Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

samozřejmě, že kopání do pedálu při brzdění s ABS je normální a správně jak píšeš, je potřeba ještě více přitlačit. Ale mi mluvíme o jevu, kdy pedál kope při jemném dobrzďování na suché silnici, žádný zašlápnutí na smyk....
A odpojení konektoru od regulátoru ABS neřeší problém, jen vyřadí funkci ABS...Ale nekritizuji, radu jak to jednoduše opravit taky neznám.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od ivan »

mirpie píše:samozřejmě, že kopání do pedálu při brzdění s ABS je normální a správně jak píšeš, je potřeba ještě více přitlačit. Ale mi mluvíme o jevu, kdy pedál kope při jemném dobrzďování na suché silnici, žádný zašlápnutí na smyk....
A odpojení konektoru od regulátoru ABS neřeší problém, jen vyřadí funkci ABS...Ale nekritizuji, radu jak to jednoduše opravit taky neznám.
Mě jde o to zda hlavní brzdový válec správně tlačí :!: ,bez Abs musí auto zabrzdit :!: vpohodě pak můžem řešit co dál :wink: Jinak to nemá cenu vůbec řešit,ale stejně to zase někde skončí někde v zapomění,protože většinou se někdo zeptá na nějaký problém a ani potom se nikdy nedozvíme jestli rada byla dobrá či nikoliv ,to mě teda tady štve ze všeho nejvíc :evil:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

když vyndá pojistku ABS tak to má stejný efekt. Ale ve válci podle mě problém nebude, to auto normálně brzdí. Tedy mluvim ze své zkušenosti, když jsem měl řachlej ABS kroužek na předním pravém kole, rozsvítila se kontrolka ABS, tedy ABS mimo provoz a jezdil jsem s tím asi měsíc a nestalo se ani jednou, že by mi při jemném dobrzdovaní kopal pedál a ani jsem nepředpokládal, že by se to mohlo stát, když mrtvé ABS ted do toho nemělo co zasahovat. Navíc, ten jev kopání při fungujícím ABS není pravidelný, je občasný.
To kopání je evidentně příčinou systému ABS, otázkou, zda je to čidlem, který blbě počítá otáčky kola a vyhodnotí to jako smyk, nebo zda je to kroužkem se stejným důsledkem (např. rzí nakažené zuby).
Je fakt, že co jsem vyměnil ten kroužek, tak se mi to zatím nestalo (ten původní, dokud nebyl prasklej a ABS jelo, byl navíc slušně rezavej).
Předně bych asi vyčistil kroužky, jemně ocelovým kartáčem. Přístup skoro nula, nutný vyndat těhlici.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od bohrosik »

souhlasim s mirpiem, jen nejsem potěšen sundanim tehlice. Nekde jsem tu na foru nasel nejaky fotky z výměny kroužku ale zpetne je nemuzu dohledat.
Snad je mam doma ulozene.

Pres týden bohuzel neni kde zkoumat, na parkovišti je to blby, to musim až u rodičů na vysočině :-) (v teple garáže)
Zdar
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od bohrosik »

malý upgrade
- zjistil jsem , že když vypnu radio a jedu na hodne nízké otáčky (aby bylo neco slyšet). Někdy je slyšet jakoby na předních kolech neco škrkalo (není to souvislý ton, ale má to rytmus ABSka) a jen se dotknu brzdového pedálu, tak samozřejmě sepne ABS. Když to slyšet není tak brzda funguje jak má.
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

tak tenhle jev jsem nikdy nezaznamenal.....A na kolech nemá co škrtat a už vůbec ne tak, aby to mělo souvislost s ABS....No každopádně to zkontroluj, nejlíp i ty kroužky.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od antek »

Hlavně kroužky
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“