problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

3 letá fena.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Reklama
 

Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: problémy

Příspěvek od jarik65 »

:( nám tady před 2lety někdo otrávil 4 psi(mě a třem sousedům) pouze jeden přežil díky tomu že byl mladej a v dobrý kondici,tak vím co to je přijít o pejska,ale třeba se ještě najde :-k
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

Trochu mimo téma kluci ale Aca jezdi jako hodinky tuk tuk.. Třeba už sem si všechny problémy vybral a už se nikdy nic nepokazi :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

No vidíš Davide, Už to bude v "cajku" a áca ti budfe dělat jenom samou radost :mrgreen: :wink: Držím pěsti.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Schwarzie »

Ahoj. Mám dotaz na zdatné servismany. Od léta mi něco tluče, bouchá (nevím, jaký slovo zvolit) od přední nápravy při přejíždění nerovností. Myslím, že to jsou prasklý silentbloky u stabilizátoru (viz. foto). Po pár desítkách metrů to začne při přejetí hrbolů rachotit, ze začátku to není tak hrozný (asi až se to trochu rozhýbe). Nejdřív jsem to slyšel spíš jen z levý strany, poslední dobou z obou. Pár řádných děr jsem na silnici taky trefil, takže se asi není co divit, že praskly.
Když se podíváte na fotky, jsou opravdu ty silentbloky prasklý? Na levém i pravém ramenu nápravy vypadají stejně. A myslíte, že to může způsobovat to bouchání?
Jinak auto bez problémů. ŤUK, ŤUK, KLEP, KLEP. Najeto 21.300 km.

FOTO
http://jdem.cz/cax26
http://jdem.cz/cax37
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: problémy

Příspěvek od adam221 »

Schwarzie > Nazdar to nevizera na prasknute, ale ze to tak ma byt od vyroby. Cez tu medzierku sa tam instaluju. Ak by boli vcelku, nieje ich ako vymenit.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od JoKo »

JoKo píše:tak dnes som bol v dunajskej strede s mojim na druhy pokus startujucim autom. musim povedat, ze pristup bol vynikajuci. =D> zial, neidentifikovali poruchu, ale objednali ma na piateho s tym, ze tam necham svoje auto aspon na 2dni a chybu budu nadalej hladat. hrozi to az prekopanim celou palivovou sustavou... pristup oproti autopalace bratislave je diametralne rozdielny. chlapci z ba by mali ist aspon na mesacne skolenie... som zvedavy, ze ci sa im to podari opravit, pretoze v polovicke oktobra mi konci zaruka a nechcelo by sa mi to platit... ](*,)

hlasim, ze moj problem so zlym startovanim chlapci v dunajskej strede vyriesili :D/

auto som im pristavil piateho oktobra {pondelok} a dostal som nahradne auto hyundai i20 - zadarmo. este v ten den mi poobede volali, ze pravdepodobne problem opravili a mozem si prist pre auto. pri preberani sa problem nevyskytol, auto nastartovalo hned na 1x, ale prijmaci technik {csernus? alebo nejako tak sa pise} mi povedal, ze ak sa to objavi, tak mam hned zavolat a bude sa to dalej riesit. preprogramovali varj imobilizer. v utorok poobede mi volali zo servisu, ze ako auto startuje. volali mi sami od seba. podvecer cestou z prace som musel opat na 2x startovat a v stredu rano som volal do servisu, ze problem nadalej pretrvava. objednali ma na pondelok {dvanasteho} s tym, ze opat dostanem i20tku ako nahradne vozidlo a auto tam necham ako dlho bude potrebne. planovali sa apson dva dni {pondelok a utorok}. v utorok doobera mi volali, ze auto by malo byt ok. zavada - zly odtrh na svieckach. odvtedy auto startuje na prvy sup. za pozicanie nahradneho vozidla som opat nic neplatil, len som dotankoval prejazdeny benzin...

musim pochvalit pristup prijmacieho technika {csernus} a aj mechanikov, kt. mali perfektny - prozakaznicky pristup. doteraz som na garancky chodil do bardejova, kde bol dobry pristup a aj ceny, ale pristup v dunajskej strede ich prekonal aspon o dva kroky a tak maju dalsieho zakaznika...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: problémy

Příspěvek od Vilda »

To Schvarzie : Tady bych řekl, že to dělaji tzv. kosti ... tyčky od stabilizátoru, to co jsi vyfotil. To bouchání se bude stupňoval a je to vyloženě kov na kov. Tady pomůže jen jejich výměna a určitě bys to uhrál na záruku.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Schwarzie »

Vilda píše:To Schvarzie : Tady bych řekl, že to dělaji tzv. kosti ... tyčky od stabilizátoru, to co jsi vyfotil. To bouchání se bude stupňoval a je to vyloženě kov na kov. Tady pomůže jen jejich výměna a určitě bys to uhrál na záruku.
Jo, to je přesný, takovej kovovej zvuk. Od léta se to stupňovalo. Byl jsem v pátek v servisu (Autopalace Brno), prohlídli nápravu, nevím, jestli něco utáhli, ale dělá to míň. Přejímací technik říkal, že je vůle v levý tyčce stabilizátoru, tak mně ji tento týden vymění (museli ji objednat). Tak uvidím, jestli to pomůže, protože pokud ne, tak už tam nepojedu, protože bych jim nevěřil, že umí spravovat auta. Ten přejímací technik mi už do telefonu říkal, že by to mohly být "kostičky", ale teď o nich nemluvil. Jo, tu tyčku vymění v rámci záruky.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: problémy

Příspěvek od tom »

Schwarzie píše:
Vilda píše:To Schvarzie : Tady bych řekl, že to dělaji tzv. kosti ... tyčky od stabilizátoru, to co jsi vyfotil. To bouchání se bude stupňoval a je to vyloženě kov na kov. Tady pomůže jen jejich výměna a určitě bys to uhrál na záruku.
Jo, to je přesný, takovej kovovej zvuk. Od léta se to stupňovalo. Byl jsem v pátek v servisu (Autopalace Brno), prohlídli nápravu, nevím, jestli něco utáhli, ale dělá to míň. Přejímací technik říkal, že je vůle v levý tyčce stabilizátoru, tak mně ji tento týden vymění (museli ji objednat). Tak uvidím, jestli to pomůže, protože pokud ne, tak už tam nepojedu, protože bych jim nevěřil, že umí spravovat auta. Ten přejímací technik mi už do telefonu říkal, že by to mohly být "kostičky", ale teď o nich nemluvil. Jo, tu tyčku vymění v rámci záruky.
Já měl v háji pravou tyčku, ale servis mi vyměnilbez problému v záruce hned obě.
Asi abych tam bebyl za týden znovu.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od cert »

to rokolo:
taky mi začala poslední dobou povrzávat přední náprava - všechno promazali (uložení, atd.) teď při první garančce a je pokoj.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: problémy

Příspěvek od Vilda »

To Schwarzie : Měnit jednu kost, je nesmysl .... když už, tak obě. Většinou začne mlátit pravá, protože vymetá okraj silnice, ale načatý budou obě a jezdit tam za dva měsíce na výměnu levý kosti je pitomost [-X Přesně jak píše Tom, nekompromisně trvat na výměně obou kostí !!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

cert píše:to rokolo:
taky mi začala poslední dobou povrzávat přední náprava - všechno promazali (uložení, atd.) teď při první garančce a je pokoj.
Zkoušel jsem to zatím promazat sám, ale nepomohlo to. Zjistil jsem, že když lehce zhoupnu předek a druhou ruku mám ploženou na horním uložení tlumiče, tak cítím vibrace a drhnutí...a od toho bych řekl, že se ozývá to vrzání a jakoby to bouchání. Pokud je to v tlumiči, tak promázání nepomůže. Horší je to, že je to stále hlasitější a teď už to občas slyším i z pravé strany a řekl bych i že ze zadu......ale stále platí, že se to ozývá jen při jízdě krokem...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Stejné pazvuky už pociťuji snad od léta...při pomalé jízdě mi zadní levý tlumič vrže, jako když není namazaný, nebo jak kdyby šel nasucho. Je to slyšet i na místě. Když auto "zhoupnu" rukou.
Říkal jsem o tom při garančce v červenci a bylo mi řečeno, že je to OK. Nic se nezhoršuje, zatím neřeším...uvidím, co se bude dít dál. [-o<
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od cert »

No, mně říkali, že to může řešit namazání pístnice tlumiče pod prachovkou - namazali to a je klid.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“