Spotřeba paliva

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od mario_liptov »

To zial neviem. Neposudim, kto kolko km prejde na plnu nadrz. Nechce sa mi vsak verit ze niekto prejde viac ako 800km na plnu nadrz. Samozrejme pokial nejazdi aj na dialnici 90km/h. Ked som siel podla pocitaca, tak pri 90-tke som mal okamzitu spotrebu 3.8l, ale to ako som pisal nebola jazda, ale steklenie plynu spickou palca na nohe. Rukami mi preslo viac aut, a myslim, ze som nezmenil styl jazdy prave u getza. Mal som pred tym aj polsky fiat 125p a to som si az do vtedy myslel, ze to je najvacsi zrut benzinu. Pri nom som mal, ale priemernu spotrebu okolo 7.3l. Na firemnych feliciach som mal priemer 6-6.5l a to mi musite uznat, ze firemne auta sa nesetria. Neviem cim to teda je.
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od bedo »

pridám sa aj ja:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/357662.html

tiež som čakal spotrebu okolo 6l, ale to, že je zatiaľ vyššia pripisujem hlavne tomu, že motor je ešte surový. Navyše sa celodenne svieti a skoro stále bežala klíma (v lete kvôli teplu, teraz kvôli zahmlievaniu okien), teda výrobcom odmeraná kombinovaná spotreba 6,1l (bez klímy a svetiel) nie je myslím nereálna. Inak počítam, že spotreba ešte pôjde dole po prvej výmene oleja.

"Problém" u Getza je, že je (aspoň s 1,4) dosť živý a zvádza na rýchlejšiu jazdu, ako som niekedy jazdieval so služobnými Fabiami (1,4 16V) a Octaviou 1 (1,6MPi). U oboch typov škodoviek som sa pohyboval so spotrebou okolo 6l (podľa počítača), ale to už mali najazdených aspoň 50000 km. Inak som ešte pár tisíc km najazdil na autách z požičovní - Nissan Note 1,6 (zasa 6l/100km), Toyota Camry Sportivo 2,4 (cca 8l/100km) a Saturn Vue 3,5 V6 (motor z Hondy CR-V, cca 10l/100km), pritom všetky boli s automatikou. To uvádzam len pre porovnanie akú mám ťažkú nohu. :-)
Getz 1.4 Dynamic
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od matko2005 »

Co sa mna tyka, spotreba ktoru mam v podpise je naozaj realna, vychadza z mnohych tankovani, kedze palubny pocitac nemam neviem odmerat okamzitu spotrebu... Vacsinou ale jazdim na dlhsie trate, jazdy po meste sa snazim minimalizovat, nastastie byvam v malom meste kde to nie je az taky problem. Snazim sa hlavne nenechat sa vyprovokovat ked ma obiehaju 206tky a podobne mensie auta, aj tak sa potom v obci alebo niekde na semafore stretneme :). Porovnavat takto na fore kto ma aku "tazku nohu" je len tazko a faktorov ovplyvnujucich spotrebu auta je urcite vela, kazdopadne 1.4 v Getzovi v porovnani s modernymi motormi isto nepatri medzi tie najekonomickejsie :|
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od Nio96 »

Já jsem se spotřebou sokojenej a docela dost je to tak měsíc co jsem jel od nás do Prahy (cca. 365km tam i zpět) plus pojíždění po Praze a po cestě takže tak 380km . Cestou do Prahy jsem docela šlapal ale ještě v mezích, ale cestou zpět jsem to honil docela dost. Pod 100 malo kdy...nu a tankoval jsem u Nás za 600kč a pak po cestě zpět v ČB za 100kč abych dojel :D spotřeba mi vyšla na nějakých 6,8l/100km a kyž vim jak jsem šlapal tak jsem dosti spokojenej.
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od gashtaan »

9.7 litra, zerie ako tank
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
Jířa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2009, 13:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od Jířa »

gashtaan píše:9.7 litra, zerie ako tank
Tank možná žere 9,7 litru na jeden km :lol: Asi bude něco špatně, buďto je problém v autě, nebo je chyba někde mezi volantem a pedály...
GETZ 1,6 16V SPORT, r.v. 2004
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od gashtaan »

Jířa píše:
gashtaan píše:9.7 litra, zerie ako tank
Tank možná žere 9,7 litru na jeden km :lol: Asi bude něco špatně, buďto je problém v autě, nebo je chyba někde mezi volantem a pedály...
Spatne je to, ze chodim denne do prace 3km a vecer zase 3km naspat :) V tejto zime prakticky stale so studenym motorom...
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od clovek »

gashtaan píše:Spatne je to, ze chodim denne do prace 3km a vecer zase 3km naspat :) V tejto zime prakticky stale so studenym motorom...
To by slo aj pesi, nie? :)
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od gashtaan »

clovek píše:To by slo aj pesi, nie? :)
Je pravda, ze by som "len" cca hodinu denne travil chodenim do a z roboty, ale nie, dakujem :) V zime, mraze urcite nie... v lete by to bolo lepsie, ale to zase tak netlaci, lebo to mam spotrebu len nieco cez 7 l :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od lada t5 »

Budeš si asi muset najít práci někde dál, nebo se přestěhovat. Pak už motor ohřeješ, spotřeba klesne a ty vlastně ušetříš.............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od Tolex »

Můj Getz 1,1 r.v.2007 - zimní průměr 6,20 - 6,80l/100Km podle toho jestli jezdím dálky a jak moc je zima, nejhůř průměr 7,3l/100km, ale to byly opravdu mrazivé dny, auto parkuje venku + krátké jízdy (90% jízdy do vzdálenosti 5km), v létě průměr 5,80-6,20l/100km podle toho jak moc auto šlapu na plyn. Extrém - průměr 5,00l/100km na trase Klagenfurt-Rosolina Mare, ale to byla noční jízda po dálnici, vesměs neustále z kopce, nebo rovina.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“