Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
daniela.ho
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2009, 20:43

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od daniela.ho »

hej,ale ked chces mimo SR, tak to potrebujes
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od JoKo »

daniela.ho píše:hej,ale ked chces mimo SR, tak to potrebujes
nejaky odkaz na nejaky konkretny zakon/vyhlasku? podla mojich vedomosti, ak splna auto podmienky na premavku na pozemnych komunikacoach na svk, tak ich splna aj v eu.

dokonca sa kamaratom stala dopravna nehoda v zahranici a nikdy po nich nechceli karticku z stk/ek {2x rakusko, 1x taliansko a 1x chorvatsko}.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
daniela.ho
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2009, 20:43

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od daniela.ho »

hmmm :) tak mne to vravel predajca :hyu: a takisto na stk,ze by sa oni mylili a ja vycaloval 21 euro len tak,ak ano tak fajn :mrgreen:
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od adam221 »

johnkk píše:
adam221 píše:Alebo to moze byt dovoz.... A niekde na zadnom skle ma KO.
dovoz to nie je , v popise ma Kúpené v SR:)
To som si nevsimol :(
Inac ja 3 roky jazdim do IT, a nikdy nechceli po mne STK+EK na aute co malo menej ako 4 roky...
Vresp. vecsinou ked zastavuju a vidia slovaka, tak ho posielaju dalej :D/
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od johnkk »

daniela.ho píše:hmmm :) tak mne to vravel predajca :hyu: a takisto na stk,ze by sa oni mylili a ja vycaloval 21 euro len tak,ak ano tak fajn :mrgreen:
hold smola, asi si xceli zarobit.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od johnkk »

JoKo píše:
daniela.ho píše:hej,ale ked chces mimo SR, tak to potrebujes
nejaky odkaz na nejaky konkretny zakon/vyhlasku? podla mojich vedomosti, ak splna auto podmienky na premavku na pozemnych komunikacoach na svk, tak ich splna aj v eu.

dokonca sa kamaratom stala dopravna nehoda v zahranici a nikdy po nich nechceli karticku z stk/ek {2x rakusko, 1x taliansko a 1x chorvatsko}.

Áno, viem. Povinnosť vykonávať STK je podľa vyhlášky min. dopravy č. 578/2006. Tá v § 47 ustanovuje lehoty, kedy sú autá povinné absolvovať STK. Pre nové autá je tam povinnosť prvej STK po 4 rokoch po prihlásení:

"(1) Technickej kontrole pravidelnej podlieha vozidlo
a) kategórie L1e a L2e v lehote štyroch rokov po jeho prvom
prihlásení do evidencie a potom periodicky
v štvorročných lehotách,
b) kategórie L3e, L4e, L5e, L6e, L7e, M1, N1, O1aO2 v lehote
štyroch rokov po jeho prvom prihlásení do evidencie
a potom periodicky v dvojročných lehotách,"

Obdobne je to pre Emisné kontroly, o tých zase pojednáva § 67.

To, čo som spomínal - tú administratívnu kontrolu, zaviedli zákonom 725/2004 s účinnosťou od 1.3.2005. Bolo to pôvodne v § 21 ods. 1 písm. c):
"(1) Prevádzkovateľ vozidla, ktoré je v premávke na pozemných komunikáciách, je povinný
a) udržiavať vozidlo v riadnom technickom stave podľa pokynov na obsluhu a údržbu vydaných výrobcom,
b) v ustanovených lehotách bez vyzvania a na vlastné náklady podrobiť
1. vozidlo technickej kontrole pravidelnej spôsobom a v rozsahu ustanovenom všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným na vykonanie tohto zákona,
2. motorové vozidlo emisnej kontrole pravidelnej spôsobom a v rozsahu ustanovenom všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným na vykonanie tohto zákona;
c) bez vyzvania a na vlastné náklady podrobiť vozidlo technickej kontrole administratívnej a motorové vozidlo emisnej kontrole administratívnej
1. do siedmich dní po prvom prihlásení vozidla do evidencie vozidiel,
2. do šiestich mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti zákona, ak po prvom prihlásení vozidla do evidencie vozidiel5) neuplynula lehota na vykonanie technickej kontroly pravidelnej a emisnej kontroly pravidelnej, ak takej kontrole podlieha;"

Rýchlo však zistili, že to prestrelili, preto túto povinnosť zrušili novelou č. 310/2005 s účinnosťou od 23.6.2005.

Viem to presne, lebo 11.júla 2005 som kupoval tiež nové auto a len tak tak ma tá povinnosť minula.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od johnkk »

johnkk píše:
JoKo píše:
daniela.ho píše:hej,ale ked chces mimo SR, tak to potrebujes
nejaky odkaz na nejaky konkretny zakon/vyhlasku? podla mojich vedomosti, ak splna auto podmienky na premavku na pozemnych komunikacoach na svk, tak ich splna aj v eu.

dokonca sa kamaratom stala dopravna nehoda v zahranici a nikdy po nich nechceli karticku z stk/ek {2x rakusko, 1x taliansko a 1x chorvatsko}.

Áno, viem. Povinnosť vykonávať STK je podľa vyhlášky min. dopravy č. 578/2006. Tá v § 47 ustanovuje lehoty, kedy sú autá povinné absolvovať STK. Pre nové autá je tam povinnosť prvej STK po 4 rokoch po prihlásení:

"(1) Technickej kontrole pravidelnej podlieha vozidlo
a) kategórie L1e a L2e v lehote štyroch rokov po jeho prvom
prihlásení do evidencie a potom periodicky
v štvorročných lehotách,
b) kategórie L3e, L4e, L5e, L6e, L7e, M1, N1, O1aO2 v lehote
štyroch rokov po jeho prvom prihlásení do evidencie
a potom periodicky v dvojročných lehotách,"

Obdobne je to pre Emisné kontroly, o tých zase pojednáva § 67.

To, čo som spomínal - tú administratívnu kontrolu, zaviedli zákonom 725/2004 s účinnosťou od 1.3.2005. Bolo to pôvodne v § 21 ods. 1 písm. c):
"(1) Prevádzkovateľ vozidla, ktoré je v premávke na pozemných komunikáciách, je povinný
a) udržiavať vozidlo v riadnom technickom stave podľa pokynov na obsluhu a údržbu vydaných výrobcom,
b) v ustanovených lehotách bez vyzvania a na vlastné náklady podrobiť
1. vozidlo technickej kontrole pravidelnej spôsobom a v rozsahu ustanovenom všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným na vykonanie tohto zákona,
2. motorové vozidlo emisnej kontrole pravidelnej spôsobom a v rozsahu ustanovenom všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným na vykonanie tohto zákona;
c) bez vyzvania a na vlastné náklady podrobiť vozidlo technickej kontrole administratívnej a motorové vozidlo emisnej kontrole administratívnej
1. do siedmich dní po prvom prihlásení vozidla do evidencie vozidiel,
2. do šiestich mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti zákona, ak po prvom prihlásení vozidla do evidencie vozidiel5) neuplynula lehota na vykonanie technickej kontroly pravidelnej a emisnej kontroly pravidelnej, ak takej kontrole podlieha;"

Rýchlo však zistili, že to prestrelili, preto túto povinnosť zrušili novelou č. 310/2005 s účinnosťou od 23.6.2005.

Viem to presne, lebo 11.júla 2005 som kupoval tiež nové auto a len tak tak ma tá povinnosť minula.

tak este som nieco nasiel

5. Sú administratívne kontroly povinné? Musí byť nálepkou označené aj nové vozidlo?
Nie, Zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách zaviedol povinnosť pre prevádzkovateľov vozidiel, bez vyzvania a na vlastné náklady, podrobiť nové vozidlo administratívnej technickej kontrole do 7 dní po prvom prihlásení vozidla do evidencie. Do 6 mesiacov od nadobudnutia účinnosti tohoto zákona (1.9.2005) mali byť administratívnej kontrole podrobené všetky vozidlá, ktorým ešte neuplynula lehota na absolvovanie prvej pravidelnej technickej a emisnej kontrole.
Cieľom zavedenia tejto povinnosti bolo v premávke jednoznačne oddeliť vozidlá, ktoré si svoju zákonnú povinnosť splnili (majú nálepku) a ktoré nie. Práve kontrolná nálepka umožňuje pohotovú a jednoduchú kontrolu vozidiel v premávke, avšak za predpokladu, že sú označené všetky vozidlá.

Zákon č. 310/2005 Z. z. z 23. júna 2005 zrušil ustanovenie § 21 ods. 1 písm. c) zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Pre prevádzkovateľov vozidiel to znamená, že bolo zrušené ustanovenie absolvovať povinnú administratívnu kontrolu v už spomínaných lehotách.

Označenie nového vozidla kontrolnou nálepkou a vystavenie dokladov preukazujúcich platnosť technickej a emisnej kontroly je možné aj naďalej, ale opäť na dobrovoľnej báze. Túto možnosť oceňujú a využívajú hlavne tí prevádzkovatelia, ktorí jazdia so svojim vozidlom aj do zahraničia. Predchádzajú tak často komplikovanému vysvetľovaniu kontrolným orgánom iných štátov, prečo ich vozidlo nie je označené kontrolnou nálepkou, aj keď má platnú technickú a emisnú kontrolu, resp. tejto povinnosti ešte nepodlieha. Vystavenie týchto dokladov a označenie vozidla kontrolnou nálepkou preukazujúcou platnosť technickej a emisnej kontroly je možné vykonať v našej STK.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od JoKo »

johnkk píše: .
.
.
Rýchlo však zistili, že to prestrelili, preto túto povinnosť zrušili novelou č. 310/2005 s účinnosťou od 23.6.2005.

Viem to presne, lebo 11.júla 2005 som kupoval tiež nové auto a len tak tak ma tá povinnosť minula.
pisal som uz predtym:
JoKo píše: hmmm, administrativna? ta sa hadam nerobi... ak sa dobre pamatam, tak to bola povinna niekedy v roku 2005 a aj to niekolko tyzdnov. :-k
jedine, ak by dobrovolne vyhodil cca 10€ za stk/ek... ale ina vec, preco su tam tie nalepky ma nenapada...
ja som sa pytal, ze ci maju od teba pravo, resp. ci mam ja povinnost mat urobenu {administrativnu} stk/emisnu pri ceste do zahranicia a nejaky odkaz na to.
traja moji kamarati mali dopravnu nehodu v zahranici a nikdy po nich nic policajti nechceli, aby ukazovali, ze ci maju platnu stk/emisnu.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od johnkk »

JoKo píše:
johnkk píše: .
.
.
Rýchlo však zistili, že to prestrelili, preto túto povinnosť zrušili novelou č. 310/2005 s účinnosťou od 23.6.2005.

Viem to presne, lebo 11.júla 2005 som kupoval tiež nové auto a len tak tak ma tá povinnosť minula.
pisal som uz predtym:
JoKo píše: hmmm, administrativna? ta sa hadam nerobi... ak sa dobre pamatam, tak to bola povinna niekedy v roku 2005 a aj to niekolko tyzdnov. :-k
jedine, ak by dobrovolne vyhodil cca 10€ za stk/ek... ale ina vec, preco su tam tie nalepky ma nenapada...
ja som sa pytal, ze ci maju od teba pravo, resp. ci mam ja povinnost mat urobenu {administrativnu} stk/emisnu pri ceste do zahranicia a nejaky odkaz na to.
traja moji kamarati mali dopravnu nehodu v zahranici a nikdy po nich nic policajti nechceli, aby ukazovali, ze ci maju platnu stk/emisnu.
zalezi na koho natrafis, aj u nas mas nevedomych policajtov. jazdim do rakuska a no problem, jazdia znamy a pohoda, zatial ziadny problem. tazko najdes na toto presnu odpoved. :( podla mna ale nemaju podla toho co som cital na forach. dokonca museli tusim v polsku vracat neopravnene vybrane pokuty.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od David C3 »

Accentík jezdí super... snad to už tak zustane najeto 55tis km za 1rok 8 měsícu
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

David C3 píše:Accentík jezdí super... snad to už tak zustane najeto 55tis km za 1rok 8 měsícu
no vidis pesimisto ako to ide :-) a to si ho uz chcel pomaly postrcit z utesu.. toho Yetiho ani nebudes chciet
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Tak o Yetiho se nebojím :) Na jízdní vlastnosti i prostornost jsem zatím slyšel samou chválu, jen diesel-motory jsou prý nedostatečně odhlučněné, zejména ve vyšších otáčkách dost hučí. Pochválili ho v testech i Němci a to už je co říct, ale samozřejmě v porovnání s Tiguanem a X1 prohrál, byť jen těsně. Docela mě překvapilo, jak blízko má cenově v Německu právě třeba k X1, ale to neřeším srovnatelnou výbavu, tam by se cenový rozdíl o něco zvětšil.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarik65 »

David C3 píše:Accentík jezdí super... snad to už tak zustane najeto 55tis km za 1rok 8 měsícu
Tak Davide že by se Ácca konečně umoudřil :D/ tak ať to vydrží co nejdýl =D>
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Možná to tu už někdy bylo...
Mě dost udivilo, že šel accent při čelním nárazu tak nahoru...a pak si ještě hopsnul :-k

http://www.youtube.com/watch?v=ayDyLpKfEKc&feature=fvw
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od David C3 »

ve středu místo volna pracovní cesta Acou po čr v délce asi 800km ne po dálnici... uf. Jinak Yeti bude doma do měsíce. Dvě auta se vždy hodí :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“