Zimní starty s CRDi (dieselem)

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: zimne startovanie

Příspěvek od Jakub »

Jo jo :)
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: zimne startovanie

Příspěvek od Mexican »

Dire píše:
Mexican píše:bushman dneska boli 3 stupne, v noci cca 1,5-2,5.... zhavenie trvalo 7 sekund, startovanie 4 sekundy.. tak si to pripadne premeraj :D
Dnes v cca 15.00 bolo u nas +2C a zhavenie max. 3sekundy. Naposledy bolo nastartovane rano v 7.00, ale z garaze, takze to som nepocital.
Neviem, co myslis tym 'startovanie trvalo 4 sekundy', ale ak myslis samotne nastartovanie po nazhaveni, tak u mna to je snad sekunda, ani nie. Otocim kluc a motor hned naskoci.
Asi mi to auto v servisu nejak vylepsili :) Ale takto startovalo i predtym, zeby som startoval dohromady 11sekund, to ani nahodu.
takze dneska som to skusal znova... v noci pod nulou, teploty sa cenz den nedostali cez 3stupne, auto stalo na rovine 3 dni.. zhavenie 6 sekund, startovanie 4 sekundy - startovanie pocitam od momentu ked kluc ide z polohy 2 do polohy start, motor naskoci a otacky sa ustalia na vyrobcom danych otackach. Pre porovnanie benzinova Fiesta ktora stala cca 10 dni von startovala - samozrejem bez zhavenia cca 7 sekund, takze casova uspora nie je nijak extremna.. dolezite je aby to chytilo na 1x, vsetko ostatne je irelevantne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: zimne startovanie

Příspěvek od tom »

Mexican píše:
Dire píše:
Mexican píše:bushman dneska boli 3 stupne, v noci cca 1,5-2,5.... zhavenie trvalo 7 sekund, startovanie 4 sekundy.. tak si to pripadne premeraj :D
Dnes v cca 15.00 bolo u nas +2C a zhavenie max. 3sekundy. Naposledy bolo nastartovane rano v 7.00, ale z garaze, takze to som nepocital.
Neviem, co myslis tym 'startovanie trvalo 4 sekundy', ale ak myslis samotne nastartovanie po nazhaveni, tak u mna to je snad sekunda, ani nie. Otocim kluc a motor hned naskoci.
Asi mi to auto v servisu nejak vylepsili :) Ale takto startovalo i predtym, zeby som startoval dohromady 11sekund, to ani nahodu.
takze dneska som to skusal znova... v noci pod nulou, teploty sa cenz den nedostali cez 3stupne, auto stalo na rovine 3 dni.. zhavenie 6 sekund, startovanie 4 sekundy - startovanie pocitam od momentu ked kluc ide z polohy 2 do polohy start, motor naskoci a otacky sa ustalia na vyrobcom danych otackach. Pre porovnanie benzinova Fiesta ktora stala cca 10 dni von startovala - samozrejem bez zhavenia cca 7 sekund, takze casova uspora nie je nijak extremna.. dolezite je aby to chytilo na 1x, vsetko ostatne je irelevantne
Tak dnes jsem to taky změřil na studeném motoru:
To žhavení mám cca stejně, ale start mám o poznání rychlejší... (klíček je v poloze start 1-2vteřiny)
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: zimne startovanie

Příspěvek od bushman »

Tak dnes poobede (vonku bolo okolo -2°C) som skusal natocit rovno bez zhavenia. On sa chytil za 1-2sek! :? Tak teraz neviem ci vôbec zhavit predpisany cas do zhasnutia kontrolky. Vypada to tak, ze bez zhavenia mi to chytne skôr :(
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: zimne startovanie

Příspěvek od Mexican »

bushman píše:Tak dnes poobede (vonku bolo okolo -2°C) som skusal natocit rovno bez zhavenia. On sa chytil za 1-2sek! :? Tak teraz neviem ci vôbec zhavit predpisany cas do zhasnutia kontrolky. Vypada to tak, ze bez zhavenia mi to chytne skôr :(
no nie je nic lepsie ako za zimy startovat diesel bez zhavenia.. navyse novy motor.. BTW len dufam ze si pochopil ironiu... ono holt ten diesel dlhsie startuje, ale potom je to jedna basen.. dneska Vrutky-Brno 4,1 litra/100km, 247km za 3 hodiny 20 minut aj s cca 10 minutovou pauzou na kafe
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: zimne startovanie

Příspěvek od bushman »

Mexican píše:
bushman píše:Tak dnes poobede (vonku bolo okolo -2°C) som skusal natocit rovno bez zhavenia. On sa chytil za 1-2sek! :? Tak teraz neviem ci vôbec zhavit predpisany cas do zhasnutia kontrolky. Vypada to tak, ze bez zhavenia mi to chytne skôr :(
no nie je nic lepsie ako za zimy startovat diesel bez zhavenia.. navyse novy motor.. BTW len dufam ze si pochopil ironiu... ono holt ten diesel dlhsie startuje, ale potom je to jedna basen.. dneska Vrutky-Brno 4,1 litra/100km, 247km za 3 hodiny 20 minut aj s cca 10 minutovou pauzou na kafe
Jasne ze pouzivam zhavenie, toto bola len taka skuska a dost ma to prekvapilo :?: . Som cakal, ze bez zhavenia mu to bude trvat o hodne dlhsie. Ked som po zhaveni tocil motor a zaroven sledoval hodinky, ono to naskoci do 3 sek, no na pocit sa mi zda , ze je to nekonecny cas. Predsa len som doteral zil s benzinom a toto je moja prva nafta.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
petan von hyundai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 říj 2008, 18:20
Kontaktovat uživatele:

naftové motory v zimě

Příspěvek od petan von hyundai »

Pánové (ale i damy) ,Mam kupovat diesselový motor Hyn I 30 ,nebo Kia seed a tak bych měl jen dotaz jak se projevuje naftový motor v zimě při teplotě pod - 3 st a níže (při velkém mrazu) . Jaké je startování tohoto motoru při velkém mrazu a zimě , a krátka jízda než se vůz ohřeje . Vím totiž ,že v minulosti se musela tankovat zimní nafta a byl potíž ji sehnat na stojanech , pumpaři prodávali ,,letní,, a tak způsobovala potížě při startu. Chtěl bych vědět zda to ještě platí tyto nesnáze nebo se to už odstranilo.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zimní starty s CRDi

Příspěvek od matysekul »

petan von hyundai: Téma přesunuto do již založeného.Jinak je tu ještě jedno téma,kde jsou nějaké zkušenosti.Ale aspoň se to před zimou trochu obnovilo :wink:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ilit=nafta
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Topení a zimní starty

Příspěvek od saldy »

Dnes ráno -14 auto stálo 2dny, žhavení trvalo cca 4sekundy, otáčky krátce vyskočily na 1200, zmáčknul jsem tlačítko pro režim rozmrazování čelního skla, klima pustila fukar na čelní i postraní skla, během chvíle bylo sklo jako v létě,auto v zimě nenechávám dlouho nastartované pro zahřátí jako předtím benzín a skoro ihned jedu, po ujetí asi 2 km už z výdechů vytékal horký vzduch jako z kotle,příjemně překvapilo mě to.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: Zimní starty s CRDi (dieselem)

Příspěvek od tricarkovej »

Ahoj, já mám 1,6 crdi 66 kw. Tankuju Verva diesel a přidávám zimnní aditivum texaco a i při -17 stupních mi startování nedělá problémy. Je znát že žhavení má delší průběh ale i tak není žádný problém. Po zahřátí motoru je to pak pohoda jen než se to zahřeje to moc nevytáčím. Takže myslím, že je to v pohodě, je to můj prmní "ropák" ale jezdí parádně i v zimě a to za 6,1 po městě tak mi ukazuje PP po ujetí cca 450 km od posledního tankování.
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
KOBRA.CZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 črc 2009, 16:23

Re: Zimní starty s CRDi (dieselem)

Příspěvek od KOBRA.CZ »

Ahoj, já mám 1,6 crdi 85 kw. Tankuju Shell Diesel Extra a nepřidávám žadne zimnní aditivum. Startování nedělá problémy :D
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zimní starty s CRDi (dieselem)

Příspěvek od matysekul »

Po týdenním stání v -15 až -10,start bez problémů.Jak psal kolega,žhavilo to asi 5s, první otočení bylo hutný,ale v pohodě se rozběhl.Topení,no podle mně nic moc.Je fakt,že začínám topit,až když se voda ohřeje a auto za studena netočím.Takový začarovaný kruh.Když se netočí,hůř se ohřívá,když se točí,dostává na prdel :-k
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“