vule v sedaku a operadle ridice

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od karel2 »

Omlouvam se vsem sefum, ze zakladam nove tema, protoze uz jsem o podobne veci psal. Ale bylo to prilis obecne tema.
Uz zase trpim vulema v sedacce. Nejdriv to delalo v nejnizsi poloze sedacky. Pri nastoupeni a usednuti do sedacky clovek citi, ze sedak neni pevny, ale trochu se pohne. Navic operadlo se pri opreni tajy pohne zaroven se sedakem. Sedadlo samo o sobe drzi pevne. Pomohlo zvyseni sedacky o dve zapumpovani. Sice to po jiste dobe samo "sjelo" dolu, coz uz je samo na povazenou. Ale ted uz to ma vule i se zvysenou sedackou. JA vim, ze to tu porad rozebiram, ale jsem v zahranici a nevim, co delat. Potrebuju servisni knizku, pro narokovani zarucni opravy mimo CR? Nemate s tim nekdo zkusenost? Do CR se dostanu nevim kdy jen na par dni a servis nepripada v uvahu, protoze se vzdycky tahne a autem pojedu zase pryc. Uz mi to pije krev, delal mi to i Getz a dela to i i30. Vazim sotva 75 kg, takze jsem to nemohl rozbit ja. Jak to mate vy? Zkuste prosim se prosim nekdo nekolikrat zeprit do sedacky a treba i v ruznych vyskach sedaku. Myslim, ze to proste neni bug, ze je to feature.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od vlado1979 »

Ja to mám v poriadku, žiadna vôľa, ale kolegovi v toyote avensis robí to isté.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od matysekul »

Tento problém nemám. Co se týče opravy,měl bys mít servisní knížku.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od laufas »

Jaj to je nemile. Vim o cem mluvim, ptze obcas jezdim na zadni sedacce jednoho auta, kde se to taky pohybuje. Neprijemna vec a u noveho auta by me to pekne stvalo. Koukal ses na tu sedacku, jestli neni nekde neco povolene?
Nevim jak ti poradit, snad zkusit najit zase novou polohu a doufat, ze to udrzi.
Me spis zajima, jaks psal, ze to zase samo sjelo dolu - to myslis vazne?
Asi mas tu sicnu fakt nejakou marodnou, obzvlast, kdyz jsi tak lehky, ptze ja si zvedl o par pumpnuti sedacku pri prvni jizde a porad drzi (tuk tuk).
i30 1.4 + kn, 12/2007
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od karel2 »

Diky za informace. Je to tak. Uchyty sedadla samotneho drzi pevne, ale vule je v mechanismu vyskoveho nastaveni a operadla. Pred tydnem-dvema stacilo mit sedacku na dve zapumpovani nahore a byl pokoj, ale po takovych 15 minutach jizdy mestem jsem dojel se sedackou zcela v nejnizsi poloze. Ted uz to nedela, sedacka vydrzi nahore, ale vule v sedaku a operadle se zase vratila. Naopak ted, v uplne nejnizsi poloze je vule minimalni, takze problem je jako bumerang. Kazdopadne je to nesmirne neprijemne, kdyz se treba rozjedu a citim, jak se pohne operadlo, kdyz se do nej zrychlenim opru. Jezdit se sedadlem v nejnizsi poloze by slo, ale neni to reseni. Navic, kdovi, co se to zase casem rohzhodne delat. Byl jsem dnes v servisu a musim mit garancni knizku, tak si ji necham poslat z CR. Pan se tvaril docela prijemne, mozna proto, ze mel zakazniky, co si vybirali i30 a nechtel, abych mu je plasil:-) Jak jsem psal, mel jsem neco podobneho i u Getze, ale tam se to projevovalo jenom obcas, pri urcitem zatizeni. Lide z fora to taky popisovali, v podstate to nikdo nevyresil, krom vymeny sedadla celeho - coz by teda nebyla levna zalezitost. Rikal jsem si, ze to je treba konstrukcni chyba, kterou by mohlo mit vic lidi s i30. Jak vidno, tak jsem asi sam -budme radi :-)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od karel2 »

Tak jsem navstivil servis a zadna slava. Prijmaci technik mi rekl, ze je to v poradku a pravda zrovna sedadlo nebylo v te nejhorsi kondici. Prijde mi, ze se to casem meni a po chvili relativniho klidu se to zase zhorsi. Myslim si, ze to souvisi s tim, ze se cely mechanismus postupne poskozuje a v jednu chvili se do sebe vsechno zakousne a drzi, do te doby, nez se to vyrachta a zase hybe. Myslim, ze jestli absolvuju par takovych period, tak z toho sedadla definitvne neco upadne. Prijde mi to jako by to to auto delalo schvalne. Celou dobu s tim mam promenlive potize, objednam se na servis, a na ten den se to zrovna umoudri, par dni drzi a pak zase zacne. Co me nepotesilo, ze pripadna oprava bude asi casove narocna. Pokud pry seznaji, ze sedadlo je neopravitelne, tak ho pry musi odeslat importerovi, ten to posoudi a pak se jedna.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od matysekul »

Bohužel běžný jev. Jakmile jdu řešit závadu do servisu,jak na sviňu se neprojeví #-o
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od karel2 »

Tak tak. Jako blbec jsem byl s lupanim z palubky na Sporilove. Technik se se mnou projel a nic, auto bylo uplne nemy. Ale to byla prokotina. Nakonec jsem to poresil sam. Lupani vyluzuje kontakt plastu palubky a predniho okna, kdyz to zacne, tak tam striknu WD40 a je klid. Priste tam prsknu nejakou vazelinu, ta by mohla vydrzet dyl nez WD40. Jinak WD40 jsem pouzil i na zamky zadnich sedadel, ty skripaly pri najezdu zadnima kolama na vyvysene misto. Trochu se kroutila karoserie a zamky delaly opravdu nehezke zvuky. Myslel jsem ze se taky bude jednat o tu podlozku, co se tu resila. Prijde mi, ze na vice mistech chybi i30 namazani z vyroby. Pamatuju se, ze na Mazde3 byly treba trochu mastny spony bezpecnostnich pasu, zrejme byly promazane zamky. I po sesti letech je v Mazde relativni klid co se tyce pazvuku - jinak teda tissi nez i30 neni ani nahodou :-)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od alarm »

karel2:
Ak si stále mimo bydliska, určite by stálo za to, nechať si poslať garančnú knižku.Čo keď ti niečo rupne, čo by ti v záruke vymenili.Aj na dovolenku si beriem garančnú knižku. Nikto nevie....
Máš väčšiu šancu na "vymáknutie" poruchy.
Ak môžeš , doplň si druh auta do loga. Čital som, ale nevedel som hneď,či je to i10, elantra....
vďaka.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od karel2 »

Ahoj Alarm, tak sjem si poeditoval podpis, snad to bude fungovat. Garancni knizku uz mam u sebe, tak jak to pujde, objednam se znovu. Ale nesmim to rikat moc nahlas, protoze se to i30 domakne a bude zase slapat jako hodinky :-)

sakrys tak podpis nejede :-(

ani ted?

tak ja nevim
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: vule v sedaku a operadle ridice

Příspěvek od alarm »

Mne sa to podarilo :D/ v PROFIL,PODPIS..
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“