automat vs manual

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

tomki píše:
bubienok píše:Po kolkych km si cipoval?ake parametre mas teraz?kw,spotreba..?
...a u koho si cipoval?
cipoval som po cca 3000km, ma to cca 180k, 430Nm bolo nameranych na brzde, spotreba je rovnaka ako bez cipu, ale mimo mesta je nizsia cca o liter, ide o to ze auto sa tak netrapi ako bez cipu napr na dialnici.
Tiez prevodovka menej podradzuje lebo nemusi a mast o dost viac vykonu. Je to uplne ine auto ako povodne, neda sa to ani len porovnat.
Teraz mam obute 275/45/19 takze na spotrebe to je poznat, v meste som podla PC momentalne 10,4 az 11,1l ked ho dusim.
Inak priemer 10litrov.
www.profituning.sk
chip v 3000km je optimalni. Znamy takto chipnul dve oktavie a dosud zadny problem. Predevsim motor je zajety „na chip” a podle vseho to funguje to mnohem lepe...
Jinak dnes jsou i jine moznosti CHIP u Santa FE bez ztraty zaruky... Staci se vic ptat :idea: :P
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automat vs manual

Příspěvek od santafe007 »

lada_p píše:Zdarvím všechny,
uvažuji nad koupí nového santa fe a nevim pro jakou převodovku se rozhodnot. Jaké máte zatím zkušenosti s automatem? Ten bych chtěl víc, ale nevím jaký je. Teď mám xsaru picasso a třeba u nove c4 picasso je ta automatická hrůza:((
A ještě jsem se chtěl zeptat za jak dlouho se ustálí spotřeba u toho dieslu?
Díky za pomoc
Jdi do automatu. Ja mohu jen chvalit.
Prevody mas stejne jako u manualu. Spotreba je vyssi cca o litr az litr a pul.
Jezdil jsem s autometem Tiptronic v AUDI A6, take petikvalt a Santa Fe je srovnatelne po vsech strankach. I se mi zda, ze pocitove řadi rychleji a sametoveji! S prevodovkami u Xsary a PSA to nesrovnavej, to jsou vetsinou robotizovane prevodovky, a to se srovnat ani neda.
automat Ti hlavne taky nedovoli to pretacet ci naopak dusit!
Maualni rezim asi moc pouzivat nebudes, ale vyhoda je na snehu, ci pokud budes neco za SF tahat. Automat dovoly rozhezd na dvojku.
A vytaceni do maxima otacek, pak preradi vyse...

Me spotreba zacala klesat. Nyni mam 15000km a jde to dolu. Nyni mam dlouhodobou 9,8l.
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Příspěvek od Petr73 »

Zdravím. Mám 2.2 CRDi manual. Měl jsem tu čest jet s automatem a já osobně bych neměnil. Automat mi přišel o dost línější. Jediná výhoda je v zácpě po městě. Mimo v tom nevidím nic úžasnýho a požitek z jízdy je s manuálem rozhodně lepší. :)
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: automat vs manual

Příspěvek od labtor »

ospravedlňujem sa ak som sa niekoho s tým dotkol.
vravel som to ako príklad.
Naposledy upravil(a) labtor dne 11 lis 2009, 03:59, celkem upraveno 3 x.
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Re: automat vs manual

Příspěvek od Petr73 »

To že říkám, že je manuál svižnější neznamená, že to dřu co to dá a závodím... Když nevíš o čem je řeč tak nepoučuj a piš něco co má hlavu a patu. :roll: Pro závodníky se myslím najdou fóra o vhodnějších autech než Santa Fe... :lol:
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: automat vs manual

Příspěvek od edd »

Podělím se se svou zkušeností s automatem./ Santa diesel 2,2 /.Mám za rok najeto pouhých 11.000 km.Ale drtivá jízd ve městě./ nejdelší cesta v jednom zátahu cca 100km/.Spokojenost maximální-ten automat je skutečně pro jízdu ve městě / semafory,přechody,zácpy../ komfortní.
Přidržíš brzdu a při rozvícení zelené jseš daleko nejrychlejší na startu...než mnozí vymáčknou spojku,zařadí atd. jseš u dalšího semaforu /..pokud někteří nemají zařazenou jedničku a vymáčknutou spojku..jako plochodřážní jezdci na startu..ale co na to zase ta spojka,že? /.
Obecně je známý fakt,že vozidlo s automatickou převodovkou má spotřebu větší.Ale když si uvědomíš,že Santa má kolem 2tun,a navíc jezdíš s citem a využíváš setrvačnosti této hmotnosti,dá se ta spotřeba přežít.Téměř nikdo mi nevěří ( pokud tedy můžeme věřit počítači spotřeby),že ukazatel spotřeby mi přes léto držel /dlohodobě-NENULUJI /-na průměrné spotřebě 8,0 l/100 km a teď v podzimních měsících vyskočil na 8,1 l/100km.Myslím si,že to je docela dobrá spotřeba.Jistě někdo namítne,že jezdím jako "brzdič " provozu.Nikoliv-ale dodržuji vyhlášku ale stejně si někdy dovolím ve městě to brnkout kolem 70 km/hod.Často mne mnozí rádoby dobří řidiči agresivně předjedou a docela snadno.Já vím,kde ne mne číhá další semafor.A když vidím z dálky,že svítí zelená,jistě to již nedojedu,tak proč spěchat.A také jo,ti co mne museli předjet jsou u té červené,která se již rožla, DŘÍVE NEŽ JÁ.Ale akorát tam déle čekají,já jsem na těch semaforech za nimi jako 2 či třetí.Ale oni to mají za vyšší spotřebu,mnohdy bezhlavé riskování při předjíždění a každopádně porušování vyhlášky.
Takže k dotazu:..s automatickou převodovkou u Santy jsem maximálně spokojen.Santa v každém případě není auto na předvádění akcelarace a závodění..kdo bude u dalšího semaforu dříve.
Doporučuji a nedat se odradit řečmi o "hrozně" velké spotřebě s automatem.
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: automat vs manual

Příspěvek od labtor »

to co napisal edd je tazka pravda.tiez ma rozculuju taki vodici.
tu je celkom pekne o tom napisane

Kód: Vybrat vše

http://auto.sme.sk/c/5087976/pozornost-za-volantom-setri-palivo.html
a ked niekto nevie jazdit s manualom tak si spravi este vacsiu spotrebu. mne sa drzi priemerne na 7,6 -8 a to jazdim skor kratsie trate a dost po meste. automat je luxusna zalezitost aspon pre mna. je to pohodlnejsie a ked niekto ma chut kus dostat auto do otacok ma moznost sekvencneho radenia a a spon nemusi spojku stale vytlacat.
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Krwell
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 říj 2009, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: automat vs manual

Příspěvek od Krwell »

taky se připojim s chválou na automat. mám od října Santa fe 2.2 CRdi a jsem maximálně spokojen, předtím jsem měl octávku jenom lehce upravenou a to bylo auto na machrovinky a předjíždění atd. ale řekl jsem si že to už nemám za potřebí a tak jsem si pořídil automat a nemůžu si stěžovat. mám najeto asi 2000 km a bez jediného problému nebo čehokoliv co by mi znepříjemnolo jízdu. takže vřele AUTOMAT doporučuji
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi Elegance
potvurka
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 pro 2009, 21:05

Re: automat vs manual

Příspěvek od potvurka »

Krwell píše:taky se připojim s chválou na automat. mám od října Santa fe 2.2 CRdi a jsem maximálně spokojen, předtím jsem měl octávku jenom lehce upravenou a to bylo auto na machrovinky a předjíždění atd. ale řekl jsem si že to už nemám za potřebí a tak jsem si pořídil automat a nemůžu si stěžovat. mám najeto asi 2000 km a bez jediného problému nebo čehokoliv co by mi znepříjemnolo jízdu. takže vřele AUTOMAT doporučuji
mě na automatu sere to že občas se stane že neví co zařadit jednou se mi to stalo na křižovatce při rozjezdu prostě lovil a auto stálo ,jinak jasně pohodlí pohodička super jo po druhe to samé při předjiždění jsme ho sešlapl na podlahu a par vteřin prostě nereagoval jak když přemejšlí co tam dát ,prostě docela nepříjemné
Uživatelský avatar
tomas600rr
*
Příspěvky: 37
Registrován: 31 srp 2009, 23:53
Bydliště: Praha

Re: automat vs manual

Příspěvek od tomas600rr »

AUTOMAT JSEM ZKOUŠEL NA SPOŘILOVĚ A FAKT MĚ PŘEKVAPILA DOST DLOUHÁ PRODLEVA PŘI ROZJEZDU. ŠLÁPNU PLYN A STOJÍM A PAK AŽ JEDU A TO NEJSEM ZÁVODNÍK!
HYUNDAI SANTA FE 2.2 CRDI DYNAMIK 4WD MANUAL
HONDA CBR 600rr-JE PRODANÁ, SANTA JEDE LÍP
OPEL CORSA 1.0-DO MĚSTA VÝBORNÁ
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: automat vs manual

Příspěvek od sosi »

Tak to si asi skušal na nejakom poruchanom automate... Ja som s automatom spokojny, radí rýchlo
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
tomas600rr
*
Příspěvky: 37
Registrován: 31 srp 2009, 23:53
Bydliště: Praha

Re: automat vs manual

Příspěvek od tomas600rr »

ZKOUŠEL JSEM PŘEDVÁDĚČKU, ALE POTVRDIL MI TO I PRODEJCE, ŽE JE TAM PRODLEVA. JINAK ŘEČENO NEPSAL JSEM, ŽE NEŘADÍ, ALE, ŽE NEŽ SE ROZJEDE JAKOBY Z MÍSTA. PROTO JSOU VŠUDE PŘEDVÁDĚČKY V AUTOMATU, MANUAL PRÝ KAŽDÝ ZNÁ.
HYUNDAI SANTA FE 2.2 CRDI DYNAMIK 4WD MANUAL
HONDA CBR 600rr-JE PRODANÁ, SANTA JEDE LÍP
OPEL CORSA 1.0-DO MĚSTA VÝBORNÁ
potvurka
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 pro 2009, 21:05

Re: automat vs manual

Příspěvek od potvurka »

tomas600rr píše:ZKOUŠEL JSEM PŘEDVÁDĚČKU, ALE POTVRDIL MI TO I PRODEJCE, ŽE JE TAM PRODLEVA. JINAK ŘEČENO NEPSAL JSEM, ŽE NEŘADÍ, ALE, ŽE NEŽ SE ROZJEDE JAKOBY Z MÍSTA. PROTO JSOU VŠUDE PŘEDVÁDĚČKY V AUTOMATU, MANUAL PRÝ KAŽDÝ ZNÁ.
Taky to potvrzuji mám automat a občas se stane že když chceš rychle rozjet tak tam vznikne prodleva páč mi přijde že ten automat přemějšlí co tam dát zda dvojku či jedničku !!!
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: automat vs manual

Příspěvek od edd »

labtor píše:to co napisal edd je tazka pravda.tiez ma rozculuju taki vodici.
tu je celkom pekne o tom napisane

Kód: Vybrat vše

http://auto.sme.sk/c/5087976/pozornost-za-volantom-setri-palivo.html
a ked niekto nevie jazdit s manualom tak si spravi este vacsiu spotrebu. mne sa drzi priemerne na 7,6 -8 a to jazdim skor kratsie trate a dost po meste. automat je luxusna zalezitost aspon pre mna. je to pohodlnejsie a ked niekto ma chut kus dostat auto do otacok ma moznost sekvencneho radenia a a spon nemusi spojku stale vytlacat.
Děkuji,že jste potvrdil můj názor-vlastně jste se zastal automatu.A nechápu ty nářky nad nějakou prodlevou / pokud to není extra závada/.Takovým,kteří chtějí při rozjezdu sešlapovat plyn až na podlahu doporučuji ať si koupí Ferari či podobné vozidlo-pokud chtějí při startu vytrhávat dlažební kostky.Pro takové řidiče co mají rádi raketové starty opravdu není Santa s automatem.To vozidlo je pro rozvážné -ne pro řidiče ,kteří umí jen šlapat na plyn a pak se stane že neví co s tím. ( ono to má také až 2 tuny...a fyziku neoblafneš ! ) A když se něco stane !!..tak volají..pomožte mi,zachraňujte-vždyť je to vaše povinnost !!! Ale to jsme již v jiné oblasti.80 % bouraček by odpadlo,kdyby se jezdilo s rozumem.Toť mnohaletá zkušenost.Já jsem ze svého zavinění za 30 let neměl havárii žádnou.Pokud někde došlo k odření plechů bylo to jen mou blbostí.!!! Tak pánové zařiďte se podle toho a uvažujte.
Uživatelský avatar
tomas600rr
*
Příspěvky: 37
Registrován: 31 srp 2009, 23:53
Bydliště: Praha

Re: automat vs manual

Příspěvek od tomas600rr »

edd píše:
labtor píše:to co napisal edd je tazka pravda.tiez ma rozculuju taki vodici.
tu je celkom pekne o tom napisane

Kód: Vybrat vše

http://auto.sme.sk/c/5087976/pozornost-za-volantom-setri-palivo.html
a ked niekto nevie jazdit s manualom tak si spravi este vacsiu spotrebu. mne sa drzi priemerne na 7,6 -8 a to jazdim skor kratsie trate a dost po meste. automat je luxusna zalezitost aspon pre mna. je to pohodlnejsie a ked niekto ma chut kus dostat auto do otacok ma moznost sekvencneho radenia a a spon nemusi spojku stale vytlacat.
Děkuji,že jste potvrdil můj názor-vlastně jste se zastal automatu.A nechápu ty nářky nad nějakou prodlevou / pokud to není extra závada/.Takovým,kteří chtějí při rozjezdu sešlapovat plyn až na podlahu doporučuji ať si koupí Ferari či podobné vozidlo-pokud chtějí při startu vytrhávat dlažební kostky.Pro takové řidiče co mají rádi raketové starty opravdu není Santa s automatem.To vozidlo je pro rozvážné -ne pro řidiče ,kteří umí jen šlapat na plyn a pak se stane že neví co s tím. ( ono to má také až 2 tuny...a fyziku neoblafneš ! ) A když se něco stane !!..tak volají..pomožte mi,zachraňujte-vždyť je to vaše povinnost !!! Ale to jsme již v jiné oblasti.80 % bouraček by odpadlo,kdyby se jezdilo s rozumem.Toť mnohaletá zkušenost.Já jsem ze svého zavinění za 30 let neměl havárii žádnou.Pokud někde došlo k odření plechů bylo to jen mou blbostí.!!! Tak pánové zařiďte se podle toho a uvažujte.


Už se to tady řešilo tisíckrát, jsou okamžiky kdy potřebuješ zrychlit(řazení do pruhů, nájezdy z vedlejší atd. -jezdím po Praze a 20 mi také není a nezávodím) a to dost často a ne na to furt dupat, to je snad jiná kapitola. Každý si tu bude obhajovat svoji převodovku, proč si koupil to nebo ono, proto si to snad taky koupil. Já jenom říkám, že je tam prodleva a ne že automat na Santovi je na ho..., mě prostě nesedl.
HYUNDAI SANTA FE 2.2 CRDI DYNAMIK 4WD MANUAL
HONDA CBR 600rr-JE PRODANÁ, SANTA JEDE LÍP
OPEL CORSA 1.0-DO MĚSTA VÝBORNÁ
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“