Zábeh a spotreba

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Vilda »

Mě PP ukazoval nejdelší dojezd 612 km, ale věšinou 600 - 602 km a stejně mu moc nevěřim. Už dlouhou dobu na něm mám denní počítadlo a pohoda ... aspoň se nerozptyluju blbým koukáním na displej .... :shock:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
myfoks
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2009, 00:18
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od myfoks »

Mexican píše:
myfoks píše:Zdravím, chci se jen zeptat kolik vám ukazuje palubní počítač dojezd km. Mě při natankování plné ukazuje plus mínus 570 km. Díky za odpověď .
u CRDi ukazuje 670-702, prvych 200 km sa nepohne (dojazd je cez 900km)... teda vychadzal by som z toho ze u 1,4 to bude nieco podobne, na palubak sa zacni spoliehat tak pri 3/4, resp polovici nadrze

O.K Díky moc za informaci. Moc toho nenajezdím a když jo tak je to jen po městě ( Zlín) čili opravdu na zajetí auta opradu díra ( co jsem se ptal kamarádů). No a když jedu tak max 17 km do práce, ale to je jen max dvakrát za týden. Mě právě překvapilo to že kamarád s felicií na plnou nádřž ujel cca 650 km. A myslím že :hyu: je na tom líp než feliša.
Hyundai accent r.v. 08
1,4 16v 71kw
Celadon Blue
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od SlavoRK »

Včera po natankovaní mi ukázal dojazd opäť 700km. Priem. spotreba 6,1 ( mažem po každej novej nádrži ), 30 000 km najeto.
Reálny dojazd na 1 nádrž tak 670 - 680 km.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
myfoks
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2009, 00:18
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od myfoks »

SlavoRK píše:Včera po natankovaní mi ukázal dojazd opäť 700km. Priem. spotreba 6,1 ( mažem po každej novej nádrži ), 30 000 km najeto.
Reálny dojazd na 1 nádrž tak 670 - 680 km.
No tak to máš o něco víc najeto než já. Nemám teď moc času na projetí a to bude asi i tím. Mám najeto teprve přes 3000 km.
Hyundai accent r.v. 08
1,4 16v 71kw
Celadon Blue
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od xwing »

myfoks píše:
Mexican píše:
myfoks píše:Zdravím, chci se jen zeptat kolik vám ukazuje palubní počítač dojezd km. Mě při natankování plné ukazuje plus mínus 570 km. Díky za odpověď .
u CRDi ukazuje 670-702, prvych 200 km sa nepohne (dojazd je cez 900km)... teda vychadzal by som z toho ze u 1,4 to bude nieco podobne, na palubak sa zacni spoliehat tak pri 3/4, resp polovici nadrze

O.K Díky moc za informaci. Moc toho nenajezdím a když jo tak je to jen po městě ( Zlín) čili opravdu na zajetí auta opradu díra ( co jsem se ptal kamarádů). No a když jedu tak max 17 km do práce, ale to je jen max dvakrát za týden. Mě právě překvapilo to že kamarád s felicií na plnou nádřž ujel cca 650 km. A myslím že :hyu: je na tom líp než feliša.
Z vlastnej skúsenosti (rovnaké trasy a štýl jazdy) je spotreba pri normálnej jazde medzi Accentom 1,4i a benzínovou Feldou približne rovnaká (+- 0,5l, ale dosť záleží aj od štýlu jazdy). Accent má modernejší motor, ale felda je o dosť ľahšia a má o dosť nižší výkon = spotreba podobná.
Mne dojazd zvyčajne ukazuje 650-700km, občas tesne nad 600 ak som mal vysokú spotrebu tesne pred tankovaním. Na mesto a samé krátke trasy je podľa mňa na Accent aj 570km pekné číslo.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
myfoks
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2009, 00:18
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od myfoks »

O.K Díky moc za informaci. Moc toho nenajezdím a když jo tak je to jen po městě ( Zlín) čili opravdu na zajetí auta opradu díra ( co jsem se ptal kamarádů). No a když jedu tak max 17 km do práce, ale to je jen max dvakrát za týden. Mě právě překvapilo to že kamarád s felicií na plnou nádřž ujel cca 650 km. A myslím že :hyu: je na tom líp než feliša.[/quote]

Z vlastnej skúsenosti (rovnaké trasy a štýl jazdy) je spotreba pri normálnej jazde medzi Accentom 1,4i a benzínovou Feldou približne rovnaká (+- 0,5l, ale dosť záleží aj od štýlu jazdy). Accent má modernejší motor, ale felda je o dosť ľahšia a má o dosť nižší výkon = spotreba podobná.
Mne dojazd zvyčajne ukazuje 650-700km, občas tesne nad 600 ak som mal vysokú spotrebu tesne pred tankovaním. Na mesto a samé krátke trasy je podľa mňa na Accent aj 570km pekné číslo.[/quote]

Tak to jsem rád, že to není teda nějak málo, páč mé předchozí auto byla škoda 120. Takže opravdu nemám s ničím novějším žádné skušenosti. Děkuji ti za informace a ať ti to jezdí :D
Hyundai accent r.v. 08
1,4 16v 71kw
Celadon Blue
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od SlavoRK »

No, keď som mal 3 000 km, tak som mal ešte spotrebu cca 6,8 l/100 km, cesta do práce 35 km a nazad po mierne svahovitom českom "venkově", 1/3 trasy v meste.
Ešte ti to klesne, ja mám teraz 6,1 kombinovanú spotrebu, dostanem sa max na 5,7 na trasách, ktoré poznám a s max eko-štýlom jazdy :P
Byť tebou, vzal by som autíčko občas na nejaký výlet mimo mesta a tam ho trochu prevetral ...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
myfoks
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2009, 00:18
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od myfoks »

SlavoRK píše:No, keď som mal 3 000 km, tak som mal ešte spotrebu cca 6,8 l/100 km, cesta do práce 35 km a nazad po mierne svahovitom českom "venkově", 1/3 trasy v meste.
Ešte ti to klesne, ja mám teraz 6,1 kombinovanú spotrebu, dostanem sa max na 5,7 na trasách, ktoré poznám a s max eko-štýlom jazdy :P
Byť tebou, vzal by som autíčko občas na nejaký výlet mimo mesta a tam ho trochu prevetral ...
O.K. s tou spotřebou to máš pravdu. Palibní počítač mi ukazuje 6,9l/100 km. Což si vůbec nestěžuji. Tato spotřeba se mi zdá super na popojíždění ve městě. Cesta do práce je asi 17 km dlouhá a je jen ve městě kde pořád stojíš na červené. Díky za informace a zatím.
Hyundai accent r.v. 08
1,4 16v 71kw
Celadon Blue
Viktor1983
*
Příspěvky: 25
Registrován: 17 kvě 2009, 15:46

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Viktor1983 »

myfoks píše:
SlavoRK píše:No, keď som mal 3 000 km, tak som mal ešte spotrebu cca 6,8 l/100 km, cesta do práce 35 km a nazad po mierne svahovitom českom "venkově", 1/3 trasy v meste.
Ešte ti to klesne, ja mám teraz 6,1 kombinovanú spotrebu, dostanem sa max na 5,7 na trasách, ktoré poznám a s max eko-štýlom jazdy :P
Byť tebou, vzal by som autíčko občas na nejaký výlet mimo mesta a tam ho trochu prevetral ...
O.K. s tou spotřebou to máš pravdu. Palibní počítač mi ukazuje 6,9l/100 km. Což si vůbec nestěžuji. Tato spotřeba se mi zdá super na popojíždění ve městě. Cesta do práce je asi 17 km dlouhá a je jen ve městě kde pořád stojíš na červené. Díky za informace a zatím.
Na porovnanie diesel: Vcera som natankoval v RV plnu, vsetko vynuloval = presiel som 355km do BA, dojazd zostal v BA na 730km ( ručička nadrze zostala v 3/4 ), Spotreba na palubnom PC 4,3L/100km. Dnes jazda po BA + okolie, palubny PC ukazal 4,5L.
- Auto ma nabehane 70000km....
02/2008 1,5CRDI Elegance/Ebony black , BFGoodrich 185/65/R14
a uz je tam viac ako 93000km a ešte stále frčí.....
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“