Piskanie v motore (1.1i)

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fungogh
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 říj 2008, 21:02
Bydliště: Bratislava

Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od fungogh »

Zdravim;
tak som zacal pozorovat piskanie v motore po studenom zimnom starte. Mam cca 50 000 km. Momentalne piskanie prestane po ubehnuti asi 5 km, stane sa vsak aj, ze zacne piskat po 150 km pocas jazdy a nereaguje to na otacky. Vyzera to na remen. Skusil som fintu s mydlom, aby som vylucil lozisko a piskanie prestalo. Mate niekto skusenosti s vymenou/napinanim remena? Dik.
Getz 1.1i Dynamic 2004 | A/C
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od mirpie »

co když zatočíš na místě volantem do plného rejdu? Pokud to začne řvát, na 100% řemen od čerpadla servořízení. Já ho měnil už 2x, ale na Coupé, což v principu je ale to stejné. Pak to ještě může být řemen od alternátoru. Nevim, jak má řemeny Getz, pak taky zálěží, zda máš klimatizaci. Vyměnit řemen je jednoduchá záležitost.

Někdy pomůže dyný řemen dopnout, většinou už je ale řemen opotřebovaný na bocích a nesedí dobře v drážce a prokluzuje i tak, takže pak jedině výměna. Já si koupil řemen od mjauto.cz za 200CZK a vyměnil za 20min (chtělo to ještě shodit řemen od čerpadla chladicí kapaliny a alternátoru, terpve pak až mohl jít dolu řemen od serva). Ale tohle je Coupe bez klimy, nevim, jak to má Getzík :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
fungogh
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 říj 2008, 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od fungogh »

Dik mirpie- definitivne to dava zmysel.
Getza som kupil jazdeneho cca 3 mesiace dozadu, takze asi necham tie remene vymenit, netusim v akom su stave. ked ho kontrolujem, tak je zda sa dost napnuty, ziadna vola.
Getz 1.1i Dynamic 2004 | A/C
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od XMira »

Remen nemusi mit vuli. Staci, kdyz je neco z toho, co je remenem pohaneno, pridrene (vodni pumpa, klima....).
Asi bych nejdriv zkusil rano otevrit motor a zkusit kouknout, odkud zvuk vychazi. Pak bych teprve menil. Treba to fakt neni remen, ale pumpa....

P.S: Ten zvuk urcite znas. Po ranu na parkovisti plno starych sunek takovy piskani pri pridani plynu vydava...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
fungogh
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 říj 2008, 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od fungogh »

ano XMira, ten zvuk poznam... u mna je to ale nie je take hlucne, frekvencne ide o vyssi zvuk a otacky na to nemaju nejaky velky vplyv (iba ak, tak velmi vysoke 5000+, len tam auto po studenom starte nezeniem :D )
tiez som v prvom prispevku spominal, ze ked remen pomydlim, tak to okamzite prestane, takze na hnany agregat to netipujem.
Getz 1.1i Dynamic 2004 | A/C
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od Hardcam »

Doufam, ze jsem pouzil vhodny tema. Snad jo. Muj problem. Uz je slyset, ze je potreba vymenit klinak. Pred pul rokem jsem menil rozvody a zakoupil klinak, kterymi v eshopu vyjel jako spravny, byl to Bosch 1 987 947 897 o techto parametrech:

délka (v mm) 875 mm
pocet zeber 4
model do roku výroby 200805
montazni pohon Generátor
vybavení vozidla pro vozidla se servořízením

ten se ale ukazal jako spatny. Bohuzel mi nikdo nebyl schopny rict, ktery klinovy remen pro 1.1 46kW je ten spravny? A kdybyste nekdo poradil i spolehlivy, ale nepremiovy svicky, byl bych zavazan. Diky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od Hardcam »

Hmm, tak jsem si odpovedel sam. A nechal ho rovnou vymenit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
fungogh
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 říj 2008, 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od fungogh »

to ma mrzi Hardcam, neposiela mi to notifikacie.
Ja som nechal vymenit remen priamo v Hyundai, cena bola celkom OK, tusim nieco malo cez 10 EUR a je to Gates (ale ma Hyundai branding).
Vsetko bolo fajn, potom som ho nechaval este raz dopnut, ale ozyva sa znova. Nieje to nic kriticke, po par metroch to zmizne, ale znepokojuje ma ta kratka vydrz, kedy to chodi bez problemov...hmm- max 15-tisic km :( mozno remenice?!
---
btw dobre aktualne vozitko...Sonatku ja mozem dost :)
nech sa dari!
Getz 1.1i Dynamic 2004 | A/C
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od Hardcam »

fungogh: aktualni jsou vsechny tri v podpisu, vsecky pred domem. :mrgreen: Getzem jezdi pritelkyne, Elantrou ja, Sonatou tata....to nevadi, zes mi neodpovedel, aspon jsem si to dohledal sam:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od alvin »

sú to klinové remene,ja to mu vravím "urážanie sa" tým pískavým pazvukom,mám niečo cez 70 000 km, o mesiac sa chytám na servisku tak ich dám vymemeniť,ani šarlatánsky recept, že potrieť ich boky sviečkou moc nepomôže,možno na pár minút,aby sme sa utvrdili v tom,že príčina vyludzovania tých zvukov je naozaj v remeni a nie v ložiskách
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie v motore (1.1i)

Příspěvek od Espero »

Přesně tohle mi teďka v mrazech delala dacia, po nastartování to asi tak 10 až 15 sekund pískalo, čím větší zima, tím déle. Jsou to klínové řemeny, které potřebují napnout. Jak se oteplilo, přestalo to pískat. Teď asi tak za 2 týdny půjdu na 80 tis. servis, tak je asi už nechám vyměnit.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „GETZ“