Vibrace volantu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kryze
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2008, 14:40

Vibrace volantu

Příspěvek od kryze »

Ahoj,

řešili jste někdo vibrace volantu? Dělá mi to jen při jízdě v určité rychlosti a v jejích násobcích (50km, 100km). Brždění nemá vliv, pneumatiky jsou vyvážené, tlumiče to prý nejsou, vůle v řízení prý také není. Při výměny zadních kol za přední se klepání trochu změní. Už to řeším docela dlouho, ale nikdo mi není schopný poradit. Při delších jízdách je to velmi nepříjemné. Není třeba Matrix citlivější než jiná auta?

V jednom pneuservisu mi řekli, že mám prý neoriginální disky (už jsem je takové koupil). Nechci ale kupovat nová kola jenom proto, abych zjistil, že je problém někde jinde. Nenašel by se mezi vámi někdo - nějaký moc ochotný Matrixák - který by mi na vyzkoušení půjčil kola? Udělali bychom takovou experimentální testovací jízdu... Jsem ze západního okraje Prahy.

Jinak už teda opravdu nevím...
Lukáš
Reklama
 

Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od miro263 »

Skusil si si zrovnat kotuce?

Obrázek
Obrázek

robi sa to priamo na naprave, takze to mas hned vyvazene ctoji to cca 38Euro na Slovensku
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od kaartr »

řekl bych, že máš ojeté pneu nestejnoměrně, nebo křivá kola. Některé servisy, třeba http://www.pneumalik.cz/ umějí zařídit rovnání litých kol.
1.5CRDI (98kW)
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od Engineer »

nevyvazene disky...
zle zjete pneumatiky...
nespravna stredova diera na diskoch... (vacsia ako mas naboj- ja tam vola)

Brzdove kotuc pochybujem za to budu, tie sa prejavuju drnenim do volantu ked brzdis...

Tipujem skor disky alebo pneu.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od miro263 »

Engineer píše:
Brzdove kotuc pochybujem za to budu, tie sa prejavuju drnenim do volantu ked brzdis...
Nuz mne vibracie sposobovali kotuce, preto to pisem. Tych par gramov urobi vo vyssich rychlostiach svoje.
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od adam221 »

miro263 píše:
Engineer píše:
Brzdove kotuc pochybujem za to budu, tie sa prejavuju drnenim do volantu ked brzdis...
Nuz mne vibracie sposobovali kotuce, preto to pisem. Tych par gramov urobi vo vyssich rychlostiach svoje.
Mne to robia na Accente tiez kotuce... Lenze mi zacina triast od 150km/h vyssie... A prerusovane to brzdy.. Trosku su krive :(
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od Uzi77 »

mam stejnej problem a je to 100% kolama koupil sem je a nasadil a zaclo me to delat pred tim me to nedelalo mel sem origo plechy. Kola necham prevazit a zkontrolovat az je budu sundavat na zimu. takze doufam ze jsou jen spatne vyvazeny a ze sem nekoupil kšunt zrovna tady na hyundai klubu.
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od adam221 »

Uzi77 píše:mam stejnej problem a je to 100% kolama koupil sem je a nasadil a zaclo me to delat pred tim me to nedelalo mel sem origo plechy. Kola necham prevazit a zkontrolovat az je budu sundavat na zimu. takze doufam ze jsou jen spatne vyvazeny a ze sem nekoupil kšunt zrovna tady na hyundai klubu.
Este ti to mozu robit aj gumy, zla zmes..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
honzapech
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2009, 22:47

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od honzapech »

mě kvůli toho měnili tyč řízení a pomohlo,stálo to cca 5000.
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od Uzi77 »

auto sem kupoval jako novy diru sem zadnou nevymetl to bych si pamatoval takze tyč urcite ne. muzou to bejt klidne gumy nebo přímo disky, nebo jen vyvažit znova no uvidime.nebo jak sem je nasadil tak sem proste přehodil přední ze zadníma nebo taky jen dve kola např LP za PZ a ty dalsi sem se trefil prej to muze byt i tím. jak sem psal prehodil sem kola a zacalo me to delat takze vim ze auto jako takovy by melo byt ok.
jeste chci poradit kolegovy jestli zkusil kola jen dotahnout mel sem to i u mazdy co sem mel pred tim a bylo to jen nedotahlejma sroubama hh to byla super oprava ale napadlo me to jako posledni vec.
Jo a jeste sem se chtel zeptat KRYZE ja kolik nabízíš ten rám před značkou. jen orientačně
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
kryze
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2008, 14:40

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od kryze »

Díky všem za reakce.

Jako první koupím originál disky, jeví se mi to i podle vašich příspěvků jako reálná příčina. I kdyby ne, druhá kola se hodí na zimní gumy. S tím dalším (kotouče, tyč řízení) si nechám poradit u automechanika. Ale je dobré vědět, na co se zeptat - takže ještě 1x díky za reakce.

A ještě k tomu klepání. Kola jsem měl vždy dotažená, opakovaně vyvážená, zkoušel jsem i měnit matky, přehazovat přední kola za zadní atd. Pneu jsem měl dvoje (na obou to začalo klepat po cca 3 tis.km). Takže uvidíme, dám vědět...

Lukáš

Odpověď pro Uzi77 - rám už jsem prodal :-(
santamaria
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2008, 00:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od santamaria »

Ahoj, řeším něco podobnýho, viz příspěvek "chvění podvozku". Jestli chceš, kola zapůjčím. Jsem z Hradce Králové. p.hk@email.cz. Já už jsem to vzdal.
santamaria
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od postai »

Měl jsem ten problém se Seatem Cordoba ,jak moc to máš sjetý měl jsem Savy no větší šmed už byly jen STOMIL na mým traboši před 30ti lety.navíc jak to začneš míchat na nápravách už nikdy se klidu nedočkáš ,to je moje zkušenost , jestli to chceš vyzkoušet ,jsem od Rakovníka zimní gumy na origoších z plechu spí v garáži a je na nich naraženo asi 7000 .Ivan
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od Vilda »

Tohle jsem taky už jednou řešil, na vyvažovačce všechny kola OK a při jízdě pořád vibrace ve volantu. Tak jsem zaběhl ke kámošovy do malého soukr. servisu, kde měl starou vyvažovačku bez deklu, který z bezpeč. důvodů kryje kolo při vyvažování .... a samozřejmě jeden disk sice nepatrně, ale házel. Na vyvažovačce přitom kolo bylo v pořádku, všechno v zeleným, tak jsem přehodil disk s reservy a bylo po kmitání volantu. Prý to samý může dělat pneumatika, když je šišatá .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“