nazvy stanic na radiu

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od triktrak »

Vcera som to studoval, v nastaveniach to nie je :(

BTW: Pravidelne sa mi stava toto: Na predvolbe "1" v FM1 mam naladenu stanicu EXPRES, ktora podporuje vysielanie dopravnych sprav, mam zapnute AF a TA. Potom prepnem na USB a pocuvam muziku. Do toho mi idu dopravne spravy, ale nie z radia EXPRES (pritom EXPRES dopravne spravy podporuje a v danej lokalite ma cisty signal), ale zo Slovenskeho Rozhlasu :( Nasledne mi to bohuzial preladi aj danu predvolbu z EXPRES na Slovensky Rozhlas :( Robi to aj Vam?

Na Fabii mi v pripade pocuvania CD/AUX to dava dopravne info z poslednej pocuvanej stanice (pokial stanica dopravne info podporuje), resp. podla sily signalu TA a po navrate z CD/AUX do FM tam mam vsetky predvolby bez zmeny.
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Reklama
 

Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od triktrak »

Este jedna otazka: Ide o tlacitko INFO - v pripade pocuvania CD/AUX mi to pri opakovańom stlacani vypisuje nazov skladby, interpreta, album... V rezime FM mi to tlacitko nerobi nic :( , pritom vo Fabke mi to pri radiach podporujucich tuto funkciu vypisuje interpreta a nazov skladby. Ako je to v Vas? Funguje Vam tlacitko INFO aj pri pocuvani FM?
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od Laxius »

triktrak píše:Vcera som to studoval, v nastaveniach to nie je :(

BTW: Pravidelne sa mi stava toto: Na predvolbe "1" v FM1 mam naladenu stanicu EXPRES, ktora podporuje vysielanie dopravnych sprav, mam zapnute AF a TA. Potom prepnem na USB a pocuvam muziku. Do toho mi idu dopravne spravy, ale nie z radia EXPRES (pritom EXPRES dopravne spravy podporuje a v danej lokalite ma cisty signal), ale zo Slovenskeho Rozhlasu :( Nasledne mi to bohuzial preladi aj danu predvolbu z EXPRES na Slovensky Rozhlas :( Robi to aj Vam?

Na Fabii mi v pripade pocuvania CD/AUX to dava dopravne info z poslednej pocuvanej stanice (pokial stanica dopravne info podporuje), resp. podla sily signalu TA a po navrate z CD/AUX do FM tam mam vsetky predvolby bez zmeny.

Nazdar, mne dopravne info tiez hadze z inej stanici ako z poslednej pocuvanej. Snazil som sa pochopit logiku, podla coho mi to vybera zdroj dopravnych spav, ale neprisiel som nato. Pises, ze potom ti to aj preladi stanicu na SRo. Toto sa mi nestava nastastie. Preladovanie som pozoroval len zo zaciatku, ale tusim tu niekto pisal, ze treba vypnut nastavenie Regional a potom mi to prestalo preladovat. INFO tlacitko som neskusal, neskor dam vediet.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od triktrak »

Laxius píše:Snazil som sa pochopit logiku, podla coho mi to vybera zdroj dopravnych spav, ale neprisiel som nato.
Teoreticky by to mohlo zavisiet od sily signalu TA :?: , inak je to na draka, pretoze dopravny servis Slovenskeho Rozhlasu stoji za prd...
Laxius píše:Preladovanie som pozoroval len zo zaciatku, ale tusim tu niekto pisal, ze treba vypnut nastavenie Regional a potom mi to prestalo preladovat.
Vcera som "Regional" intuitivne vypol - uvidime. S autom jazdi manzelka (ona nastaveniu radia nevenuje pozornost - pocuva akurat MP3), takze to zistim az ked s nim pojdem ja.

Bohuzial ten manual k radiu je tak akurat tak na dve veci :^o Existuje nejaky samostatny manual k radiu? Moze byt aj elektronicky v anglictine.
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od zello »

V poslednej dobe sa mi to so zelenou vlnou SRo stava aj mne. A mam pocit ze to prave suvisi s tym ze SRo zacalo vysielat
zelenu vlnu. Ma to byt totiz pilotny projekt od ktoreho by sa casom malo odrazit aj RDS-TMC pre Slovensko.

Takze to mozno suvisi s tym.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od triktrak »

Co sa tyka tej "zelenej vlny" tak by to hadam nemalo byt na ukor inych TA vysielani. Ked predsa pocuvam EXPRES a som z jeho dopravnym info spokojny, preco mi niekto "vnucuje" dopravne info inej stanice. Ako som uz pisal, na Fabke mam naladeny EXPRES a ked prepnem na CD/AUX tak mi to hadze dopravne info z EXPRESU. Jedine ak som mimo dosahu frekvencii EXPRESU tak to najde najsilnejsi signal TA ineho radia.

to zello: Vsimol som si, ze si problem s rozladzovanim stanic riesil v tomto vlakne https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=61&t=10719

Co sa tyka toho "REGIONAL" v nastaveni radia v i30. Pokial som to pochopil spravne, tak ak je "REGIONAL" zapnute (ON), tak pri prechode republikou krizom, malo by mi radio "drzat" naladenu stanicu na danej predvolbe a vyhladavat alternativne frekvencie toho radia. Doteraz som to mal tak (t.j. REGIONAL ON) a stalo sa mi to co som uz popisoval vyssie: Vyrazil som z domu s naladenym radiom EXPRES na predvolbe "1" v FM1, este pred barakom som prepol na USB a celou cestou pocuval MP3. Pocas cesty sa mi hlasil dopravny servis Slovenskeho Rozhlasu ("zelena vlna"), po navrate domov pri prepnuti z USB na FM1 som mal na predvolbe "1" ulozeny Slovensky Rozhlas namiesto radia EXPRES. Teraz som REGIONAL vypol (OFF) a uvidim co to spravi.
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od robotron »

vyzera to tak, ze mam novu verziu radia a v spodnom riadku mi zobrazuje nazvy ulozenych stanic :D co najskor sem dam fotku, ja som si doteraz myslel, ze to tak mate vsetci :roll: akurat, ze dnes rano som mal ulozenych 6 stanic a zrazu pozeram, ze na 1. predvolbe mam Fun radio a na ostatnych iba frekvenciu 87.50 MHz. myslim, ze regional mam vypnute, zeby to bolo kombinaciou USB kluca, z ktoreho som pocuval MP3 a posledne pocuvane radio bolo FUN-ko ? nechapem to... :roll:
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od David PLEVA »

zello píše:V poslednej dobe sa mi to so zelenou vlnou SRo stava aj mne. A mam pocit ze to prave suvisi s tym ze SRo zacalo vysielat
zelenu vlnu. Ma to byt totiz pilotny projekt od ktoreho by sa casom malo odrazit aj RDS-TMC pre Slovensko.

Takze to mozno suvisi s tym.
Mám v Sonatě multimediální 2DIN DVD a ten samý problém - dopravní hlášení pouze od ČR1 - zelená vlna
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od willy50 »

Názvy stanic nastavíme jednoduše tak, že podržíme libovolnou předvolbu na dobu delší než 2-3vteřiny.
Pod toto tlačítko se uloží název stanice která je právě naladěna.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od laufas »

willy50 píše:Názvy stanic nastavíme jednoduše tak, že podržíme libovolnou předvolbu na dobu delší než 2-3vteřiny.
Pod toto tlačítko se uloží název stanice která je právě naladěna.
sry, ale ses mimo :)
vidim bydliste str. morava? blize?
i30 1.4 + kn, 12/2007
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od willy50 »

laufas píše:
willy50 píše:Názvy stanic nastavíme jednoduše tak, že podržíme libovolnou předvolbu na dobu delší než 2-3vteřiny.
Pod toto tlačítko se uloží název stanice která je právě naladěna.
sry, ale ses mimo :)
vidim bydliste str. morava? blize?
D. Nětčice, dělám v Ol.
V čem jsem mimo, odpovídal jsem na dotaz ohledně zobrazení názvů stanic ve spodní řádku.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od laufas »

willy50 píše:
laufas píše:
willy50 píše:Názvy stanic nastavíme jednoduše tak, že podržíme libovolnou předvolbu na dobu delší než 2-3vteřiny.
Pod toto tlačítko se uloží název stanice která je právě naladěna.
sry, ale ses mimo :)
vidim bydliste str. morava? blize?
D. Nětčice, dělám v Ol.
V čem jsem mimo, odpovídal jsem na dotaz ohledně zobrazení názvů stanic ve spodní řádku.
Resi se tady zobrazovani uplne dole.... Cti :-)
Takze je mozno te videt v Ol?
i30 1.4 + kn, 12/2007
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od willy50 »

to laufas:

Ale já myslím úplně dole, teda pokud se pořád bavíme o displeji rádia.
(a jestli se bavíme o stejném problému)
Nevím jestli je více typů, já mám ten který je vyfocený v příspěvku od matysekula výše.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od laufas »

willy50 píše:to laufas:

Ale já myslím úplně dole, teda pokud se pořád bavíme o displeji rádia.
(a jestli se bavíme o stejném problému)
Nevím jestli je více typů, já mám ten který je vyfocený v příspěvku od matysekula výše.
Aha aha tak to sme si nerozumeli. Asi mas teda novej typ radia nebo ja nevim :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nazvy stanic na radiu

Příspěvek od tatchwud »

willy50 píše:to laufas:

Ale já myslím úplně dole, teda pokud se pořád bavíme o displeji rádia.
(a jestli se bavíme o stejném problému)
Nevím jestli je více typů, já mám ten který je vyfocený v příspěvku od matysekula výše.
Čili tobě se podržením tlačítka načte velký i malý nápis názvu stanice? Hrál jsem si s radiem asi půl hodiny,vše jsem přeladil a stále stejné.Velký nápis ano,malý ne. Asi fakt nový typ rádia.... ](*,)
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“