Pár rad pro kupce accenta

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

davidbohm
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2006, 07:22
Bydliště: Ostrava

Pár rad pro kupce accenta

Příspěvek od davidbohm »

Zdarte. Jsem zde nový. Mám zájem o koupi accentu, tak asi 96-99.
Tak bych potřeboval pár rad, které nemůžu nikde sehnat.
1- Velikost kufru?
2- Rozměr pneumatik?
3- Jak se dá namontovat nosič (musí být originál?), přímo nebo musí být lyžiny?
4- A jen tak bych potřeboval ujistit, že jsedm vybral správně (oproti Filetě a R19)?
Dík moc za radu
Reklama
 

McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

RE..

Příspěvek od McSatek »

Čau nevím jestli Ti odpovím na všechny otázky. Ale z vlastní zkušenosti vím, že:
- do kufru se po sklopení obou zadních sedaček vlezou i 2 složené jízdní kola
- velikost pneumatik mám tušt 175/70/R13
- nosič snad univerzál
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja Te aspon ujistim...Foesta je proste Ford-mekupovat a R19 je stary auto, predchudce Megana a spolehlivosti taky moc neoplyva...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

Felina je slabota...chybi posilovac, mekka kastle (krouti se az hruza), mekkej podvozek, plavajici rizeni, gumova prevodovka, litajici saltpaka po interieru, spojka velmi sverazna, brzdne schopnosti i s novyma brzdama mizerne (klouze, blokujou se kola, kdyz uz, tak s ABS, ale nevim, zda se delaly). Motory 1,3 v jednom ok, vice lidi nestesti, 1,6 ok, 1,9 jeste horsi nez 1,3.

R19 je lepsi, ale starsi. Z toho plyne dost zavad, i kdyz je to jeste na svou dobu poctivy auto, kdyz uz, tak ty nejnovejsi typy...tusim 1995, pak prisel megane, toho nebrat ani zadara. Motory 1,7 docela dost spotreba.

Ja mel stejny rozhodovani a sel jsem do lantry. Tobe doporucuju totez. 1,6 16V s tim slusne mava, spotreba 7-8, pohodli, bezpecnost. Ja mam teda starej kram (uz to jsou 4 roky), ale da se sehnat J2 za slusny prachy ve slusnym stavu. Vse dalsi se da docist zde na webu. Spolehlivost solidni, minimalne na urovni zminovanych aut. Dily (neznackovy, nebyva s nimi problem) celkem za babku. Ale i ten Accent je doporucenihodnej, ta 1,3 je opravdu solidni a jednoduchej motor (jednovacka) se slusnym zatahem, kterej nerezignuje pri podrazeni a jede.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

R19 má muj kámoš, teď ho má zrovna hozenej na bok, před barákem :D - nepojízdnej- poloosa. S mym Accentem se nedá srovnávat. A s tim kufrem bych to spíš viděl jen na jedno kolo...
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

ryba: rec byla i Fieste, ne o Feline:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

otazkou je, zda oznaceni "Fileta" je Fiesta, ci Felicie:)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
davidbohm
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2006, 07:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od davidbohm »

Fileta je Felicie, ale i tak jste mi pomohli. Jen stále nevím ty základní údaje.
Velikost kufru, rozměr kol a střešní nosič?
Jak je to na střeše, musí být lyžiny, či jsou tam takové ty otvory na připevnění nosiče?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

ryba: mas pravdi:) omlouvam se..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
davidbohm
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2006, 07:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od davidbohm »

A ještě bych se chtěl zeptat. Kdybych měl vybírat mezi stejně jetým a starým atd Accentem nebo Lantrou co by jste mi doporučli. Jsou náhr. díly na Lantu dražší. A když tak o kolik????
Zdenalek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2006, 11:57
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenalek »

Pneu jsou určitě 175/70 R13.
Kufr teda nevím, ale mě stačí. Tři bečky se tam vlezou... :lol:
Servis není složitej, co mám já zkušenosti, tak i poměrně levnej...
Jezdí to pěkně, akorát já bych bral u té 1.5 12V trochu menší spotřebu po dálnici.
Za ty prachy dostaneš celkem pěknou výbavu...
Nevím, z uvedených variant bych asi moc nepřemýšlel.
Já jsem tenkrát při koupi zvažoval ještě starší Toyotu Corollu, jenže ty se těžko shánějí. Ale můžu říct, že nelituju. Tak vyber dobře /-/
Hyundai Accent 1,5 (12 valve)
r. v. 99, nájezd 100 000
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Pneu tam je standard 175/70/R13 ale daj se tam samozřejmě narvat i větší ...
kufr naprosto v klidu. kolik má přesně sice nevím, ale ještě se mi snad nestalo, že bych dával něco na zadnís edačky. I když jsme jeli ve 4 na víkend a tak, tak se vždy všechno vlezlo do kufru.
Výbava naprosto skvělá
střešní nosič si teď chci taky pořídit. myslím že univerzál stačí, asi půjdu do Neumanna. Ližiny nejsou třeba ... j
Jinak s cenou ND mezi Accentem a Lantrou fakt nevím. Pokud potřebuješ větší auto, běž určitě do Lantry.
Jinak s tou spotřebou - je fakt, že když jsem to na dálnici hnal až do Kroměříže cca 150km/h tak spotřeba byla hooodně velká, ale když jezdím v poklidu kolem 110 km/h tak se vejdu do 6,5 l/100km. Při té 150km/h to bylo asi 9litrů
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Felotron

Příspěvek od Felotron »

yenda píše: Jinak s tou spotřebou - je fakt, že když jsem to na dálnici hnal až do Kroměříže cca 150km/h tak spotřeba byla hooodně velká

a ze ses nestavil.... :cry:

:lol:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

musim uznat ze me lantra J2 opravdu hodne zaujala, kor ted po sraze.. ale coupecko je coupecko.. :P
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

S nosičem je trochu problém jen u třídveřové verze, nedá se použít univerzál na auta se 4 a více dveřmi (důvod jasný - za co to chceš vzadu přidělat, že :lol: ), takže na třídveřáky je třeba docela speciální nosič, ale dá se v pohodě sehnat :wink: - pravda je, že stojí mezi 3 a 5 tisíci :? (ale viděl jsem už i za 2 :twisted: )
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“