Podsvietenie interieru

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od lacokubik »

pekné aj ja chcem. To môžeš kontrolovať aj pravosť bankoviek :D/ 8)
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od DEDe »

ja sem si ted udelal osvetleni dveri komplet viz sekce coupe. A zjistil sem ze neni problem si hodne veci udelat sam koupit diodky odpory a pak uz si to clovek da do ceho chce. Cena se odviji od toho jak kvalitni ledky si do toho clovek da a pokud to chce mit v necem jde koupit za par kacet treba ta elektrikarska lista na kabely a diodky zadelat do toho. Prace je na chvilu napajeny to je rychle da se to poralelne a za 30 min mate listu podle prani hustoty ledek a tak. Male hodne svitive stoji 15 Kc naproti tomu treba UV ledka je za 30 Kc ted se chystam do tech UV prave aby to vysvicovalo bilou barvu a tak , taky sem zvedavej jak ta UV sviti na chromu jestli je to videt nebo ne treba kdyz ty mas ty ALu koberecky jak by na tom UV svetlo vypadalo uvidime.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Fulli »

DEDe píše:ja sem si ted udelal osvetleni dveri komplet viz sekce coupe. A zjistil sem ze neni problem si hodne veci udelat sam koupit diodky odpory a pak uz si to clovek da do ceho chce. Cena se odviji od toho jak kvalitni ledky si do toho clovek da a pokud to chce mit v necem jde koupit za par kacet treba ta elektrikarska lista na kabely a diodky zadelat do toho. Prace je na chvilu napajeny to je rychle da se to poralelne a za 30 min mate listu podle prani hustoty ledek a tak. Male hodne svitive stoji 15 Kc naproti tomu treba UV ledka je za 30 Kc ted se chystam do tech UV prave aby to vysvicovalo bilou barvu a tak , taky sem zvedavej jak ta UV sviti na chromu jestli je to videt nebo ne treba kdyz ty mas ty ALu koberecky jak by na tom UV svetlo vypadalo uvidime.
da sa to spravit aj sam ale naco sa s tym mam trapit....1 led stoji ako pises 15kc, do tej 30 cm trubice ich ide nejakych 10 a potrebujem dve trubice a som na 300kc len za ledky a mne ten chalan dal za 300 sk (10 eur) obidve tie trubice....myslim ze by som sa s tym zbytocne trapil a nespravil by som to tak ako on kedze v tom ma trosku prax
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od DEDe »

Fulli píše:
DEDe píše:ja sem si ted udelal osvetleni dveri komplet viz sekce coupe. A zjistil sem ze neni problem si hodne veci udelat sam koupit diodky odpory a pak uz si to clovek da do ceho chce. Cena se odviji od toho jak kvalitni ledky si do toho clovek da a pokud to chce mit v necem jde koupit za par kacet treba ta elektrikarska lista na kabely a diodky zadelat do toho. Prace je na chvilu napajeny to je rychle da se to poralelne a za 30 min mate listu podle prani hustoty ledek a tak. Male hodne svitive stoji 15 Kc naproti tomu treba UV ledka je za 30 Kc ted se chystam do tech UV prave aby to vysvicovalo bilou barvu a tak , taky sem zvedavej jak ta UV sviti na chromu jestli je to videt nebo ne treba kdyz ty mas ty ALu koberecky jak by na tom UV svetlo vypadalo uvidime.
da sa to spravit aj sam ale naco sa s tym mam trapit....1 led stoji ako pises 15kc, do tej 30 cm trubice ich ide nejakych 10 a potrebujem dve trubice a som na 300kc len za ledky a mne ten chalan dal za 300 sk (10 eur) obidve tie trubice....myslim ze by som sa s tym zbytocne trapil a nespravil by som to tak ako on kedze v tom ma trosku prax
To prave nevim jestli oni ty ledky kupujou levneji nez by si je koupil ty nebo tam davaj min svitive nez ty za 15 KC tezko rict ktera varianta plati. Ja sem si ty ledky chtel dat do dveri tam sem musel sam tak sem si zkusil jak to jde a je to docela good , mas pravdu kdyz to chce clovek jen do trubicky je lepsi se s tim neprplat ale pokud by si mel hodne specialni pozadavek a chtel si to radeji udelat sam jde to :)

Budes delat jeste nejaky sviceni ? Kdyby si mel fota nejaky treba tech modulu co ti dela nebo nejaky zkusenosti budu jen rad :)

tu jsou dvere ale hrozny foto mobilem pri zarivkovym svetle zkusim vyfotit pak lepsi. Je to prace tak na cele odpoledne pro obe dvere hlavne kdyz clovek premysli jak to propojit a kam to dat a jak uchytit ted uz bych to udelal asi rychle a samozrejme par veci bych udelal jinak :) Sviti i vnitrni kastlik a rucky to tam neni videt sviti jen decentne aby za jizdy neoslnovaly. To sviceni na silnici sem puvodne myslel jinak ale pak sem si vsiml ze to dela takovy kolecka ty diody tak sem si rekl ze je to ulet a nechal sem to tak :) (sou to ledky deg 20 stupnu)

Obrázek
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Fulli »

To prave nevim jestli oni ty ledky kupujou levneji nez by si je koupil ty nebo tam davaj min svitive nez ty za 15 KC tezko rict ktera varianta plati. Ja sem si ty ledky chtel dat do dveri tam sem musel sam tak sem si zkusil jak to jde a je to docela good , mas pravdu kdyz to chce clovek jen do trubicky je lepsi se s tim neprplat ale pokud by si mel hodne specialni pozadavek a chtel si to radeji udelat sam jde to :)

Budes delat jeste nejaky sviceni ? Kdyby si mel fota nejaky treba tech modulu co ti dela nebo nejaky zkusenosti budu jen rad :)

tu jsou dvere ale hrozny foto mobilem pri zarivkovym svetle zkusim vyfotit pak lepsi. Je to prace tak na cele odpoledne pro obe dvere hlavne kdyz clovek premysli jak to propojit a kam to dat a jak uchytit ted uz bych to udelal asi rychle a samozrejme par veci bych udelal jinak :) Sviti i vnitrni kastlik a rucky to tam neni videt sviti jen decentne aby za jizdy neoslnovaly. To sviceni na silnici sem puvodne myslel jinak ale pak sem si vsiml ze to dela takovy kolecka ty diody tak sem si rekl ze je to ulet a nechal sem to tak :) (sou to ledky deg 20 stupnu)

jj tak to mas pravdu.....keby som robil taketo nieco ako ty tak by som tiez urcite riesil nieco sam a nie cez niekoho ineho...to je jasne leo ten druhy ti to nikdy nespravi tak ako chces sam.....ale myslim ze s tymi trubicami sa netreba trapit sam, narobis sa ako somar a usetris par korun...
zabudol som odfotit tie trubice ale je to vlastne 10 SMD lediek naletovanych na nejakom plosnom spoji a je to v takej gumenej trubici a z obidvoch stran je to zapchate silikonom a mas z toho dva kable a tie len napojis na 12V a ide to....a ma to vyhodu kedze su tie trubice gumene tak sa daju este aj trochu vytvarovat co je niekedy dost velka vyhra...
a najblizsie sa chystam vysvietit asi kufor kedze to svetlo v nom je strasne a potom mozno vzadu v plate mam dva 30cm basaky tak tam mozno poriesim nejake ledky
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Virus
**
Příspěvky: 159
Registrován: 24 bře 2007, 19:14
Bydliště: Freetek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Virus »

Já vzal dvě mlhovky, napojil je na světlo interiéru a když otevřu dveře tak mi to svítí taky tak jen čeveně.
Accentík 1,3; 62 KW; r.v. 96-7; mírně upraven
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od lil-em »

ja jaaaaaj panove...ma vnutorn podsvietenie stalo cca 40 SK + spinac 20 SK = 60 SK (2eura)....lol....stacili mi 3 LEDky na jednu a 3 na druhu stranu....a vypinac mam si myslim ze dost originalne spraveny....ked bude cas pridam foto....:D
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od lil-em »

slubovane fotky...su sice starsie ale su :D
Přílohy
DSC00857.JPG
DSC00857.JPG (43.91 KiB) Zobrazeno 2449 x
DSC00852.JPG
DSC00852.JPG (55.48 KiB) Zobrazeno 2449 x
stangto
*
Příspěvky: 30
Registrován: 27 úno 2010, 19:50

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od stangto »

Pozeram ze sa tu riesia problemy ohladom diodiek.. Ja som akurat dnes dokoncil podsvietenie interieru, minul som na neho 40ks vysokosvietivych diod k tomu 40 rezistorou a takmer neuveritelnych 60m kabla :twisted: vysvietene je VSETKO.priestor pod nohami jak vpredu tak vzadu reaguje na otvorenie dveri,stredovy panel - ten odkladovy priestor vpredu, rucna brzda a tlacitka na okna, vnutro stredovej opierky, zadny popilnik + kastlik sa zapnu v prvej polohe otoceneho kluca a kufor reaguje tiez na otvorenie..dal som si tam este jedno talcitko na podsvietenie noh za jazdy a musim povedat ze teraz je radost otvorit dvere..pockam kym sa zotmie a idem to pofotit. Robil som si to dokopy asi mesiac,kazdy den nieco ale vsetky plasty museli ist dole, kopec vymeriavania, vrtania, spajkovania a ta kablovacka...
Uživatelský avatar
Moneto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 10 lis 2009, 16:09
Bydliště: MY

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Moneto »

nahod fotky
Hyundai Accent 1,5 White
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Marek_PD »

Mohol by niekdo urobiť poriadnu fotodokumentaciu rozoberania budikov(pripadne stredovy panel), montaže použitych komponentov a vysledny efekt, nech si možme každy urobiť podsvietenie podla seba a nemusim špekulovať čo použiť a tak podobne :mrgreen: chcem vela? :lol:

stangto: z toho čo si vypisal ma najviac zaujalo to podsvietenie tlačitok na sťahovanie okien. Jak si to urobil, lebo ja keď som to mal vonku vypadalo to dosť nerozoberatelne :-k
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
stangto
*
Příspěvky: 30
Registrován: 27 úno 2010, 19:50

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od stangto »

Marek_PD :ten stredovy panel by som tiez chcel vediet rozobrat ako ostatne plasty ale videl som tu niekde navod ako to rozobrat,mam v kompe ak ces ale bez fotiek :?
S tymi tlacitkami sa neda nic moc spravit,ja to mam tak so stredovej opierky mi svieti na ne,budu fotky ale nebude to tam vidno..
stangto
*
Příspěvky: 30
Registrován: 27 úno 2010, 19:50

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od stangto »

...zelena...
Přílohy
podsvietenie1.jpg
podsvietenie1.jpg (134.09 KiB) Zobrazeno 2388 x
podsvietenie.jpg
podsvietenie.jpg (126.23 KiB) Zobrazeno 2388 x
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Marek_PD »

Na osvetlenie interieru moc niesom ale kufor sa mi lubi, predpokladam že led-ky su pri reprach?, ak hej kolko ich tam je? :lol: ja som rozmyšlal nad tymy led pasikmi že by som pri každy reprak dal jeden biely pasik a zapojil to namiesto pôvodnej žiarovky, v kufri je samostatny vypinač na osvetlenie takže by som si to zapol pekne v tme a aj by bolo niečo v kufri vidno :mrgreen: leob 1žiarovka neni bohvie čo hlavne keď je pri nej nejaka batožina a potrebujeme vyhrabať niečo s opačneho konca tak to len tak naslepo šmatraš(vravim pokial je plny kufor)
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
Peťan
**
Příspěvky: 102
Registrován: 31 pro 2008, 12:50
Bydliště: Široký Důl
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvietenie interieru

Příspěvek od Peťan »

to je moje car večer v garaži, foceno mobilem, sry za qalitu
interier nafotim a též pošlu ale snad už lepší foto
Přílohy
P9290067.JPG
P9290067.JPG (75.74 KiB) Zobrazeno 2367 x
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“