
ja taky.

A k tem bezpecakum. Uz jsem tu psal, ze v dnesni dobe maj zlodeji uni nastavce, takze jim ten sroub nedela zadnou prekazku. Je to jen proti nejakym zacatecnikum nebo zavistivymu sousedovi.
maju uni nastavec len ked kupis nejake suviksove sroby... ked su znackove tak kazda seria ma odchylku a to by tych nadstavcom musel mat ten zlodej mozno 100-200 [-X
Bezpectnostne sroby su dobra vec ale len tie kvalitnejsie a nie take co kupis hoci kde na pumpe :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Digis »

89majlo96 píše:
laufas píše:
maco píše:mohu potvrdit...
ja taky.

A k tem bezpecakum. Uz jsem tu psal, ze v dnesni dobe maj zlodeji uni nastavce, takze jim ten sroub nedela zadnou prekazku. Je to jen proti nejakym zacatecnikum nebo zavistivymu sousedovi.
maju uni nastavec len ked kupis nejake suviksove sroby... ked su znackove tak kazda seria ma odchylku a to by tych nadstavcom musel mat ten zlodej mozno 100-200 [-X
Bezpectnostne sroby su dobra vec ale len tie kvalitnejsie a nie take co kupis hoci kde na pumpe :wink:

No po tom co jsem musel jet po dvou výměnách všech kol, do pneuservisu, aby mě nějak pomohli dvě kola povolit, bezpečnostní šrouby už nechci vidět. Nevím co se prodává na benzince, ale tyhle stály skoro litr a kupovali se společně s elektronama.
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

89majlo96 píše:
laufas píše:
maco píše:mohu potvrdit...
ja taky.

A k tem bezpecakum. Uz jsem tu psal, ze v dnesni dobe maj zlodeji uni nastavce, takze jim ten sroub nedela zadnou prekazku. Je to jen proti nejakym zacatecnikum nebo zavistivymu sousedovi.
maju uni nastavec len ked kupis nejake suviksove sroby... ked su znackove tak kazda seria ma odchylku a to by tych nadstavcom musel mat ten zlodej mozno 100-200 [-X
Bezpectnostne sroby su dobra vec ale len tie kvalitnejsie a nie take co kupis hoci kde na pumpe :wink:
Nene. Myslis, ze jsou ti zlodeji tak blbi?
Stejne jako se vsim - kdyz ti budou chtit ty kola ukrast, ukradnou je.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

ano ked na ne nastrieka tekuty dusik, ale tam ma riziko ze poskodi elektron, ale myslim si ze tolko nadstavcov nemaju...Maju len tie na tie lacne verzie ktore su vsetky rovnake... A ked nebudu mat nadstavec alebo neviem co a budes mat poriadne drahe elektrony tak zoberu odtahovku a zhabu ti cele auto, to je jasne, ale utracat za lacne verzie bezp. srobov je podla mna blbost, ked uz tak drahsie a znackove
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“