problém s otáčkami, prokluz spojky?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Predy84
*
Příspěvky: 57
Registrován: 14 dub 2008, 21:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Predy84 »

Nazdarek vseci. mam takovy problem kdyz jedu a nekdy pridam naplno plyn tak otacky jdou nahoru jako kdybych protacel kola a pak to trochu cukne a otacky se vrati ne uplne zpet ale tam kde maji byt a jede to v poho. nevite cim to muze bejt. jeste k tomu kdyz ten plyn hned trosku povolim tak se to hned vrati do normalu. dik
Hyundai Coupe GK 2005 105 kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mensi problem

Příspěvek od Lukino »

Myslím, že Ti prokluzuje spojka.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Predy84
*
Příspěvky: 57
Registrován: 14 dub 2008, 21:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: mensi problem

Příspěvek od Predy84 »

Lukino píše:Myslím, že Ti prokluzuje spojka.
bude to problem opravit
Hyundai Coupe GK 2005 105 kw
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: mensi problem

Příspěvek od Russell »

Predy84 píše:
Lukino píše:Myslím, že Ti prokluzuje spojka.
bude to problem opravit
toto je urcite spojka, mne takto minuly tyzden odisla, som pridal a otacky len vyskocili mrte hore auto vrcalo co to dalo potom spadli otacky a auto zacalo trosku pridavat. Mal som z 0-100 za cca hodinu.

Nemalo by sa jazdit s autom kym sa to neopravi, tak teraz cakam na novu spojku kym mi dojde. Podla mna ti preklzuje spojka a mas to iste co ja, zistis to tak ze nastartujes auto, predtym zatiahni rucnu, zarad jednotku a pomaly pustaj spojku, a uvidis ci budes citit smrad.
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
Uživatelský avatar
Predy84
*
Příspěvky: 57
Registrován: 14 dub 2008, 21:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: mensi problem

Příspěvek od Predy84 »

Russell píše:
Predy84 píše:
Lukino píše:Myslím, že Ti prokluzuje spojka.
bude to problem opravit
toto je urcite spojka, mne takto minuly tyzden odisla, som pridal a otacky len vyskocili mrte hore auto vrcalo co to dalo potom spadli otacky a auto zacalo trosku pridavat. Mal som z 0-100 za cca hodinu.

Nemalo by sa jazdit s autom kym sa to neopravi, tak teraz cakam na novu spojku kym mi dojde. Podla mna ti preklzuje spojka a mas to iste co ja, zistis to tak ze nastartujes auto, predtym zatiahni rucnu, zarad jednotku a pomaly pustaj spojku, a uvidis ci budes citit smrad.
kdyz budu citit smrad tak je to spatny? co musim vsechno koupit abych to mohl vymenit. da se to nejak opravit bez toho abych to vymenil
Hyundai Coupe GK 2005 105 kw
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: mensi problem

Příspěvek od zdenek76 »

jj, nebo zatáhni ruční brzdu a zkus se rozjet na dvojku, pokud ti to zdechne tak je spojka ok, když se rozjedeš je nespíš v pytli
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: mensi problem

Příspěvek od SACIK »

zdenek76 píše:jj, nebo zatáhni ruční brzdu a zkus se rozjet na dvojku, pokud ti to zdechne tak je spojka ok, když se rozjedeš je nespíš v pytli
Přesně tak, nejlepší způsob jak to zjistit. No a pokud to tak je, tak bude potřeba spojku vyměnit. U Hyundaie je hydraulika a né lanko, takže se dotáhnout nedá --> výměna spojky. Zrovna včera jsem se byl ptát, jelikož mi už taky zabírá hodně nahoře a ELIT jí má za 9000 takže i s prací v servisu necháš cca 11K.
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od laxo18 »

pockat elit je predrazeny ja som si nakoniec kupil spojku v orig servise a stala ma 8000sk , ale da sa zohnat aj za menej
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Russell »

ja som si objednal spojku u zdenka, uvidim ked mi dojde. Ale ceny mal dobre. Mna by cela vymena + spojka mala vyjst na 8k. :tus:
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Birkof »

Zdravím, omlouvám se, že se cpu do vaší sekce s Getzem, ale pochybuji, že v těch našich končinách, by mi někdo odpověděl.
Mám podobný problém.
Při zařazení pátého stupně a sešlápnutí plynu, mi jdou otáčky od 2000 do 3 celkem svižně, ovšem při dosažení 3000 mi auto cukne a otáčky spadnou cca o 500 níže, pak už je vše v pořádku a zrychluje se plynule. Zaznamenal jsem to ovšem jen při 5 rychlostním stupni.
Spočívá tento problém vskutku jen ve spojce? Měl jsem podezření na vstřiky, ale vy máte stejný problém s benzínem...
Díky za rady
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Stanley »

Může to být jenom nějaká vada v spojkové hydraulice nebo už je sjetá spojková lamela. Nejdřív zkus mrknout na ty základní věci, např. jestli spojkový pedál nemá nějakou větší vůli.
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Birkof »

No i technik co s tím jel od Hyundaie, řikal, že už tam snad žádná spojka není :D každopádně se mi to začalo projevovat až poslední dva dny, do té doby se mi řadilo skvěle a nic cítit nebylo. Jen při prvním rozjezdu např. ráno mi po přeřazení z 1 na 2 po chvilce vyloudí auto zvuk, jak kdybych rval spojku přes zuby(ovšem dost tlumený a nejde do kokpitu ale z pod auta do okolí), přitom už je takových 5 vteřin zařazeno.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Stanley »

To bude zralé na výměnu. To co popisuješ budou takové ty začátky ale není třeba nějak stresovat.. asi týden zpět jsem kamarádovi převážel auto (nemá rp) a ta jeho spojka byla jak omeleta... mírný kopeček a už to bylo jak neutrál :)

p.s. - raději nech prozkoumat i ty spojkové válce, nastavení pedálu, odvzdušnění spojky apod.. Já to taky dělal pro jistotu postupně.
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Birkof »

Abych pravdu řekl, tak ten zvuk vyluzuje už od doby, kdy jsem ho koupil, tedy nějakých 70tis. km...teď má 176. :D
Když o tom tak mluvíš, tak to možná vysvětluje, proč jsem nedokázal předjet Fóbii HTPéčko :lol:
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: problém s otáčkami, prokluz spojky?

Příspěvek od Stanley »

To už máš kilo najeté na té jedné spojce? V tom případě to bude nejspíš na výměnu té spojky.. raději celé když už se do toho budeš pouštět. Nová lamela se nemusí shodnout s původním přítlačákem :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“