A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

Tak mi to dnes zas chcíplo... achjo. Vůbec jsme to nehnal. A vypozoroval jsem, že to hebne najednou na kvalt, bez jakýhokoli varování a při tom chcípnutí cvakne to relátko, který cvaká, když se sešlápne spojka... Poradíte někdo, co yb to mohlo být? :roll:
Reklama
 

wag13
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 bře 2009, 14:11

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od wag13 »

Kull píše:No, je fakt, že to začalo vrzat potom, co jsem se zadní sedačkou hýbal :D
Ale víc mě se*e, jak to chcípá. dnes zas. A nejde to potom vůbec natočit. Z ničeho nic. Jestli je tam někde vlhkost, nebo se tam dostala voda, nevím. Ale točim, točim a nechytá to :(

ještě jsem se chtěl zeptat, když sešlápnu spojku, slyším odněkud od ŘJ cvaknutí nějakého relátka. nevíte někdo, co je to za relé? Napadlo mě, jak to někdy nechce začít točit, že by to mohlo být relátkem-špatným kontaktem.
Vrže ti zadní čelo sedáku(to co se dá sklopit).Nemáš ho pořádně zacvaknuté v tom oušku. =D>
wag13
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 bře 2009, 14:11

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od wag13 »

Kull píše:Tak mi to dnes zas chcíplo... achjo. Vůbec jsme to nehnal. A vypozoroval jsem, že to hebne najednou na kvalt, bez jakýhokoli varování a při tom chcípnutí cvakne to relátko, který cvaká, když se sešlápne spojka... Poradíte někdo, co yb to mohlo být? :roll:
Nevím přesně kčemu slouží to relátko co cvaká(jsem jen uživatel vozu),ale vím,že bez sešláplé spojky nejde vůbec natočit motor. Tak proto ti to může chcípat.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Yurii »

Nene jen se nespustí startér, veškerá další elektrika běhá. Tím to není... :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

Tak jsem asi (snad) vypozoroval, kdy to chcípá. Stává se mi to hlavně na 1čku nebo 2ku, kolem 4000ot, když potřebuju dát hodně ostrý odjezd. Žádné zaškubání, žádné varování, prostě to najednou chcípne. Pak, když se to snažím natočit, tak celou dobu, co startér točí motorem ani ťuk, ale jen co pustím klíček, v té chvíli to chytne. ŘJ je vyměněná, váha a sání taky, takže tam chybu nepředpokládám. Napadly mě dvě věci. Trochu slabší palivové čerpadlo, že nestíhá dodat benzín, nebo naopak ho tam začne rvát moc a přechlastá se to... Nebo, a opravte mě, jestli se mýlím, v Scoupe GT je nějaké čidlo otáček, nějakej omezovač... Nemůže být špatné nebo špatně nastavené? A poradili byste mi, kde bych ho mohl najít?
Díky moc...
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Yurii »

No já nevím to samý sem kdysi taky řešil ale pak to zmizelo tak jsem to pustil k vodě... pořád mne nenapadá co by to mohlo být.

Další varianta je, že to bude něco v elektrice, zkus při nastartovaném motor zahýbat nějákými kabelypod palubkou nebo v motoru.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

Pánové, byl byste někdo ochotný, juknout mi na to, proč to chcípá, když tomu trochu naložím? (ale ne vždycky) Nebo doporučit někoho rozumného v okolí Plzně? Do rozumné vzdálenosti dojedu a snahu patřičně ocením :) Na servisy kašlu, protože jednou jsem dal MKI do servisu a ruce bych si za to přerazil ještě teď , co to bylo za trotly ](*,)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

Tak asi vím co to chcípání dělá. Bude to opravdu nějaká m*da v elektrice. Nedávno mi nesvítily parkovačky, teď zas svítí. Někdy nejde cyklovač, jen chvilinku a teď se přidružila další záhada, jde cyklovač a někdy nejde čerpadlo ostřikovačů. Takže to vypadá na nějaký bordel v elektrice. ještě mě napadla špatná kostra - to díky tomu, že Yurii říkal, že byl měněný motor.
No, moc se těším na hledání záhady, protože z toho se asi po... :D
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od ivan »

Kull píše:Pánové, byl byste někdo ochotný, juknout mi na to, proč to chcípá, když tomu trochu naložím? (ale ne vždycky) Nebo doporučit někoho rozumného v okolí Plzně? Do rozumné vzdálenosti dojedu a snahu patřičně ocením :) Na servisy kašlu, protože jednou jsem dal MKI do servisu a ruce bych si za to přerazil ještě teď , co to bylo za trotly ](*,)
Když budeš chtít pomoct,tak se můžeš na mě klidně obrátit ,bydlím nedaleko Plzně :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

To je příjemná nabídka. Beru tě za slovo, Určitě až bude trochu teplejš, chci se v tom pohrabat. A můžu se zeptat kde bydlíš? (nedaleko je širokej pojem :D )
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Josef »

Kull píše:To je příjemná nabídka. Beru tě za slovo, Určitě až bude trochu teplejš, chci se v tom pohrabat. A můžu se zeptat kde bydlíš? (nedaleko je širokej pojem :D )
Do 50 km :P A že Ivánek umí - to si piš =D> =D> On to totiž dělá srdcem :D/ Kdo ho zažili ví o čem mluvím :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od ivan »

Kull píše:To je příjemná nabídka. Beru tě za slovo, Určitě až bude trochu teplejš, chci se v tom pohrabat. A můžu se zeptat kde bydlíš? (nedaleko je širokej pojem :D )
Staňkov-Krchleby okres Domažlice :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

Staňkov, to znám. Tam jsem párkrát jel :) No, určitě se ozvu a přijedu...


Musím říct, že ležet pod autem v tomhle počasí je naprostý luxus. A hlavně pod Francouzem ](*,) (nikam se nemůžu dostat s rukama) Mojí drahé polovičce ruplo lanko na spojku na Cliu. Včera jsem pěkně natáhl nové a jen co bylo hotovo, roztrhl se !plastový! držák lanka na pedálu ](*,) A nějak nejsem schopen dohledat, kde pedály prodávají, takže dnes zas pod auto, vyndat pedál, upravit objímku-udělat novou z plechu a zítra jí tam anmontovat. A to vše opět venku. Už se moc těším. Chci ten "sprostej čtverec" dostat z domu a snažil se drahou uvrtat do /-/ Coupé a nechce :cry: Alespoň nebudu závidět :D
Naposledy upravil(a) Kull dne 16 pro 2009, 13:07, celkem upraveno 1 x.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od ivan »

Kull píše:Staňkov, to znám. Tam jsem párkrát jel :) No, určitě se ozvu a přijedu...


Musím říct, že ležet pod autem v tomhle počasí je naprostý luxus. A hlavně pod Francouzem ](*,) Mojí drahé polovičce ruplo lanko na spojku na Cliu. Včera jsem pěkně natáhl nové a jen co bylo hotovo, roztrhl se !plastový" držák lanka na pedálu ](*,) A nějak nejsem schopen dohledat, kde pedály prodávají, takže dnes zas pod auto, vyndat pedál, upravit objímku-udělat novou z plechu a zítra jí tam anmontovat. A to vše opět venku. Už se moc těším. Chci ten "sprostej čtverec" dostat z domu a snažil se drahou uvrtat do /-/ Coupé a nechce :cry: Alespoň nebudu závidět :D
Pouze originál Renault,praskl Ti samostav #-o ,jo francouze já rád :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Příspěvek od Kull »

On se neurval celej ten samoštelovák, rozervala se jen ta objímka na bambál na konci lanka. já myslel, že do auto s rozběhem prokopnu :D :D :D No nic, přepásám to plechem a udělám tu objímčičku plechovou, snad už nerupne a na jaře pápá Drakoušku... :D Sice auto je to dobrý, jezdí fajn, spolehlivý, ale pak když se tam vy...e takováhle drobnost, je to oprava na několik dní #-o
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“