Kola,disky,pneu i dle TP

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Pneu a disky

Příspěvek od jirikstbk »

Člověče, nestraš!

Já zatím zimní kola na nápravách netestoval, ale toto mi napsal prodejce z http://www.seznam-pneu.cz:
tak na Vaše auto je doporučován disk 7405. Ten disk 7400 je starší model, výběhový, který se už stahuje z nabídky výrobce. I když mezi nimi není datově žádný rozdíl, není ten první homologován pro Vaše auto. Výrobce si ho nenechal schválit.
Na pneumatiku, kterou poptáváte (Pneumatika Goodyear ULTRA GRIP 7+ 185/60 R15 T 84) se doporučuje právě přímo disk 7405, tedy ten první rozměr, který máte v TP.
A tak s malou dušičkou doufám, že má pravdu a že až přijde na výměnu kol řada, že nebudu hledat nové disky.

Ještě poddotaz - šrouby jsou pro lité kola i plecháče stejné?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pneu a disky

Příspěvek od Amalfi »

neni to stejne, uz jsem to taky nekde psal, matky se vetsinou lisi. U litych kol v i20 mame kuzel. Ale na plechacich to byva ploche.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Pneu a disky

Příspěvek od amaize »

Amalfi tak to néééé #-o :mrgreen: ploché nic není jsou tam normálně kužely které jsou dané normou , a můžeš je použít i na liťáky jen rozdíl je v tom , že jsou rozměry matky pro klíč "21" mm , ty jsi zapoměl jak jsme zrovna o tom dali řeč v OV
a pro Vás další POZOR na různé typy ET a výrobce disků , než něco kupujete VYZKOUŠEJTE DOTAZUJTE DÍLERA a pak teptrve kupujte né vše je dáno pro ty naše miláčky , a navíc tady na fóru je vo tom už dávno psáno, tak jak říkal Werich nebuďte líní zvedněte hlavy od klávesnice a hledejte - je to tu :D/
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu a disky

Příspěvek od 89majlo96 »

Amalfi píše:neni to stejne, uz jsem to taky nekde psal, matky se vetsinou lisi. U litych kol v i20 mame kuzel. Ale na plechacich to byva ploche.
aj na plechacoch je kuzel, len ma iny sklon ako maju hlinikove disky... Ak by si pouzil matky z plechaca na hlinikovy disk tak ho znicis :!:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Pneu a disky

Příspěvek od amaize »

-majlo- kategoricky s tebou nesouhlasím, je jim tu třeba napsat , že při " normálních " rozměrech o nic nejde je to typizované , jen u atypických a to každý výrobce i díler disků ( jakýchkoliv) matky zašle
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu a disky

Příspěvek od 89majlo96 »

kazdy hlinikovy disk sa lisi sklonom dosadacej plochy od plechoveho disku. A pri kupe novych diskov je jasne ze predajca dodava aj matky a vymedzovacie kruzky, teda mal by...
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Pneu a disky

Příspěvek od dj.brouk »

Tak jsem objednal taky dneska zimní gumy-Goodyear ULTRA GRIP 7+ 14.tky na ty mé plecháče. :lol:
Cena- 5500 i s dopravou.Nějak mě postrčila do nákupu ta předpověď počasí. :shock: :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pneu a disky

Příspěvek od Amalfi »

bobek píše:ahojte
ja mam s diskami na zimu troska problem, kupil som presne podla technicaku plechace 5Jx14" ET45, ale nedokazem ich nahodit na predne lebo mi tam zavadzia brzda
ani len nedosadnu na tu plochu, auto som kupil na alu diskoch original,
moze sa stat, ze by boli tie disky ine a preto mi nepasuju? mam pocit, ze ten rozmer by mal byt standardny pre vsetky auta, aby sa dali disky nasadit
vie mi niekto prosim poradit co s tym mozem spravit?
To mas nejaky atypicky disk - posli na nej odkaz, nebo vyfot ho :) z vnitrni strany
Asi je ten vnitrek jinak tvarovany, protoze normalne je na 14" tak tak misto na brzdice. Ja jdu na zimu do 15" na soucasne disky. A na jare pujdu do novych disku.

Jinak 5Jx14" ET45 - to je rozmer pro lita kola - u plechacu je nejlepsi koupit origos kola urcena pro tvuj model auta.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
bobek
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2009, 08:40
Bydliště: malacky - okolie

Re: Pneu a disky

Příspěvek od bobek »

po zistovani co je to za disk som zistil, ze s najvecsou pravdepodobnostou je to disk zo swiftu (co ale na stranke nebolo napisane),
rozmer je presne ten isty ako u i20 akurat to ma iny tvar a preto to nesedelo, inak vyzerali ako kazde ine disky
v technicaku mam napisany rozmer ako pises aj ty 5Jx14" ET45, volal som aj do servisu a odpoved bola, ze musia sediet lebo ten rozmer je spravny, len to tak vzdy nemusi byt (neodporucam kupovat disky zo swiftu, tie tam nemusia sediet aj ked maju tie iste parametre)
uz mam objednane disky na i20 a rozmer je tam zas ten isty, tak dufam, ze budu pasovat :wink:
i20 style 1,4 DOHC CVVT 16V (74/100) Diamond Black
Uživatelský avatar
neons
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2009, 18:54
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu a disky

Příspěvek od neons »

Hi all, kedy idete prezuvať zimné pneu? :idea: Ja už by som aj dal :shock:
Hyundai i20 1,2/57kW comfort - 2500 km
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pneu a disky

Příspěvek od Amalfi »

Ja si jeste pockam, teplo jeste bude. Takze v pulce listopadu na to pujdu nejdriv, pokud nenasnezi driv.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Pneu a disky

Příspěvek od bedo »

neons píše:Hi all, kedy idete prezuvať zimné pneu? :idea: Ja už by som aj dal :shock:
ja som bol včera, vzhľadom na to, že sa chystám na Spiš a tam už veselo sneží. A keďže je po ceste pár kopcov - človek nikdy nevie, ako sú cestári (ne)pripravení...

BTW je to teda fakt ultra grip, aj brzdy sú zrazu nejaké jedovatejšie (UG7+ 175/65 R14)
Getz 1.4 Dynamic
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Pneu a disky

Příspěvek od dj.brouk »

Tak zimáky přivezou v pátek,zavolal chlap z PPL,a že jezdí jen odpoledne :shock: :shock: ,
a já mám 2 dny odpo šichtu,tak budou v pátek. :lol: Taky nevím kdy je nahodím,asi budou mít teď plné
pneuservisy. :-k
Amalfi,Amaize--kam jezdíte přezouvat?? :D
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Pneu a disky

Příspěvek od jirikstbk »

Tak mě dnes málem omylo. Ptal jsem se na matice k plechovým diskům pro zimní kola. Cena 1 ks 108 Kč :!: mě doslova přibila na židli. Ještě, že jsem seděl. :roll: Prý to je tak drahé kvůli tomu, že tam je kus plastu, který drží poklice. Ty já ale nemám potřebu nasazovat.

Kdybych to tušil, tak jsem koupil další sadu litých kol. Vyšlo by to skoro na stejně.

Nezná někdo ověřený zdroj těchto matic od jiného výrobce a za jinou tzn. nižší cenu?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pneu a disky

Příspěvek od Amalfi »

dj.brouk píše:Tak zimáky přivezou v pátek,zavolal chlap z PPL,a že jezdí jen odpoledne :shock: :shock: ,
a já mám 2 dny odpo šichtu,tak budou v pátek. :lol: Taky nevím kdy je nahodím,asi budou mít teď plné
pneuservisy. :-k
Amalfi,Amaize--kam jezdíte přezouvat?? :D
Chlape tak ja jezdim prezouvat do pneuservisu na fifejdach
Ale taky maji plno, ale jinam nejdu, jsem s nimi moc spokojen :) uz mnoho let.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“