USB/AUX vstup

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

USB/AUX vstup

Příspěvek od DusanCZ »

Dobry den
Chtel bych se zeptat jestli jste nekdo neresil propojeni originalniho AUX/USB vstupu v novem Santa Fe s F900BT. Pred mesicem jsem si dovezl z nemecka nove Santa Fe, ktere jiz ma mezi ovladanim na vyhrev sedacek tento vstup a v palubce je nejspise v mini iso konektru, ted bych ho potreboval nejak dostat do F900BT ktere jsem dostal k autu a musel si ho nechat nainstalovat. Nicmen tento originalni vstup v AP Butovicich nedokazali prozatim zprovoznit.
Predem dik
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Reklama
 

Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od karves »

Chtělo by to trochu vysvětlit. Co myslíš pod pojmem mini ISO konektor? Takhle vypadají standardní USB konektory http://pinouts.ru/connector/4_pin_USB_A ... ctor.shtml a protějšek jednoho z nich by to měl být. (Pravděpodobně tam máš interface na iPod = USB+AUX) F900BT má již z výroby USB vstup řešen kabelem s koncovkou USB A female (český manuál strana 12 ). Takže: je-li na tvém panelu něco jako USB A, tak záleží, co je na druhé straně. Je-li tam kabel s koncovkou USB A, stačí to propojit, je-li tam něco jiného, tak by se musel předělat kabel. V APB ti to určitě (po mých osobních zkušenostech) neudělají. Já mám USB kabel s koncovkou vyveden do schránky nad rádiem (povolíš dva šroubky a je venku - taky se dostaneš k rádiu). A mimochodem - kde máš tlačítko 4WD?
SF Elegance AT
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od DusanCZ »

Mini Iso je tohle, je to trojkostka u originalniho euro konektoru na kabelazi v aute
Obrázek
na jedne te barevne kosticce je ovladani z volantu, to mi funguje a na dalsi bude urcite originalni AUX/Ipod co je mezi tlacitkama na vyhrev sedadel, ja bych potreboval nejakej kabel kterej to USB prodlouzi z teto kosticky do USB kabelu pioneera, takze to asi dopadne tak ze to budu muset ocichat, kopit konektor a kabel vyrobyt, nechci nejak natvrdo bastlit originalni kabelaz ci kabela od radia.
tlacitko na 4x4 mam u tlacitka ESP
ObrázekObrázek
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od karves »

Hmm.. Tak to bude trochu složitější. Máš asi dvě možnosti: Ta první je to, co jsem psal minule. Otevřeš horní schránku, odšoubuješ dva šroubky, vyndáš schránku, zašmátráš v prvém horním rohu AVICu a vytáhneš dvoumetrový kabel USB. Ve schránce vytvoříš otvor, aby šel protáhnout konektor USB, dáš vše zpátky a je hotovo.
Obrázek

Druhá, trochu náročnější možnost je připojení kabelu k originálním zásuvkám.
Takhle je to zapojený:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Podaří-li se ti sehnat protějšek k Multi-media Jack Connector A a nebojíš se trochu rozebrat Santu, je to hračka:
1. Disconnect the negative(-) battery terminal.
2. Remove the shift lever knob (A) pulling up.
(Refer to Body Group - "Console")
Obrázek
3. Remove the console under cover connectors(A).
Obrázek
4. Remove the console under cover (A).
Obrázek
5. Remove the multimedia jack from the console under cover.
---
Vezmeš prodlužovací kabel USBA-USBA, uštípneš samici a naletuješ podle schématu na piny 1-4 a 9
---
Installation
1. Install the Multimedia jack to the console under cover.
2. Reconnect the connector
3. Install the console under cover.
4. Install the shift lever knob.
----------------------------
Takže teď víš, jak to vypadá za panely. Kdyby byly v APB trochu na úrovni, tak ti to udělají. Nedavno jsem vyplňoval dotázník o spokojenosti se servisními schopnostmi. Moje zkušenosti nic-moc. A nějaký nenacvičený pohyb ani náhodou. :(
SF Elegance AT
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od DusanCZ »

Takze jestli jsem to dobre pochopil, tak multimedia jack je konektor, kterej je z druhe strany toho vstupu, a piny 1-4 jsou piny ktere jsou v USB, takze akorad ted najit ty 4 piny ktere jsou v tom mini iso, koupit jeden z techto konektoru
http://plastovy-kryt-11.aunika.com/ http://plastovy-kryt-12.aunika.com/
dale pak par pinu http://mini-iso-konektor-1.aunika.com/ a ten USB prodluzovaci kabel, ustrihnout ho a naletovat na ty piny a propojit a melo by to byt ready.

AUX resit asi nebudu, protoze nevim jestli ma F900 AUX vstup i vzadu a dopredu to napojovat nechci, jedine bych pak musel to napojit nejakou opet samo domo redukci na sinche
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od karves »

Bohužel to tak není. Za tím panelem je konektor označený M80
Obrázek
který nemá s ISO konektorem nic!!!! společného. Propojuje konektory USB a iPOD s továrními autorádii.
Jeho zapojení je zde:
Obrázek
Schéma zapojení viz minulý příspěvek.
Ten ISO konektor je na F900BT již připojen. (napájení, repra....)
Obrázek
Bohužel F900BT není!!! připraven na propojení s konektorem M80.
Takže ještě jednou:
- sehnat protějšek konektoru M80 (náhradní dily Hyundai - snad???)
- koupit kabel USBA samec - USBA samice (jakýkoliv prodejce počítačů a jejich příslušenství)
- uštípnout samici na USB kabelu
- naletovat čtyři vnitřní vodiče a stínění na piny konektoru (protějšku M80) viz minulý příspěvek
- rozebrat panel tak, aby ses dostal k M80.
- k M80 připojit upravený USB kabel, ten na druhé straně zastrčit do USB kabelu F900BT
- zas to dát dohromady
- když to správně zapojíš, tak už jen hrát =D>
SF Elegance AT
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od DusanCZ »

To jo jenze ja bych to chtel chytnout v te sachte za radiem a tam tenhle konektor neni a je tam prave ten miniiso, coz prave ve verzi 2006 -2008 neni, ja mam ted mezityp, skalpeci zrcatka, blinkry v zrcatkach, jinak vyresene pricniky a prave jiz ten aux a kabelaz do radia maji origo Eurokonektor a ne huyundai konektor a ten troj mini iso knektor za radiem, nic vic tam nebylo, teda az na antenu, takze tenhle konektor co je dole, tak na hore musi bejt nejspise v tom miniiso.
Jinak tam melo byt tohle radio
Obrázek

a jiz jsem teda nasel jak je to osazene v tom miniiso a co v ktere kosticce hledat
http://www.hmaservice.com/data/Passenge ... e9003n.gif
http://www.hmaservice.com/data/Passenge ... e9004n.gif
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od karves »

Pak by to měla být brnkačka. (nechali ti tam kabel od panelu k rádiu) Uděláš si redukci C3 - USB a máš hotovo :D
SF Elegance AT
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od DusanCZ »

No jeste zvazim ze na kosticce C2 najdu AUX jack a vlastne ten vstup zprovoznim celej, ze to vlastne pripojim na chince Audio input a spolu s USB bude pak plne funkcni vstup na IPOD.
Jinak ted jsem vyndal ten vrchni kaslicek a kouknul se co tam vse je a je tam od AP butovice tenhle konektor kterej ma osazene na C2 5 a 6tej pin na ovladani na volantu a piny 1,2,3, jsou na C2 volne takze to jsou presne piny pro levej a pravej chinc. No a pak akorad na tomhle konektoru je 4 pin AUX detected a to nevim kam na pioneeru napojit? No a C3 je celej volnej pak na C1 je akorad osazenj 6 pin na Mute pro externi HF, ktere samozrejmne u F900 neni potreba.
Obrázek
takze vlastne jen koupim cca 10 pinu,
http://mini-iso-konektor-1.aunika.com/ ten kabel USB a nejakej chinc kabel, kazdej ustrihnu, naletuju piny, a osadim dle schematek a melo by to bejt vse ok. ted jen najit odhodlani a cas to udelat :))
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Re: USB/AUX vstup

Příspěvek od karves »

Přesně tak. Akorát si dej pozor na správné propojení USB vodičů. Hlavně neprohodit + a zem. Paradox je v tom, že kdo jinej by to měl udělat, než APB. F900BT dokonce asi měsíc do Sant montovali. Je trapný, že si to musí dělat zákazník. Už dvakrát mi poslali dotazník, jak jsem spokojen se servisní činností. Připadá mi to jako dobrej vtip. Chtěl jsem namontovat TPMS a dál než k ventilkům se nedostali (ta výměna vetilků - za čidla - samozřejmě v rámci přehození pneumatik jim podle faktury trvala třičtvtě hodiny - na jaře v pneuservisu to zvládli za cca 15 vteřin na kolo). Řídící jednotku (vybavenou českým navodem se spoustou obrázků) jsem si musel nastavit sám. Taky jsem chtěl u AVICu upgrade map... no comment. Taže ať žije hmaservice.com a odvážný majitel, který veme do ruky šroubovák, pájku a jde na to.... =D>
SF Elegance AT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“