Jaký olej do převodovky 4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Jaký olej do převodovky 4x4

Příspěvek od Leos2 »

Ahoj ,
Chlapi jaký lejete olej do H-1 4x4 2,5 TD rok výroby 1999 ?

mám v papírech napsáno API GL-4 (MS517-14) SAE 80W ale toto je podle mě obyčejná sračka a známej co měl novější model H1 rok 2001 tak tam prý patřil nějakej červenej tzn zřejmě asi Dexron , ale ten se přece leje do automatu.

děkuji za odpovědi.
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Reklama
 

zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: Jaký olej do převodovky 4x4

Příspěvek od zlatak »

ahoj Leoši,

předpokládám, že jsme se již poznali přes e-mail? Teda ´pokud jsi to ty co jsi byl na tej
vysněnej dovče all-inclusiv s rodinou. Jezdíš ještě čtyřkolky?
s olejem ti neporadím, ale mám doma kopii nějaký knížky a vypadá to, že je to shodný jako
s běžnou zadokolkou. doma na to kouknu co tam píšou, ale myslím si, že to bude stejný jako
ta sračka, co jsi psal...
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaký olej do převodovky 4x4

Příspěvek od Leos2 »

Ahoj jo jezdím 4kolky

nakonec jsem se dopídil že do převodovky patří olej Castrol TAF-X

ten co jsem psal je fakt obyčejný olej [-X

do diferáku a do přídavné převodovky jsem objednal Castrol SAF-XJ je to olej speciálně vyráběný do diferáků japonských strojů....litr stojí 460 Kč :oops:

ps jak jsi dopadl s H-1 4x4x ?
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Jaký olej do převodovky 4x4

Příspěvek od ivan kuschall »

No v převodovce je dextron lll a v dyfu je hypo olej né
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: Jaký olej do převodovky 4x4

Příspěvek od zlatak »

No, zatím je to OK - teda v rámci možností - ještě toho musím hodně pospravovat. prozatím mě nejvíc zlobí přepínání 4x4. tam to jde, ale zpátky to nevrací, motorek OK, počítám, že je to chyba počítače, čidla by měla být funkční, když to umí od zadní nápravy k redukci....
druhý problém co řeším je bouchání za jízdy...tuším, že je to volný kardan ve vodícím ložisku nebo jak to mám nazvat...prostě kardan je drženej v půli v oku v gumovým simeringu -asi v něm je ložisko, docela to má vůli, ale nemám nikoho od fochu kdo by to vyměnil a servis od hyundaie mi nepřijde moc profi bo tohle auto tam ještě neviděli. mám v okolí halt jen malý města. bouchání v diferáku jsem vyloučil, i když se mi zdá, že to křupe tam, ale snad ne. na zadku mi nefachá
diferák s omezenou svorností, ale auto zatím jezdí. jen se bojím, kdy mi dá košem čerpadlo a budu ho muset vyměnit za mechanický....ahuuuuuu........
no, kdybys měl kontakt na toho kluka co ti ho měnil, tak až to bude aktuální, tak se s dovolením ozvu....jen bych potřeboval znát předběžnou cenu za díly a práci....jsem halt z nuzných poměrů....
no, snad jednou vyrazím někam dál než jen na vysočinu či do brodu.....
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaký olej do převodovky 4x4

Příspěvek od Leos2 »

Existuje plno firem co opravují kardany tak tam zavolej , Tady u nás jeden taky měnil na H1 dovezl ho vandanej a druý den si jel pro něj měnili mu křížky a ložiska , myslím že to bylo ve Velkém Meziříčí.
čerpadlo na mechanické jsem si nechal vyměnit v servisu v obci Blanné u Znojma tel.607 882 468 čerpadlo na pajero stálo 4000 a repase čerpadla stála 6000 plus práce v servisu


Ten Olej Dexron III myslím že patří jen do automatických převodovek .
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“