Zabezpečení i30 proti krádeži.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Kim
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2008, 12:28
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Kim »

Já osobně jsem zvolil pískování. Stálo to asi 800,-. Což je proti leptání zanedbatelný rozdíl a nemusím řešit, jesli si při tom nezničím lak. Pískovacích firem je několik. Nejdražší a nejznámnější je asi Cebia Každá firma si dělá svoje vlastní databáze, které jsou ale asi celkem k ničemu. Cebia za to chce navíc ročně nějaké peníze. Důležité podle mě je, nechat si na okna vypískovat VIN a ne nějaký anonymní kód (uložený do nějaké databáze)- což dříve dělala třeba Cebia. Je to jenom další věc, která může zloděje odradit a těch 800,- mi nepřišlo zase tak moc. Dobré je také se zeptat, kolik firma bude chtít za vypískování dalšího skla - např. v případě že budeš muset po havárii okno měnit.
Elantra 1.6 r.2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
hopesk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2009, 16:20

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od hopesk »

Ako pises Kim. Dolezite je tam dat cely VIN (nechapem preco skodovka dava na Octavie len 11 znakov VIN - cim sa efekt znacenia straca). Registracia je somarina ako traky, pretoze policajt kdekolvek na svete podla vin-u zisti majitela priamo cez automobilku, ale urcite nebude prehrabavat databazy firiem, ci to auto je tam. Co sa tyka znicenia laku, toho by som sa nebal, leptacia kyselina je dost husta a nesteka. Cize jedine riziko je, aby clovek nemal traslavu ruku.
:hyu: i30 - 1,4i CVVT, Start A/C, 09/2009 Shine Red Solid - Bonifac :wink:
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Espero »

No po mně chtěla označení kódu na sklo, (jedno jestli leptáním nebo písováním), pojišťovna Uniqa v souvislosti s havarijním pojištěním. Dávala k tomu jakýsi kupón, na základě kterého byla tuším 50 % nákladů kryto pojišťovnou, takže výdaje nepřesáhly přes 400,- Kč. Nevýhodou ale bylo, že ta spoluúčast byla jenom na 5 skel a já mám u obou aut skel 6, protože mám dělené dveře vzadu. U H1 bez problému, tam leptali a prostě vyleptali i 6. okno bez chtivosti dalších peněz, u Dacie jsem ale zvolil jiný servis (Auto Jarov) a tam prostě 1 okno nechali být neopískované, jinak chtěli asi 150 Kč navíc. Vzhledem k mým pochybnostem o účinnosti této ochranné metody jsem si nepřiplácel a nechal jsem to nevyleptané. Dneska je to stejně jedno, přední sklo mi tam v záruce měnili a to druhé už také nemá žádné leptání.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od triktrak »

Mate niekto napad ako zabezpecit proti kradezi automat?
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od alarm »

Nápad mám, a na Accente funguje už cca 5 rokov.Ale na to by som potreboval vedieť, kde je prijímač dialkového ovládania v íčku, a čo treba urobiť, aby centrálne bolo aktívne aj po otočení klúčika.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
mladek
*
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2009, 22:24
Bydliště: Kladno

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od mladek »

triktrak píše:Mate niekto napad ako zabezpecit proti kradezi automat?
Mě prodejce tvrdil, že mechanické zabezpečení je zbytečné, protože v poloze parking je převodovka v podstatě uzamčena, takže pokud neodemknou zámek, tak neodjedou, což by mělo na ty příležitostné zloděje stačit. Proti profíkům nemá podle mne cenu cokoliv.
i30 1,6CVVT, comfort, continental silver, automat, 8/2009
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od triktrak »

OK
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
hopesk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2009, 16:20

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od hopesk »

len pre pokoj v dusi tu hadzem link statistik kradezi v sr (da sa filtrovat podla roznych kriterii): "http://natankuj.sme.sk/?go=kradeze". neviete bratia cesi o nejakej podobnej stranke u vas?
:hyu: i30 - 1,4i CVVT, Start A/C, 09/2009 Shine Red Solid - Bonifac :wink:
petan von hyundai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 říj 2008, 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od petan von hyundai »

mirisko2 píše:
Markus píše:Kde a aky typ GPS (pre lokalizaciu auta) odporucate kupit?
Ako (a kto) vie zriesit instalaciu?
Vie to potom napr. spolupracovat s mobilom, alebo webstrankou, alebo extra-displayom, kde si clovek moze pozriet kde ma prave auto? Da sa take nieco kupit? Za kolko a kde?
das si pripojit k original alarmu: http://www.metasystem.sk/index.php?opti ... &Itemid=74
no jo abys nedopadl jako známí v ulici. Zloději neustále vyrušovali houkání alarmu až nevozní majitel aut vylezl před dům a tam stáli drzí zloději kteří namířili na pána zbraní se slovy naval klíče od auta nebo uvidíš -zastřelíme tě. Tak raději dal své klíče auta drzím zlodějům a ty nasedli a vodjeli.
petansoudce
*
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2009, 21:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od petansoudce »

Hardcam píše:myslim, ze tu malokdo bude mit zkusenosti s GPS...jinak proti vykradani doporucuju bezpecnostni folie...i to odradi.
a když s autem vletí do rybníka nebo do rozvodnéné řeky tak se nedostane ridič a pasažéři ven z auta. V případě pořáru to je stejné
petansoudce
*
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2009, 21:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od petansoudce »

JoKo píše:alarm je druha najvacsia sprostost v aute. ak by mal byt za priplatok, tak si ho urcite neprikupim spolu s prednymi hmlovkami. na cliu som alarm a boli mi to viete co platne. vykradli mi ho aj tak a nikto si nic nevsimol, nikto nic nepocul.
ked idete po ulici a pocujete hukat auto, tak co urobite? volate policajtov? idete za chlapikom, ze ci je to jeho auto? nie, otocite hlavu a nic nevidite, nepocujete.
take tie kadejake hluposti na volant a pedale su pre zlodeja hracka. defent-lock maju tiez uz zmaknuty, takze ani ten moc neochrani. teraz vraj leti zeder, ale myslim si, ze je to otazka casu a maju to prelusknute.
nad cim by som mozno uvazoval je gps alarm, ale o auto sa nebojim. kto by kradol accenta, ked vedla mu stoji x skodoviek {audin, vw a seatov}, kt. sa otvaraju vsetky rovnako...
co podla mna odradi zlodeja je tajny vypinac, kt. odpoji napr. palivove cerpadlo. to ho prekvapi a bud ho odtlaci, alebo odtiahne na odtahovke. urcite nebude mat cas a chut hladat dovot preco to auto nestartuje.
a ked budu mat auto vytipovane, tak uz len mat dobru poistku...

v skratke: tajny vypinac, mozno gps a hlavne dobra poistka
jen nesmíš zapomenout,že tam v autě máš tajnej spínač ,abys nevolal odtahovku a pak se později nezjistilo něco o tajném vypínači ve voza v servisu.Občas se stává ,že majitel auta je obět svého zabezpěčení. Může se přece stát ,že člověk zapomené zapnout/vypnout tajný vypínač.
karell
*
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2009, 19:34

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od karell »

Dobrý den,slyšel už někdo o tajnem MAGNETICKEM spínači, který je schován někde pod čalouněním apod.a aktivuje se přiložením magnetu,kde ho sehnat? Dík za odpověď
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Vita »

Na to muzes pouzit normalni magneticky kontakt ...... co se pouziva na okna, nebo dvere ....
Treba tohle ....

http://www.dstechnik.cz/magneticke-kont ... fb3411df22
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od alarm »

To je to najjednoduchšie riešenie, myslím že sa to volá magnetické rele.
Švagor to mal na aute.
Napr. magnetický spinač na dvere zo zabezpečovačky.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karell
*
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2009, 19:34

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od karell »

magnetickej spínač funguje tršku jinak naž ňáký magnetický hlídání dveří...je to jazýčkovej spínač,kterej sepne po přiložení ovládacího magnetu a zůstane seplej při zapnutým klíčku...i po oddělání ovládacího magnetu...po chcípnutí auta se během pár vteřin rozpojí,tím pádem je rozpojenej el.okruh třeba k čerpadlu,zajímaj mně zkušenosti s tímto zařízením a KDE SE TO DA SEHNAT popřípadě namontovat+cena na i30
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“