Chcete Euro v ČR?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Chcete EURO v České republice?

ANO
11
28%
NE
24
60%
NEVÍM
0
Žádná hlasování
JE MI TO JEDNO
5
13%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od 89majlo96 »

presne tak ako pisu slovensky kolegovia vyssie
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od Accentdevil »

89majlo96 píše:presne tak ako pisu slovensky kolegovia vyssie
Tak jako pisou o stranku zpet :wink: :)
Naposledy upravil(a) Accentdevil dne 02 pro 2009, 15:37, celkem upraveno 2 x.
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od Martun »

Tak to tak čtu a koukám teda že žádná sláva [-o<
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od Hardcam »

Tady je hodne domacich typu.
Az tu bude stat pivo v pajzlech 2EUR, polovina Cechu se obesi z abstaku a bude klid pod okny...

Kdyz jeden den zaplatim za zbozi v prepoctu 50000Kc a za dva dny je to o nekolik stovek vic, je to proste rozdil...to samy s autem, vyhlidl jsem si kdysi auto, nez jsem tam mohl dojet, ubehl tyden, kdy se rapidne zmenil kurz a nabidka se stala nezajimavou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od DEDe »

kdyz se na to podival jen z hlediska osobni stranky kdyz bych nevedel nic o ekonomice a podnikani :tak k cemu nove penize a k cemu se vazat s evropu kdyz muzem byt sami sebou a mame jeste nejhezci bankovky a mince na svete.

kdyz se na to podivam ze stranky firem podnikani a vyvozu kde se bojuje s castymi vykyvy koruny (dost blbe se pak plati za projekt jejiz cena se dohodne v eurech treba na pristi rok) a po uklidneni hospodarske recese z hlediska prosperity a ekonomiky jsem pro euro tak za ty 4 roky.
V krizi nam to mozna i pomohlo mit korunu ale to se dost spatne dokazuje zrovna tak jak ted nikdo nedokaze rict jestli slovensku se vyplatilo fixnout euro na tak silnem kurzu (spise ne ), ale zase mozna lepsi nez by cekali kuli schodku dalsich 5-6 let jak budem muset ted my.

takze ve vysledku sem pro.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od Mexican »

som za Euro v CR.. z kazdeho mesiaca som cca 4 dni v SR, 4 dni v nemecku a zvysok CR.. v SR mam par platieb, v nemecku take-tie bezne utraty.. zvysok v CR v podstate bezny zivot. Nevidim ziadny rozdiel medzi Erom a KC a celkom nerozumiem preco na tom tolko ludi baziruje. To ze je to vyhodnejsie pre ludi co viac cestuju snad netreba ani hovorit. Z svojho slovenskeho okolia necitim ziadnu averziu k Euro, pripadne ziadnu nostalgiu za SKK
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
moukes
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008, 18:05
Bydliště: Račice nad Trotinou

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od moukes »

NE! Mě stačí že se všude uvádějí halíře. Pak budu v opchodě přemýšlet jestli je to vúbec levný.
A místo peněženky si pořítím měšec ne.
Hyundai Getz 1.1, r.v. 2002
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od alarm »

moukes:
S tými drobnými a mešcom u nás strašili, nie je to pravda [-X , neustále mám problém pri platení obedu, nájsť v peňaženke 70 centov na doplatenie ku gastráču ](*,)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od ryba »

rade622 píše:"Za jeden z důvodů tak těžkého průběhu krize v pobaltských státech bylo prohlášeno i zbrklé přijetí eura".
Citát z tisku. Zdroj již nevím.
Rade622
V Rize jsi byl, ja taky, i v Tallinnu a Vilniusu, ale nikde euro neni. Myslis-li pobaltim tyto tri staty. Jinak za me euro ano.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od alarm »

DEDe to napísal presne.
To, čo zamestnanec môže dostať na výplatu je závislé od "ekonomiky" firmy. Mzdy môžu byť, len keď je zarobené.Aj prosperujúcou firmou otrasie zmena kurzu Ck/€, menej rizikové je €/€. Takže aj keď nepodnikáte a ste v zamestnaní, týka sa vás to viac, ako si dokážete pripustiť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od tatchwud »

Mexican píše:som za Euro v CR.. z kazdeho mesiaca som cca 4 dni v SR, 4 dni v nemecku a zvysok CR.. v SR mam par platieb, v nemecku take-tie bezne utraty.. zvysok v CR v podstate bezny zivot. Nevidim ziadny rozdiel medzi Erom a KC a celkom nerozumiem preco na tom tolko ludi baziruje. To ze je to vyhodnejsie pre ludi co viac cestuju snad netreba ani hovorit. Z svojho slovenskeho okolia necitim ziadnu averziu k Euro, pripadne ziadnu nostalgiu za SKK
Pokud bude při převodu poměr 10-15 :1,tak třeba jo,ale ten poměr,co byl na Slovensku,to bylo přímo zločinné okradení.A samozřejmě,že si obchodníci přirazí nějaký ten centík navíc,jak se to osvědčilo všude,kde na euro přešli.Nevím,ale většina lidí v Německu,s kterými jsem mluvil,nadávají na dobu po přechodu na euro.Samozřejmě,že manažeři a bankéři si to pochvalují.Ale ti jsou se mzdami a cenami asi tak trochu jinde.Nemluvě už o bankovkách,které jsou umělecky na úrovni peněz z Dostihů a sázek.Totálně bez nápadu.Umělecky ani nemluvě.A tak mě asi nezbude,než si koupit kožený měšec na mince.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od alarm »

Nemcov by som nebral ako bernú mincu. Jednoducho marka bola silná, bola len ich...a teraz stratili určité prvenstvo...a nadradenosť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od rade622 »

Máš pravdu, myslel jsem spíš toto - http://euro.kurzy.cz/163337-kohout-slovensko-a-euro/
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od Vilda »

tatchwud píše:
Mexican píše:som za Euro v CR.. z kazdeho mesiaca som cca 4 dni v SR, 4 dni v nemecku a zvysok CR.. v SR mam par platieb, v nemecku take-tie bezne utraty.. zvysok v CR v podstate bezny zivot. Nevidim ziadny rozdiel medzi Erom a KC a celkom nerozumiem preco na tom tolko ludi baziruje. To ze je to vyhodnejsie pre ludi co viac cestuju snad netreba ani hovorit. Z svojho slovenskeho okolia necitim ziadnu averziu k Euro, pripadne ziadnu nostalgiu za SKK
Pokud bude při převodu poměr 10-15 :1,tak třeba jo,ale ten poměr,co byl na Slovensku,to bylo přímo zločinné okradení.A samozřejmě,že si obchodníci přirazí nějaký ten centík navíc,jak se to osvědčilo všude,kde na euro přešli.Nevím,ale většina lidí v Německu,s kterými jsem mluvil,nadávají na dobu po přechodu na euro.Samozřejmě,že manažeři a bankéři si to pochvalují.Ale ti jsou se mzdami a cenami asi tak trochu jinde.Nemluvě už o bankovkách,které jsou umělecky na úrovni peněz z Dostihů a sázek.Totálně bez nápadu.Umělecky ani nemluvě.A tak mě asi nezbude,než si koupit kožený měšec na mince.
To Mexičan : Nevím, do jaké oblasti na slovensku jezdíš ..... moje maminka je taky původem slovenka - od Trenčína ..... je jich pět sourozenců, takže příbuzných na slovensku mám asi dvacet ( strejdové, tety, sestřenice, bratranci a jejich děti ) a vídáme se tak dvakrát do roka. Neslyšel jsem, že by někdo z nich euro chválil :? za to nadávek na tuhle měnu jsem od nich slyšel spoustu ... a nejen od nich, stačilo jít do sámošky nakoupit a bylo na první pohled jasný, jak si hlavně obyčejní lidé tuhle " vymoženost " užívají ....

To Tatchwud : U nás to bude to samý jako na Slovensku, pěkně 1 : 30ti .... při platu 20 000 Kč +- dostaneš 700 euro a nazdar :?
Holka žije v Německu 10 let a taky s " láskou " vzpomíná na přechod z marky na euro a nejen ona ... Dřív měla v zaměstnání 3 000 marek ... po přechodu, 1 250 euro, jen ty ceny se nějak nezměnily :?

Byt platila 650 marek, teď 600 euro ... ale v markách jí zbylo z výplaty 2 350 a eurech 650
Litr benzínu stál 1. 40 v markách a 1.40 v eurech
Lístek na tramvaj na tři pásma stál 12 marek a teď to samý v eurech
Půl litr piva 2 marky a teď 2 eura
A tak by se dalo pokračovat .....................
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od delphino »

ja se na cesky koruny tesim :D. Ja jsem od zari ve finsku, ze zacatku jsem vsechno prepocitaval a skoro nic nekupoval, pz jsem mel zavrate pivo 3,5e, panak na baru 5e, kebab 8e, ryze 3e, jizdenka na bus 2,5. Ale benzin 1,3e za 95 se da tolerovat. Ale ted muzu rict, ze jsem euro ve svy hlave akceptoval a uz ani nevim, kdy jsem naposledy neco prepocitaval, jde o zvyk a zacit premyslet v eurech a ne v ceskych, protoze to pochopitelne nikdy nebude stejne a kdyz tady nekde narazim na nakou flasku alkoholu pod 10e tak hned kupuju a rikam si jeee to jsem usetril :lol:
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Odpovědět

Zpět na „Pokec“