1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Spokojenost s přístupem servisu???

ANO
17
71%
NE
2
8%
CIASTOCNE
5
21%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Mexican »

BigMax vyborna cena... mne do servisky vzdy daju komentar "Olej vlastny - Total Quartz 5W40" .. pozeram ze dalsi spokojny uzivatel Pruhonic a oleja od Total.. uz na tom oleji mame odjazdeneho dost a oproti prvonaplni najma v zime budes poznat rozdiel
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od 69pavel »

zdravim vsechny
tak po dlouhych uvahach jsem dalsi co nesel do autorizovaneho servisu ale k znamemu do servisu.
Pouzite original ND Hyundai pro pripad nejakych tahanic ohledne zaruky,takze problem by nemel byt kdyby k necemu doslo.

jelikoz jezdim v docela prasnem :cry: prostredi a naftu nekdy nalivam z kanystru :-$ tak jsem si navic nechal vymenit i filtry paliva a vzduchu.

olej filtr 190.00
vzduch.filtr -na me prani 500.00
palivovy filtr -na me prani 990.00
pylovy filtr 790.00
olej motorovy TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 5l 1.250.00
----------------------------------------------------------------------
celkem 3.720.00

Dale navic
cistic klimatizace Valeo (dezinfekce plisni)preventivne 298.00
prisada do nafty na 10000km BG 244 560.00

Prace navic:
geometrie kol
vyvazeni pneu
komplet vycisteni a promazani brzd.segmentu
vymena oleje + filtry vse 1.000.00
--------------------------------------------------------------------
Celkem 5.578.00 a ktomu po praci lahev domaci slivovice :wink: :D/


geometrii jsem chtel srovnat volant a pritom zjistil velkou rozbihavost(nad horni mez)na pr.naprave,takze kdybych cekal na 30000km tak bych mel po gumach,uz ted jsou chycene,by me zajimalo jak to ti sulini v servisech serizujou,od zacatku jsem mel volant na krivo,a kdyz jsem to chtel spravit tak mi technik v hyundai rekl ze az pri 2 garancce anebo at si to zaplatim-to maj teda jednani


jinak jsem s Accentikem spokojeny,jen tak dale =D> =D> =D> 8) 8) 8)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj
V Tvém článku mě zaujal ten přípravek na dekarbonizaci motoru.
Kde jsi to koupil?? A Kam to naliješ???
Taky bych to vyzkoušel...cca 300 Kč bych do motoru vrazil 8)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od David C3 »

.69pavel: Tak ti chci říct, že pokud jsi jel na garančku jinak než do Hyndai tak je tvoje auto bez záruky. Pokud mě nevěříš klidně kontaktuj technického ředitele Hyundai čr. mail na něho. Jedlička Antonín <jedlicka.antonin@hyundai.cz>, jinak já už sem o záruku přišel, že jsem přijel na garančku v 17tis misto 15tis km.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od 69pavel »

ZdeněkSvoboda píše:Ahoj
V Tvém článku mě zaujal ten přípravek na dekarbonizaci motoru.
Kde jsi to koupil?? A Kam to naliješ???
Taky bych to vyzkoušel...cca 300 Kč bych do motoru vrazil 8)

tu je odkaz na ten vyrobekBG no.244 (tento je konkretne na Comonrail ) http://www.iob.cz/produkty-bg-care/deka ... motoru.php a ja dal za neho 560 Kč,prodejni mista http://www.iob.cz/kontakty/autorizovane ... g-care.php,pouziti ,nejlepe kdyz ti sviti rezerva nalijes a dotankujes do plna(lejes do nadrze) a vyjedes nadrz do rezervy a pak uz tankujes jak chces.behem tohoto procesu se nesmi pouzit dalsi pripravek. takto je to osetrene na 10 000 km. pri dalsich tankovanich uz muzes pouzit aditiva do nafty,ja osobne pouzivam Super diesel aditiv (letni,zimni).ja to aplikoval v 3000 km a v zime cesta do prace 6 km z prace 6 km a na spotrebe jsem nepresahl 5.5 l na 100km takze u me spokojenost. =D>
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od 69pavel »

David C3 píše:.69pavel: Tak ti chci říct, že pokud jsi jel na garančku jinak než do Hyndai tak je tvoje auto bez záruky. Pokud mě nevěříš klidně kontaktuj technického ředitele Hyundai čr. mail na něho. Jedlička Antonín <jedlicka.antonin@hyundai.cz>, jinak já už sem o záruku přišel, že jsem přijel na garančku v 17tis misto 15tis km.
doporucuji ti precist si servisni knizku(podle knizky si to muzes udelat sam),a pak to auto je " vec" a ze zakona je na to 2roky zaruka(prodejce dava 3 ) takze ume vpripade nejake reklamace by mohl byt problem vtom ze bych si mozna musel ten dil zaplatit abych mohl jezdit) a pote by mi byly vraceny penize od dovozce nebo prodejce u techto reklamujes.
servis ti do 30 dnu vymeni a pak oni reklamujou u dovozce. u tebe je mozna problem tech 17 000. jo a malem bych zapomel pokud to dela jiny servis tak musis pouzit original nahradni dily hyundai,nesmis pouzit nahrazky,to pak ztratis zaruku.
to mas pak i stim olejem co uvadi vyrobce motoru- servis dava 5W -30 a v knizce je jasne napsane olej stejne specifikace dane vyrobcem nebo vyssi ,takze takove reci servisu olej vlastni nesmite mit bla bla bla,tak uz do toho servisu nevkrocim.
kdyz neveris optej se pravniku vysvetli tito.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od David C3 »

Pravník a Hyundai na to mají každý jiný názor. Pokud pojedeš do neznačkového servisu, příjdeš o záruku z důvodu porušení garančních podmínek. Možná se ti asi nic nepokazilo ale mě odešel EGR ventil za 16 000,-a řešil sem to z Hyundaiem docela dlouho a bez úspěchu.. na dotaz jestli bych mohl do servisu mimo sít H mě bylo zděleno, že normální servisy nemají diagnostiky motoru atd proto by neodhalili případné chyby a přesně neprovádí garanční prohlídky. Jo 3 garančku sem jel taky do normalního servisu a řekli mě že kdybych jel tu první po 15tis jak sem měl záruku neuznají. MUŽETE SE S NÁMA SOUDIT. Napiš mail technickému řediteli a uvidíš... pokud tvuj právník má jiný názor tak v případě závady klidně můžeš jít s něma do sporu a vzit si znalce z oboru dopravy (Já sem jednoho také kontaktoval). Já ti jen říkam že ti PRAHA která to tom rozhoduje nic neuzna pokud bude v servisce např. AUTOSERVIS NOVÁK LHOTA 145.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Gandalf »

Je pravda, že právníci občas podávají sice z jejich pohledu jednoznačná stanoviska, ale realita právní praxe je pak trochu jiná. Slyšel jsem už tolik sebejistých právníků, kteří operovali s "jednoznačnými důkazy" a u soudu se jim pak vysmáli. Otázkou je, nakolik si je právník jist, že by v následném sporu obstál. Bohužel on si na své přijde zpravidla vždy, jeho klient už nikoliv... :-k
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od adam221 »

Gandalf, pravdu mas... A este nakoniec ti daju zaplatit sudne trovy.
Proste nestoji to za to. Radcej si treba najst servis, ktory cloveku vyhovuje,
ktorym veri a je s nimi spokojny.. Servisov je dost. A nieje servis ako servis.
Ja byt na tvojom mieste 69pavel a nemal by som nabehanych nad 16tis km, tak by som
zbehol do ofiku servisu mozno mensieho a dohodol sa na garancke, vresp im to vysvetlil
a vyskusal sa dako dohodnut, ze by si aspon cvakol cenu prace s tym, ze material je tvoj.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Martin Korpel »

Este ja sa zapojim. Na starsiom accente sme nestihli prist na 15 000 a prisli sme na 16500. Bolo to v Banskej Bystrici a boli naozaj velmi ustretovy spytali sa ans preco sme neprisli a zahlasili sme im ze sme boli na dovolenke a kym sme dosli na slovensko tak jednoducho sa to nedalo stihnut (co bola mimochodom pravda) chlapi tam povedali ze dobre ze maju limit od 1500hore dole to bolo ale pred 6mi rokmi alebo 5mi . Hlavne treba ist prec z hlavneho mesta pretoze tam maju najsilnejsie predajne umiestnene vacsinou si myslia ze su PUPOK SVETA a dovoluju si privelmi. Treba hladat seervis v mensich mesteckach isto sa najde. Do sporu netreba ist pretoze na pravnikoch a vsetkych sudnych poplatkoch si zaplatis aj dve garancky tou sumou co darujes tym pazravcom :). Cize moja rada znie MENSIE a USTRETOVEJSIE PREDAJNE a HLAVNE NIE V HLAVNOM MESTE. Drzim palec
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
Šutřík
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2009, 13:35
Bydliště: České Budějovice

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Šutřík »

Zdravím,
mám dotaz ohledně garančky. Myslíte, že bych měl vyndat z auta všechny LED žarovičky a dát tam zpět klasický? Aby v servise neměli nějaký řeči.....
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance EB
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od JoKo »

ja mam ine skusenosti ako david c3 s uznavanim garancnych problemov. uz som inde pisal, ze prvy majitel presvihol jeden servisny interval o cca 3 500km /18 500km medzi prehliadkami/ a s uznanim zaruky nebol problem a to mi menili a opravovali dost veci /pp tlmic, prachovku na zp tlmici, zle startovanie, motorcek lp svetla.../. predchadzajucemu majitelovi menili este aj stlpik riadenia a tiez bez problemov. tieto veci mi opravovali v bardejove, bratislave a v dunajskej strede. nikde sa ani len nepozastavili nad tym, ze prva servisna prehliadka bola o mesiac neskor ako mala byt a ze druha o tych spominanych takmer 3 500km neskor... dokonca som dostal aj nahradne vozidlo z dunajskej stredy zadarmo pocas opravy... 8)
ale samozrejme, ze presvihnuty servisny interval moze sposobit komplikacie pri uplatnovani zarucnej opravy, hoci ja som toto nezazil a ako som pisal, riesil som rozne poruchy v troch servisoch. david c3 mohol vyskusat nejaky iny servis a mozno by v tom druhom servise vyreklamovali hned na prvy sup vadne egr...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
sk1
Příspěvky: 8
Registrován: 17 bře 2009, 13:37
Bydliště: Česká Lípa

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od sk1 »

Taky budu muset na první garanční prohlídku. Nemáte někdo zkušenosti se servisem Hyundai Dorda Česká lípa nebo BOS auto Trutnov. Zatím se zde mluví hlavně o SK servisech a Praze, ale co ostatní kraje ČR. :?:
Accent 1,5 CRDi Elegance
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od Mexican »

sk1 píše:Taky budu muset na první garanční prohlídku. Nemáte někdo zkušenosti se servisem Hyundai Dorda Česká lípa nebo BOS auto Trutnov. Zatím se zde mluví hlavně o SK servisech a Praze, ale co ostatní kraje ČR. :?:
to ze sa tu nevyskytuju skusenosti z inych krajov nie je pravda, treba vsak pozriet aj ine garancky (2,3,4, ..) ... je to hafo skusenosti zo severu ciech, severnej moravy, vysociny, juznej moravy.. treba si toho ale co to prejst
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
miro11
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2009, 21:30

Re: 1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Příspěvek od miro11 »

Taky budu muset na první garanční prohlídku. Nemáte někdo zkušenosti se servisem Hyundai Dorda Česká lípa nebo BOS auto Trutnov. Zatím se zde mluví hlavně o SK servisech a Praze, ale co ostatní kraje ČR.
ja som čítal niečo ohladom tej grančky, že aj v Trutnove je ale to bolo tušim v 2. grančke skús pozrieť.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“