"Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Kde najradsej / najcastejsie tankujete?

SHELL
28
25%
OMV
21
19%
SLOVNAFT
4
4%
ESSO / AGIP
5
4%
LUKOIL
11
10%
BENZINA
21
19%
EUROOIL
7
6%
AVANTI
2
2%
Hypermarketove pumpy (Hypernova, Tesco, Makro)
13
12%
 
Celkem hlasů: 112

miro11
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2009, 21:30

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od miro11 »

možno to bolo tak, že si dal tú caffee pri tom stojane ako si spomýnal... ved dnes je už všetko možné... už som videl aj ako jeden chlapík tankoval a fajčil pritom... neviem či sa zabudol ale potom mu povedal jeden čo tam bol že nech to okamžite zahasí...
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od black_sheep »

dantasik píše:Nechci prilevat ale byl jsem u toho kdyz jsme jeli pokecat s kamaradem na pumpu a on mel uz sucho a omylem pri kecani strcil benzinovou pistoli do auta a dal tam tak 0,5-1l .. Presne nevim byl to mzik...ale mel uplne prazdno. Tak nevedel co stim a druhej kamarad rekl at to dotankuje do plna a jezdi mu to dotedka...Ale jen to tam dal zmacknul to a hned si to uvedomil. Pak az to teda dotankoval naftou a je fakt klid...ale rozhodne si myslim ze by se takovydle mix nemel delat casto neli vubec...

A ad cerpacky.
Moje druhe auto jezdi na 98+ octanovej benzin.
Kdyz natankuju 98 na lukoil auto jede divne, Carrera jede uz slusne ale spotreba 12-13l, kdyz vezmu na benzine vervu tak to taha jeste o kousek lip a spotreba 10-12l pri klidne jizde. Motor se necha prevalovat v nizsich otackach, Shell V-Power Racing jede bych rekl srovnatelne ale pro jeho vysokou cenu ho moc netankuju ale jednou me proste nic jinyho nezbylo a tankoval jsem za slusnej 35Kc/l :)

Navic, se sonatou uz mam najezdino i dost Km na naftu z Tank ONO, Tesco benzinky v moste. Auto jede furt jak hodinky. Tankuju do ni tak nejak vsade nekdy tanknu premiovku Verva Diesel, nekdy Tesco nekdy Tank ONO. Posledni nafta co dni ted sla byla od Aralu v nemecku. Subjektivne bych rekl ze auto letelo lip, ale tezko soudit. Mimo jine ale zase ta nafta od Aralu byla v testech hodnocena dobre.Tak nevim.
nevim jestlis sis toho vsiml ale obchodni nazev Verva 100 neznamena 100 oktanu, ale ze je to "jen" 98micka? :lol: nicmene jsem ji taky zkusil a prislo mi ze to jelo. asi.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od dantasik »

black_sheep píše:
dantasik píše:Nechci prilevat ale byl jsem u toho kdyz jsme jeli pokecat s kamaradem na pumpu a on mel uz sucho a omylem pri kecani strcil benzinovou pistoli do auta a dal tam tak 0,5-1l .. Presne nevim byl to mzik...ale mel uplne prazdno. Tak nevedel co stim a druhej kamarad rekl at to dotankuje do plna a jezdi mu to dotedka...Ale jen to tam dal zmacknul to a hned si to uvedomil. Pak az to teda dotankoval naftou a je fakt klid...ale rozhodne si myslim ze by se takovydle mix nemel delat casto neli vubec...

A ad cerpacky.
Moje druhe auto jezdi na 98+ octanovej benzin.
Kdyz natankuju 98 na lukoil auto jede divne, Carrera jede uz slusne ale spotreba 12-13l, kdyz vezmu na benzine vervu tak to taha jeste o kousek lip a spotreba 10-12l pri klidne jizde. Motor se necha prevalovat v nizsich otackach, Shell V-Power Racing jede bych rekl srovnatelne ale pro jeho vysokou cenu ho moc netankuju ale jednou me proste nic jinyho nezbylo a tankoval jsem za slusnej 35Kc/l :)

Navic, se sonatou uz mam najezdino i dost Km na naftu z Tank ONO, Tesco benzinky v moste. Auto jede furt jak hodinky. Tankuju do ni tak nejak vsade nekdy tanknu premiovku Verva Diesel, nekdy Tesco nekdy Tank ONO. Posledni nafta co dni ted sla byla od Aralu v nemecku. Subjektivne bych rekl ze auto letelo lip, ale tezko soudit. Mimo jine ale zase ta nafta od Aralu byla v testech hodnocena dobre.Tak nevim.
nevim jestlis sis toho vsiml ale obchodni nazev Verva 100 neznamena 100 oktanu, ale ze je to "jen" 98micka? :lol: nicmene jsem ji taky zkusil a prislo mi ze to jelo. asi.

Vsiml je to dokonce napsane i na stojanu ze je to BA 98. Stejne tak je to i s Carrerou.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Šutřík
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2009, 13:35
Bydliště: České Budějovice

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Šutřík »

Zásadně tankuju Verva Diesel, pouze občas (hlavně když je hluboko do kapsy :oops: ) jezdím do Čepra. Proto nemohu moc srovnávat, ale je pravda, že jednou jsem měl v nádrži zrovna Čepro a potřeboval jsem rychle předjet... Šlápl jsem na to a ono nic..... Čepro ale u mě vede oproti ostatním benzinkám kvůli tomu, že věřím, že by si to nedovolili ředit a dávat tam nějaký sračky, když je to vlastně státní podnik držící zásoby státu, a za další, tuhle naftu bral otec bývalý přítelky do 406 a teď do 407 a říká, že vždy jezdil bez problému a ta 406 najela víc jak 200tis km. Tak snad nedělám chybu a taky se Accentík dožije něčeho podobnýho :D
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance EB
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od cert »

Beru na levných pumpách - Tank ONO, Tesco, případně LUKOIL - auto jezdí v pohodě. Na dovolenou jsem na jednu cestu vzal Shell a žádný rozdíl se nekonal. Tak jsem se vrátil zpátky k těm levnějším. V případě nafty to asi jedno není, ale jak píšu u benzínu jsem nic nepozoroval.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

cert píše:Beru na levných pumpách - Tank ONO, Tesco, případně LUKOIL - auto jezdí v pohodě. Na dovolenou jsem na jednu cestu vzal Shell a žádný rozdíl se nekonal. Tak jsem se vrátil zpátky k těm levnějším. V případě nafty to asi jedno není, ale jak píšu u benzínu jsem nic nepozoroval.
u nafty je to detto :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Hardcam »

Meican: CRDi staci 5 gramu necistot a muzes se jit klouzat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Borek »

Teď jsem listoval v nějakém časáku(tuším to byl Svět motorů-uvnitř je větší test kombíků Kia Ceed a Š.Octavia-vyfocený i na obálce)a narazil jsem tam na článek,kde si lidi stěžují,že načerpali podle stojanu více,než je velikost nádrže v autě :D .Chlap třeba někde u benziny v Pardubicích čerpal do Š.Fobie HTP :mrgreen:-nádrž má na 45l,v nádrži samozřejmě nějaký benzín ještě musel mít a natankoval podle stojanu kolem 47l :-k :D .Těch případů je asi více.Potom se není co divit,že se někomu ta spotřeba tak houpe :mrgreen: .Nezáleží na kvalitě,ale NA VELIKOSTI LITRU paliva. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od xwing »

Borek píše:Teď jsem listoval v nějakém časáku(tuším to byl Svět motorů-uvnitř je větší test kombíků Kia Ceed a Š.Octavia-vyfocený i na obálce)a narazil jsem tam na článek,kde si lidi stěžují,že načerpali podle stojanu více,než je velikost nádrže v autě :D .Chlap třeba někde u benziny v Pardubicích čerpal do Š.Fobie HTP :mrgreen:-nádrž má na 45l,v nádrži samozřejmě nějaký benzín ještě musel mít a natankoval podle stojanu kolem 47l :-k :D .Těch případů je asi více.Potom se není co divit,že se někomu ta spotřeba tak houpe :mrgreen: .Nezáleží na kvalitě,ale NA VELIKOSTI LITRU paliva. :lol:
Toto sa už viackrát rozoberalo na nete, čítal som že aj Škodovka vyhlásila dačo také že skutočná veľkosť nádrže vo Fábii je väčšia ako udávaná... nehovoriac o tom že čerpačky si musia každým rokom nechať premerať a zaplombovať stojany. Tiež vyzvali nespokojných vodičov nech dajú stojany premerať a ak zle vydávajú, že niečo hodnotné dostanú ak zistia nezrovnalosti - už sa nepamätám čo.
Navyše s Accentom mám presne opačný problém - nádrž mám mať 45l, ale viac ako 41l som tam ešte nenapchal - a to som sa poriadne snažil, napr. jazdiť cez 10km s dojazdom na palubáku --, pričom rezerva svietila už pekných pár desiatok km. A netvrdím že stojanový 1l je v skutočnosti 1,1l alebo koľko :mrgreen:
Naposledy upravil(a) xwing dne 19 říj 2009, 08:36, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od xwing »

A aby som dodal aj k téme - chodím na TESCO a Slovnaft, občas skúsim aj dačo iné. Na Felde som občas cítil rozdiel, ale nie medzi značkami, ale skôr medzi jednotlivými čerpačkami. Na Accente som zatiaľ rozdiel nepocítil, ale to bude možno aj tým že výkonu má až až na rozdiel od 40kW feldy tak nejaké drobné rozdiely až tak necítiť :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:Meican: CRDi staci 5 gramu necistot a muzes se jit klouzat.
ja som reagoval skor na certa s tym, ze u nas medzi Lukoilom a napriklad Shell u nafty nevidim rozdiel. Ked ten motor znicim, tak ho znicim do nadrze nevidim (ako pisal myslim Pepan stranu dozadu), tak nejak vedim v serioznost - a tankujem v podstate na 5-7 pumpach kde vidim ze sa strieda vela zakaznikov. Preto mam napr vacsiu doveru k Unicornu ako k Shell (oboje su na Vinohradoch v Brne)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od pepan »

v tohle případě se dá řídit pouze- jedna bába povídala: joo u benzínky to stojí zahofno,za to u šelu je to dobrý....atd....pokud si neuděláš rozbor,víš hofno a musíš věřit budto té firmě,která ti phm prodává,nebu tomu,co píšeme v tomhle tématu- viz jedna bábá pobvídala...někdo má odskoušeny fígle např na zimu- nafta+ benzín+ aditivum atd...s těma nečistotama- 5g v navtě nikdy!!! mět nebuděš..určitě né ze stojanu za ce,ej život..to hrozí snad je u mě,kde si leju naftu konvý ,která je nekrytý třeba 3dny a nosdím kolem toho seno atd..ale stejně si to starší dízly překroustaj uplně f klidu :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
suicycomania
*
Příspěvky: 91
Registrován: 26 led 2008, 19:23
Bydliště: Sedlec,Č.BUD.
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od suicycomania »

Borek píše:Teď jsem listoval v nějakém časáku(tuším to byl Svět motorů-uvnitř je větší test kombíků Kia Ceed a Š.Octavia-vyfocený i na obálce)a narazil jsem tam na článek,kde si lidi stěžují,že načerpali podle stojanu více,než je velikost nádrže v autě :D .Chlap třeba někde u benziny v Pardubicích čerpal do Š.Fobie HTP :mrgreen:-nádrž má na 45l,v nádrži samozřejmě nějaký benzín ještě musel mít a natankoval podle stojanu kolem 47l :-k :D .Těch případů je asi více.Potom se není co divit,že se někomu ta spotřeba tak houpe :mrgreen: .Nezáleží na kvalitě,ale NA VELIKOSTI LITRU paliva. :lol:
Tak si to přečti ještě jednou a pořádně, ono třeba zrovna do takový fobie se vejde až o 13 litrů víc než než je oficiálních 45 :D :D Stejně tak do accenta si vleze tak 50, + - autobus, a ne 45.
HYUNDAI ACCENT 1,5 crdi
PEUGEOT 206GT Limited Edition
FORD Pokus

HARLEY-DAVIDSON XL1200N NIGHTSTER
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od cert »

suicycomania píše:
Borek píše:Teď jsem listoval v nějakém časáku(tuším to byl Svět motorů-uvnitř je větší test kombíků Kia Ceed a Š.Octavia-vyfocený i na obálce)a narazil jsem tam na článek,kde si lidi stěžují,že načerpali podle stojanu více,než je velikost nádrže v autě :D .Chlap třeba někde u benziny v Pardubicích čerpal do Š.Fobie HTP :mrgreen:-nádrž má na 45l,v nádrži samozřejmě nějaký benzín ještě musel mít a natankoval podle stojanu kolem 47l :-k :D .Těch případů je asi více.Potom se není co divit,že se někomu ta spotřeba tak houpe :mrgreen: .Nezáleží na kvalitě,ale NA VELIKOSTI LITRU paliva. :lol:
Tak si to přečti ještě jednou a pořádně, ono třeba zrovna do takový fobie se vejde až o 13 litrů víc než než je oficiálních 45 :D :D Stejně tak do accenta si vleze tak 50, + - autobus, a ne 45.
Jo, to se mi povedlo s Accentem - akorát se mu rozsvítilo hladový voko a natankoval jsem skoro 45 litrů - pak z toho byl pěkně poblblej dojezd na palubáku....
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Donald »

Nejlepší naftu mají v Tank Ono. Ono je to tam nejlevnější a přidávám VIF diesel. Super - doporučuji všem!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“