brutalni vrzani od leveho kola, objevi se po ujeti cca 50 km

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
b_are
Příspěvky: 4
Registrován: 10 srp 2008, 22:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

brutalni vrzani od leveho kola, objevi se po ujeti cca 50 km

Příspěvek od b_are »

Zdravim, karu mam uz rok a pul a zadny problem az na to ze semtam musim "nacupat" plynovym pedalem aby chytlo na poprve, kazdopadne ted se objevilo dost krute vrzani-huceni (ne pískání) spís jako kdyz dve rezave plochy v presu se o sebe trou nebo jak to popsat... Zvuk pomalu se hroutici ocelove veze / mostu atd lol.

Objeví se to po par km jizdy a ted:

1/ kdyz pribrzdim zmlkne (povolim pedal a znovu zacne)
2/ kdyz zabrzdim prudce stane se ze na chvili (par km) je ticho
3/ kdyz zatacim (v pripade vyskytu zvuku) je to taky ok, ale jakmile dam volant do rovne polohy chytne se a zacne opet

CO myslíte jsou to jen desticky na kere jsem nekoukal od te doby co to mam? (aut sem mel dost a zvuk ojetych desticek mi prisel vzycky trochu jiny + cinkani volnych ojetych desticek a chrceni kovu o kov pri brzdeni) Nebo co by to mohlo byt jeste?

P.S.: desticky + kotouce ted kupuju, ale potrebuju vedet jestli to neni neco vaznejsiho s cim jste se setkali s vasima Lantrama

btw. urval jsem si i lanko rucni brzdy ale tim to urco nemuze byt :))

Dik.

Uz nevim jestli mam podpis tak to pisnu i tady:
Lantra Combi J2 98' / 1.6 84kW, zimni gumy rok stare Matador nejake drazsi
Hyundai Lantra 1.6 GLS 16V 1998
Reklama
 

Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: brutalni vrzani od leveho kola, objevi se po ujeti cca 50 km

Příspěvek od severak »

Tam je spousta možností. zkus dát dolu kolo, může být zarezlý brzdič, zůstává viset a dře se ti o kotouč. Ale říkám, těch možností je hafo. Ale to kolo sundat hned a podívat se. Třeba promazat brzdič, aby se vracel a pod..
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
b_are
Příspěvky: 4
Registrován: 10 srp 2008, 22:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: brutalni vrzani od leveho kola, objevi se po ujeti cca 50 km

Příspěvek od b_are »

diky, vypada to na ten brzdic asi, ono uz i v lete mi mechanici rikali ze nejaky predni museli rozhybat, ze jinak jeden novej stoji 4000 :( tak me to asi ceka, holt loni investice do novych gum a ja se radoval ze to mam za sebou a letos tisice k dobru, ale asi vyplaznu za brzdove celisti...
Hyundai Lantra 1.6 GLS 16V 1998
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: brutalni vrzani od leveho kola, objevi se po ujeti cca 50 km

Příspěvek od severak »

Rozebrat, pořádně prostříkat čističem brzd, vyfoukat stlačeným vzduchem a promazat to, co má být namazáno vazelinou. Ale možná jsou přidřené písty, za manžety se dostala voda. To je větší problém. Zkusil bych koupit něco na vrakáči nebo od někoho, co tady prodává náhradní použité díly.
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: brutalni vrzani od leveho kola, objevi se po ujeti cca 50 km

Příspěvek od Bishop2225 »

To mi dělalu taky... Někdy si to jen pohvizdovalo, někdy to bylo fakt hustý. Už jsem to jednou zažil na Renaultu... tam jsem se na to vykašlal a vyhřálo mi to kotouče. Tak jsem sundal kolo, zkusil otočit a skoro to nešlo. Tak jsem zajel k doktorovi, a za 600,- mi rozebra, vyčistil a promazal oba třmeny. Prej to byl hroznej humus. Pístky kapku přidřený a na tý hřídelce byl levej třmen úplně zarostlej...
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“